Felietony/Opinie

poniedziałek 18 grudnia 2017 12:32:32

Franciszek Kaim - kim byłFranciszek Kaim - kim był

Franciszek Kaim (1919-1996) inżynier metalurg, specjalista w zakresie metali nieżelaznych I odlewnictwa de h.c. AGH w Krakowie w 1979 r. Pochodził w rodziny chłopskiej z Woli Drwińskiej. Egzamin dojrzałości złożył Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni w 1937 r.

poniedziałek 18 grudnia 2017 12:23:58

Andrzej Benesz - kim byłAndrzej Benesz - kim był

Andrzej Benesz urodził się w Tarnowie 14 lutego 1918 w Tarnowie, zginął tragicznie w wypadku samochodowym por Kutnem 26 lutego 1976. Pochodził z rodu szlacheckiego Beneszów mających węgiersko-morawskie korzenie.

piątek 10 listopada 2017 12:41:12

Judeopolonia - Żydzi przeciw niepodlegości PolskiJudeopolonia - Żydzi przeciw niepodlegości Polski

Świętując kolejny raz odzyskanie przez Polaków niepodległości pamiętać trzeba, że o wolność musieliśmy się bić także z Żydami, którzy na równi z naszymi zaborcami ustawiali się w kolejce po polskie ziemie.

piątek 27 października 2017 12:39:45

Judeopolonia - Żydzi przeciwko niepodległości PolskiJudeopolonia - Żydzi przeciwko niepodległości Polski

Mało kto zdaje sobie sprawę, że Żydzi robili bardzo wiele by Polacy w 1918 roku nie odzyskali niepodległości. Niestety, ale oprócz państw które znane są z kart  historii jako nasi zaborcy, rzadko kiedy, prawdę mówiąc nigdy, nie wspomina się o elitach diaspory żydowskiej rozsianej po świecie, która planowała kolejny rozbiór naszych ziem. W tym celu robiła bardzo wiele by nie dopuścić do powstania niepodległego Państwa Polskiego.

poniedziałek 10 kwietnia 2017 00:45:30

Czyim bohaterem był Lech Kaczyński?Czyim bohaterem był Lech Kaczyński?

Siódma rocznica katastrofy smoleńskiej nakłania nas do zastanowienia się nad sprawami których na co dzień nie porusza się często w debacie publicznej. Nie chodzi tu tym razem o roztrząsanie co się stało w Smoleńsku ale o postać prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który w tej katastrofie tragicznie zginął. Są bowiem w Polsce środowiska skupione głównie wokół gazety Polskiej, Prawa i Sprawiedliwości czy TV Trwam, które podkreślają, że postać Lecha Kaczyńskiego zasługuje na miano największego polskiego bohatera i patrioty ostatnich lat.

środa 08 marca 2017 07:56:19

Dzisiaj Dzień KobietDzisiaj Dzień Kobiet

Przez jednych ignorowany, przez innych wyśmiewany jako relikt minionych czasów, Międzynarodowy Dzień Kobiet pozostaje dalej świętem trwale obecnym w świadomości polskiego społeczeństwa.

środa 22 lutego 2017 22:57:54

Tłusty Czwartek: koniecznie słodko, niekoniecznie tłustoTłusty Czwartek: koniecznie słodko, niekoniecznie tłusto

Huczny i kolorowy europejski karnawał we wszystkich krajach Starego Kontynentu kończy się przy stole zastawionym różnorodnymi smakołykami. Tradycja Tłustego Czwartku nakazuje, aby przed rozpoczęciem czterdziestodniowego postu mocno rozluźnić dietetyczny rygor. Czy pączki i faworki to jedyne rozwiązanie dla świątecznego menu? Podpowiadamy, jakimi lżejszymi słodkościami możemy zastąpić tłustoczwartkowe klasyki.

wtorek 21 lutego 2017 21:45:43

Bochnia samodzielna finansowo - ale nieporadna inwestycyjnie Bochnia samodzielna finansowo - ale nieporadna inwestycyjnie

Ciekawego zestawienia dokonał prof. Eugeniusz Sobczak, tworząc Ranking Zrównoważonego Rozwoju JST, w którym zestawił dochody własne gmin do dochodów budżetowych ogółem. Stosunek jednych do drugich świadczy o poziomie samodzielności finansowej samorządu.

wtorek 07 lutego 2017 13:01:21

Strzeż się złodziejaStrzeż się złodzieja

Bogatsza o doświadczenia z lat ubiegłych, które wskazują na zwiększoną aktywność włamywaczy i złodziei w okresie zimowym, Policja apeluje o szczególną ostrożność. Wcześnie zapadający zmrok i długie wieczory mogą być powodem zwiększonej w tym czasie aktywności włamywaczy, dlatego policjanci apelują o przestrzeganie podstawowych zasad, które mogą uchronić nas od przykrych konsekwencji działalności przestępców.

niedziela 01 stycznia 2017 12:53:11

Zaplanuj sobie (długi) urlopZaplanuj sobie (długi) urlop

W 2017 roku będzie pięć okazji, by cieszyć się dłuższym weekendem. Podpowiadamy, kiedy zaplanować sobie wolne w przyszłym roku.

  1 2 3 4 5 6 7 8  Starsze » 

REKLAMA