Felietony/Opinie

piątek 27 października 2017 12:39:45

Judeopolonia - Żydzi przeciwko niepodległości PolskiJudeopolonia - Żydzi przeciwko niepodległości Polski

Mało kto zdaje sobie sprawę, że Żydzi robili bardzo wiele by Polacy w 1918 roku nie odzyskali niepodległości. Niestety, ale oprócz państw które znane są z kart  historii jako nasi zaborcy, rzadko kiedy, prawdę mówiąc nigdy, nie wspomina się o elitach diaspory żydowskiej rozsianej po świecie, która planowała kolejny rozbiór naszych ziem. W tym celu robiła bardzo wiele by nie dopuścić do powstania niepodległego Państwa Polskiego.

poniedziałek 10 kwietnia 2017 00:45:30

Czyim bohaterem był Lech Kaczyński?Czyim bohaterem był Lech Kaczyński?

Siódma rocznica katastrofy smoleńskiej nakłania nas do zastanowienia się nad sprawami których na co dzień nie porusza się często w debacie publicznej. Nie chodzi tu tym razem o roztrząsanie co się stało w Smoleńsku ale o postać prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który w tej katastrofie tragicznie zginął. Są bowiem w Polsce środowiska skupione głównie wokół gazety Polskiej, Prawa i Sprawiedliwości czy TV Trwam, które podkreślają, że postać Lecha Kaczyńskiego zasługuje na miano największego polskiego bohatera i patrioty ostatnich lat.

środa 22 lutego 2017 22:57:54

Tłusty Czwartek: koniecznie słodko, niekoniecznie tłustoTłusty Czwartek: koniecznie słodko, niekoniecznie tłusto

Huczny i kolorowy europejski karnawał we wszystkich krajach Starego Kontynentu kończy się przy stole zastawionym różnorodnymi smakołykami. Tradycja Tłustego Czwartku nakazuje, aby przed rozpoczęciem czterdziestodniowego postu mocno rozluźnić dietetyczny rygor. Czy pączki i faworki to jedyne rozwiązanie dla świątecznego menu? Podpowiadamy, jakimi lżejszymi słodkościami możemy zastąpić tłustoczwartkowe klasyki.

wtorek 21 lutego 2017 21:45:43

Bochnia samodzielna finansowo - ale nieporadna inwestycyjnie Bochnia samodzielna finansowo - ale nieporadna inwestycyjnie

Ciekawego zestawienia dokonał prof. Eugeniusz Sobczak, tworząc Ranking Zrównoważonego Rozwoju JST, w którym zestawił dochody własne gmin do dochodów budżetowych ogółem. Stosunek jednych do drugich świadczy o poziomie samodzielności finansowej samorządu.

wtorek 07 lutego 2017 13:01:21

Strzeż się złodziejaStrzeż się złodzieja

Bogatsza o doświadczenia z lat ubiegłych, które wskazują na zwiększoną aktywność włamywaczy i złodziei w okresie zimowym, Policja apeluje o szczególną ostrożność. Wcześnie zapadający zmrok i długie wieczory mogą być powodem zwiększonej w tym czasie aktywności włamywaczy, dlatego policjanci apelują o przestrzeganie podstawowych zasad, które mogą uchronić nas od przykrych konsekwencji działalności przestępców.

niedziela 01 stycznia 2017 12:53:11

Zaplanuj sobie (długi) urlopZaplanuj sobie (długi) urlop

W 2017 roku będzie pięć okazji, by cieszyć się dłuższym weekendem. Podpowiadamy, kiedy zaplanować sobie wolne w przyszłym roku.

sobota 24 grudnia 2016 00:42:13

Kredyt-czy to takie łatwe?Kredyt-czy to takie łatwe?

Zaciąganie różnego rodzaju kredytów jest od wielu lat powszechnym zjawiskiem. Pożyczonymi pieniędzmi płacimy między innymi za remonty, podróże, AGD i RTV. Dzieje się tak dlatego, że kredyt gotówkowy jest jedną z najszybszych metod, by pozyskać dodatkowe finanse.

wtorek 20 grudnia 2016 18:20:29

Kontrowersje wokół generała OkulickiegoKontrowersje wokół generała Okulickiego

W związku z 70. rocznicą śmierci gen. Leopolda Okulickiego Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Bochnia i Urząd Gminy w Rzezawie przy współudziale środowisk AKowskich oraz osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością, zorganizowały aż kilkudniowe obchody upamiętniające ostatniego dowódcę Armii Krajowej.

piątek 11 listopada 2016 08:28:19

Bądź dumny ze swoich barwBądź dumny ze swoich barw

11 listopada przypada 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Właśnie w tym dniu w 1918 r. Józefowi Piłsudskiemu, świeżo uwolnionemu z niemieckiego więzienia, przekazano władzę nad polskim wojskiem.

wtorek 01 listopada 2016 22:52:15

Dzień, który łączy niebo z ziemiąDzień, który łączy niebo z ziemią

Czym bylibyśmy bez dnia Wszystkich Świętych? Bezrozumną masą konsumpcjonistów, dla których liczy się tylko "tu i teraz"?
Tyle pięknych słów padło 1 listopada. Że to tak naprawdę święto radości, bo możemy cieszyć się z obecności wśród nas tych, którzy odeszli. Obecności bezcielesnej, duchowej, ale przez to pozwalającej na głębsze przeżycia.

« Nowsze  1 2 3 4 5 6 7 8  Starsze » 

REKLAMA