Autoczas

Nowa Kia Picanto - pierwsze zdjęcia

wtorek 10 stycznia 2017 09:45:26

Kia opublikowała pierwsze zdjęcia modelu Picanto trzeciej generacji. Na fotografiach zaprezentowano usportowioną wersję GT-Line.

Nowy model to dzieło ośrodków projektowych w Namyang (Korea) i Frankfurcie n/Menem. Za sprawą wydłużenia rozstawu osi o 15 mm (z 2385 do 2400 mm) koła znalazły się bliżej rogów karoserii, nadając jej bardziej dynamicznego wyglądu. Pomimo wydłużenia rozstawu, Picanto zachowało charakterystyczne wymiary miejskiego samochodu. Skrócenie zwisu przedniego przy zwiększeniu zwisu tylnego pozwoliło utrzymać identyczną długość (3595 mm), jak w przypadku poprzednika. Całość dopełnia rozbudowana paleta kolorystyczna obejmująca 11 barw nadwozia.

Centralnym punktem wnętrza nowego Picanto jest nowy, wystający ekran systemu infotainment, pozwalający korzystać z najnowszych rozwiązań w tej dziedzinie. Nabywcom nowego Picanto spodoba się też większa objętość kabiny i pojemność ładunkowa w porównaniu z rywalami w tym segmencie.

Oficjalna prezentacja Picanto nowej generacji odbędzie się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, natomiast w Polsce auto pojawi się w drugim kwartale 2017 roku.

źródło: Mototarget

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA