Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: DKF Maciste: ''Terminator 2: ostateczna rozgrywka'' Jamesa Camerona!  (Przeczytany 26692 razy)
wiwetu
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 10


Zobacz profil
« : Styczeń 23, 2011, 02:49:06 pm »

Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na pierwsze spotkanie w Nowym Roku. W zeszłym, 2010 roku rozpoczęliśmy działalność nostalgiczną wizytą w ''Cinema Paradiso'' (1988, Giuseppe Tornatore), najpiękniejszym być może przykładem filmu kinofilskiego.

Inauguracja działalności w 2011 r. również będzie mieć charakter nostalgiczny. Zobaczymy film, na którym wychowały się całe pokolenia: starsza młodzież z wypiekami oglądająca go w kinach, nastolatki piratujący oryginalną kasetę VHS i dzieciaki cały tydzień wyczekujące na anonsowany w każdej przerwie reklamowej na Polsacie ''Mega Hit''. Pokażemy wam ''Terminatora'', dwójkę.

W chwili wejścia ''T2'' na ekrany polskich kin, pisano o nim: ''Budżet Terminatora 2: ostatecznej rozgrywki" przekroczył zawrotną sumę 100 milionów dolarów. Można takie kino lubić albo nie, ale nie można nie przyznać, że Cameron i jego ekipa osiągnęli szczyty możliwości technicznych kina. A sam Schwarzenegger? Gra tym razem dobrego cyborga, który ma chronić ziemskiego chłopca i jego matkę i stoczyć bój z inną maszyną, nowszej generacji, znacznie od niego doskonalszą. Znów jest więc elektronicznym mechanizmem obleczonym w skórę człowieka. Działa bezbłędnie, ale pojawia się w nim też coś ludzkiego. Uczucie? Na to go nie stać. Chce jednak zrozumieć dlaczego ludzie płaczą, zbliża się do czegoś, co jest ludzkim odczuciem przyjaźni, przywiązania do dziecka. Ale jest cyborgiem. Więc musi odejść. Dlatego, że nie potrafi płakać. I dlatego, że stanowi dla ludzi potencjalne zagrożenie, które sam przyszedł zniszczyć. Po raz pierwszy Schwarzeneggerowy Terminator ma w sobie rys tragizmu. Po raz pierwszy aktor o nieruchomej twarzy -- gra.'' (Barbara Hollender, ''FILM" 1992/7)

O ''Terminatorze'' opowie miłośnik filmu, Michał Walkiewicz. Walkiewicz jest krytykiem filmowym, redaktorem publicystyki portalu Filmweb.pl. Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu; pracę magisterską poświęcił twórczości Jamesa Camerona. W 2008 roku został laureatem konkursu im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków. Jest współautorem książek "Bond Leksykon" i "Skolimowski. Przewodnik Krytyki Politycznej". Publikował m.in w: "Filmie", "Kinie", "Tygodniku Powszechnym", "Machinie", "Czasie Kultury", "Dwutygodniku", "KMAGu" "Aktiviście" i "Panoptikum". Był współzałożycielem "Gazety Filmowej".

Na spotkanie z Michałem Walkiewiczem oraz filmem dzieciństwa wielu Klubowiczów, a także życiową rolą byłego już gubernatora Kalifornii zapraszamy 27 stycznia (czwartek) o godzinie 19:00. Film wyświetlimy oczywiście z taśmy 35 mm. Hasta la vista, babies!

--
TERMINATOR 2: OSTATECZNA ROZGRYWKA w DKF Maciste
ORGANIZATORZY: DKF Maciste, Miejski Dom Kultury w Bochni
MIEJSCE: Kino Regis, ul. Regis , Bochnia
CZAS: 27 stycznia, godzina 19:00
BILETY: 10 zł, 5 zł dla członków DKF Maciste


Projekt dofinansowany ze środków PISF

W najbliższej przyszłości w DKF Maciste:
- 10 lutego zapraszamy na walentynkowy seans z DKF Maciste. W miejsce komedii romantycznych proponujemy klasykę: ''Przeminęło z wiatrem'' (1939) Victora Fleminga ze wstępem znakomitego gościa. Szczegóły wkrótce!


« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 02:50:57 pm wysłane przez wiwetu » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: