Felietony/Opinie

czwartek 24 stycznia 2013 16:52:00

Reforma samorządów-co nam nie jest potrzebne?Reforma samorządów-co nam nie jest potrzebne?

Polacy mają coraz mniej pieniędzy. Rosną opłaty, rachunki, ceny, rosną podatki. Coraz mniej tego co z takim trudem zarobimy zostaje nam w kieszeni. W dobie zafundowanego nam przez władze kryzysu mówi się o oszczędnym, tanim  państwie i racjonalnym wydawaniu pieniędzy. Niestety coraz więcej wydajemy na utrzymanie urzędów, a dobitnym dowodem marnotrawienia publicznych środków jest funkcjonowanie gminy Bochnia.

piątek 04 stycznia 2013 19:54:24

Autostrada dobra rzecz, ale…Autostrada dobra rzecz, ale…

Dopuszczenie do ruchu – a nie „otwarcie” jak wielu błędnie sądzi, bocheńskiego odcinka autostrady znacznie polepszyło komfort podróży w naszej okolicy. Jednak, jak to w życiu, zniknięcie jednych problemów oznacza pojawienie się innych. Dostaliśmy w tej sprawie list od naszego Czytelnika, który w całości przedrukowujemy.

środa 12 grudnia 2012 21:55:49

Zapal Światło WolnościZapal Światło Wolności

Ponad 30 lat temu cały kraj znieruchomiał na wieść o wprowadzeniu stanu wojennego. W codzienność Polaków brutalnie wkroczyła historia: czołgi na ulicach, godzina milicyjna, internowania, krwawe pacyfikacje strajków.

środa 05 grudnia 2012 15:52:59

Nie dajcie się nabraćNie dajcie się nabrać

Jak podaje Urząd Regulacji Elektronicznej niektóre odbiorniki naziemnej telewizji cyfrowej (tzw. dekodery DVB-T) automatycznie umieszczają na liście kanałów płatne i kodowane programy radiowe i telewizyjne. Czasami pojawiają się one na początku listy.

niedziela 11 listopada 2012 17:25:50

Jesteśmy suwerenni-mowa dla logicznych inaczejJesteśmy suwerenni-mowa dla logicznych inaczej

To co najbardziej irytuje podczas święta niepodległości to słowa jakie wypowiadają nasi reprezentanci. Słowa zdawać by się mogło mądre i wyważone, bo przecież wypowiadane przez było nie było elitę – czy to lokalną czy państwową. Niestety elity w dużym stopniu mamy ułomne. Można by rzec mamy paraelity.

niedziela 11 listopada 2012 10:23:57

Gmina Bochnia jak w popularnej komediiGmina Bochnia jak w popularnej komedii

Od 2 listopada trwają w Gminie Bochnia tzw. konsultacje społeczne. Mieszkańcy mają się w nich wypowiedzieć czy chcą, aby zawieszeni sołtysi nie mogli kandydować na to stanowisko przez dwie kadencje.

sobota 10 listopada 2012 09:32:07

Święto Niepodległości - czyje ono naprawdę jest?Święto Niepodległości - czyje ono naprawdę jest?

Narodowe Święto Niepodległości, ustanowione na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. jest naszym najważniejszym świętem państwowym.

czwartek 01 listopada 2012 00:16:17

Dziś Wszystkich Świętych – czas wyhamować Dziś Wszystkich Świętych – czas wyhamować

Pośpiech, brak czasu, stres, bo przecież trzeba więcej – pracować, zdobywać, mieć, by móc zaimponować rodzinie, znajomym, samemu sobie.

wtorek 10 lipca 2012 19:14:42

Płaczmy i płaćmy?Płaczmy i płaćmy?

Pisaliśmy niedawno o podwyżce cen za wodę i nieczystości w gminie Bochnia i nie tylko. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie będą to jedyne podwyżki, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć.

« Nowsze  1 2 3 4 5 6 7 8   

REKLAMA