Autoczas

Golf Papieża Franciszka zaskakuje wyposażeniem

wtorek 02 sierpnia 2016 00:29:52

Jeszcze dobrze nie opadł kurz na Polach Miłosierdzia w podkrakowskich Brzegach, dlatego postanowilismy zwrócić uwagę na samochód, którym poruszał się papież Franciszek podczas swojej pierwszej pielgrzymki do naszego kraju.

Program pielgrzymki głowy kościoła do Polski obejmował nie tylko Kraków i Brzegi, w których miały miejsce główne uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, ale również Jasną Górę w Częstochowie i obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Po województwie Małopolskim oraz do Częstochowy papież Franciszek podróżował jednym z czterech granatowych Golfów Sportsvanów. Zgodnie z życzeniem, które spłynęło z Watykanu, auta miały podstawowe wyposażenie, wzbogacone jedynie o… dywaniki.

K1 POPE, K2 POPE, K3 POPE i K4 POPE – cztery niemal identyczne numery rejestracyjne czterech identycznych Golfów Sportsvanów to pomysł ks. Bogdana Korduli, dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży jeden z Golfów został wystawiony na sprzedaż w aukcji charytatywnej. Fundusze uzyskane z licytacji posłużą do zakupu mobilnej kliniki.

Pieniądze ze sprzedaży Golfa Sportsvana, którym podczas wizyty w Polsce podróżował papież Franciszek, trafią na konto we4charity.com. Część sumy zostanie przeznaczona na zakup mobilnej kliniki, na którą potrzeba aż 700 tys. zł. Reszta funduszy uzyskanych z licytacji zostanie wykorzystana na zakup wyposażenia domu i magazynu na dary w Brzegach. Aukcja z papieskim Golfem w roli głównej rozpoczęła się 1-go sierpnia i potrwa do końca miesiąca.

Golf Sportsvan charakteryzuje się przestronnym i wysokim wnętrzem oraz – w porównaniu z drogimi limuzynami – skromniejszym wyglądem. Papież porusza się autem w podstawowej wersji wyposażenia – Trendline.

źródło: Mototarget

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA