Autoczas

Premiery Audi podczas Poznań Motor Show 2018

wtorek 10 kwietnia 2018 13:43:44

Na Poznań Motor Show 2018, cztery pierścienie przygotowały dwie spektakularne premiery - nowe Audi A6 oraz koncepcyjny, elektryczny i autonomiczny model – Audi Aicon.

Nowe Audi A6 swą światową premierę miało na tegorocznej wystawie motoryzacyjnej w Genewie. Niecałe dwa miesiące później mogliśmy cieszyć się jego pierwszym polskim pokazem, który miał miejsce na stoisku Audi na Poznań Motor Show 2018.

Najnowsza wersja A6 jest wyrazistym ambasadorem nowego języka stylistycznego Audi. Pełnymi napięcia powierzchniami, ostrymi krawędziami i wyrazistymi liniami, biznesowa limuzyna jednoznacznie sygnalizuje swój charakter: sportową elegancję, zaawansowaną technikę i wysoką jakość. Rozwiązania techniczne z zakresu connectivity i systemów wsparcia, w pełni oddają komunikacyjną inteligencję tego auta. We wnętrzu konsekwentnie postawiono na cyfryzację, co jest przełomem w tym segmencie. Zawieszenie pojazdu to połączenie płynności i komfortu ze stabilnością i z wybitnie sportowym charakterem. Wszystkie jednostki napędowe – a jest ich na początek cztery: jedna benzynowa TFSI i trzy wysokoprężne TDI - standardowo wyposażono w system mild-hybrid, co poprawia ich wydajność i daje ogromną wygodę. Wygląd zewnętrzny pojazdu charakteryzuje się wyważonymi proporcjami – długą maską silnika, dużym rozstawem osi i krótkimi zwisami. Za jego koncepcję i całą linię zewnętrzną odpowiedzialny jest polski stylista Parys Cybulski, który był gościem stoiska Audi.

„Audi A6, to pod względem stylistyki samochód bardzo dopracowany. Wystarczy spojrzeć na jego linię, szerszy i bardziej agresywny grill w przodzie, czy koncepcję świateł w tyle auta.” – mówił Michał Bowsza, dyrektor marki Audi.

Drugim, niezmiernie ważnym premierowym pokazem Audi, jest przedstawienie również po raz pierwszy w Polsce, koncepcyjnego modelu spod znaku czterech pierścieni – Audi Aicon. Ten w pełni elektryczny, autonomiczny samochód nie potrzebujący kierowcy, wskazuje jak wg Audi wyglądać będzie przyszłość motoryzacji, zarówno pod względem technicznym, jak i stylistycznym. Ustawione w specjalnej przestrzeni na terenie ekspozycji Audi Aicon, to coupé z innowacyjną koncepcją otwierania drzwi i ustawienia foteli. Karoseria i wygląd zewnętrzny pojazdu są stylistycznym dziełem Bogusława Parucha, kolejnego polskiego projektanta pracującego w AUDI AG.

„W latach poprzednich na naszym stoisku pokazywaliśmy właściwie tylko samochody, albo konkretne rozwiązania techniczne” – kontynuuje Michał Bowsza. „W tym roku stawiamy na coś więcej. Na ukazanie koncepcji, rozwiązań, stylistyki, przez pryzmat osób, które je stworzyły. Stąd obecność Parysa Cybulskiego przy premierze nowego A6 i Bogusława Parucha podczas pokazu Audi Aicon. Jesteśmy dumni również z tego, że polska reprezentacja wśród czołowych stylistów motoryzacyjnych wciąż się powiększa.”

Audi Aicon i napęd mild-hybrid Audi A6, są zapowiedziami strategii koncernu AUDI AG na najbliższe lata. Zgodnie z nią, do roku 2025 w ofercie czterech pierścieni pojawi się ponad 20 elektrycznych i zelektryfikowanych modeli, które stanowić będą jedną trzecią sprzedaży. Pierwszy z nowych modeli, Audi e-tron, swą premierę będzie miał w drugiej połowie tego roku. Jednak już dziś wszyscy miłośnicy aut rodem z Ingolstadt mogą zarezerwować sobie pierwszeństwo zamówienia tego samochodu w wersji produkcyjnej. Więcej szczegółów na ten temat znaleźć można na stronie https://e-tron.audi.pl

źródło: Audi Media Center; Copyright: AUDI AG

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA