Foto-Video

sobota 13 grudnia 2014 17:30:27

Bochnianie w Marszu w Obronie Demokracji i Wolności MediówBochnianie w Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów

Nawet 80 tys. osób, w tym około 30 z Bochni i najbliższych okolic wzięło udział w warszawskim marszu, zorganizowanym z rocznicę stanu wojennego.

wtorek 30 września 2014 00:34:03

Bezcenny uśmiech dziecka – relacja Stanisława Dębosza z LitwyBezcenny uśmiech dziecka – relacja Stanisława Dębosza z Litwy

19 września szczęśliwie zakończyła się kolejna humanitarna eskapada „ambasadorów dobra” na Litwę, której przewodził dobrze znany z naszych łamów Stanisław Dębosz. Pan Stanisław podzielił się z nami wrażeniami ze swej ostatniej podróży.

niedziela 28 września 2014 19:03:20

Niepołomickie Pola Chwały z silnym bocheńskim akcentemNiepołomickie Pola Chwały z silnym bocheńskim akcentem

Już po raz dziewiąty Niepołomice zaroiły się od wszelkiej maści zbrojnych. Ten najazd zaczął się w sobotę 27 września, by osiągnąć apogeum dzień później. Pola Chwały, czyli Otwarte Spotkania Wargamingowe stają się silną marką tego położonego 20 km od Bochni miasteczka.

niedziela 21 września 2014 19:18:15

Szczęk broni na zamku w DębnieSzczęk broni na zamku w Dębnie

Gdyby w niedzielę 21 września trzeba było rozegrać zapasy w błocie, okolice zamku w Dębnie nadawałyby się do tego celu znakomicie. Ale los chciał, że tego dnia uroczą tę okolicę wybrało sobie za miejsce spotkania rycerstwo z całej Europy Środkowej.

niedziela 07 września 2014 23:06:02

Balony w obiektywie – niezwykły klimat zawodówBalony w obiektywie – niezwykły klimat zawodów

Nad Bocheńszczyzną znów przelecialy kolorowe balony. XXI Krakowskie Zawody Balonowe na Ziemi Bocheńskiej zgromadziły 25 załóg z kraju i zagranicy. Zawody trwały od czwartku 4 września. W poszczególne dni starty odbywały się na Łące rockAutostrady w Proszówkach (zawody o Puchar Wójta), w Siedlcu, w Stanisławicach, w Słomce i Łapczycy.

niedziela 03 sierpnia 2014 23:25:48

Memoriał Majora Bacy - Uzbekistan zdominował podiumMemoriał Majora Bacy - Uzbekistan zdominował podium

Co roku Memoriał Majora Bacy, czyli bocheński mini maraton na odległości 10 km przypomina te biegane w Grecji. Chodzi oczywiście o temperatury. Co roku pogoda sprawia, że zawodnicy muszą borykać się nie tylko z dystansem i czasem, ale także z niemiłosiernym upałem.

wtorek 22 kwietnia 2014 14:27:18

Tysiące motocykli w Bochni (foto)Tysiące motocykli w Bochni (foto)

Piękna pogoda, ale przede wszystkim siła tradycji już dziesiąty raz ściągnęły do Bochni rzesze motocyklistów, którzy w Lany Poniedziałek tłumnie stawili się przed bazyliką św. Mikołaja, aby symbolicznym obrzędem poświęcenia swych maszyn rozpocząć kolejny sezon motocyklowy.

niedziela 20 kwietnia 2014 12:00:40

Wielkanocni goście wśród wileńskiej PoloniiWielkanocni goście wśród wileńskiej Polonii

Do tradycji już należy, że przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy pan Stanisław Dębosz organizuje wyjazd z pomocą humanitarną dla polskich rodzin, zamieszkujących podwileńskie, polskie miejscowości.

niedziela 13 kwietnia 2014 19:29:12

Lipnica Murowana - konkurs palm rozstrzygniętyLipnica Murowana - konkurs palm rozstrzygnięty

Zakończył się 56 konkurs palm w Lipnicy Murowanej. Tłumy przyjezdnych skorzystało z dogodnej pogody mogąc świętować Niedzielę Palmową w miejscu gdzie od lat obchodzi się to święto wraz z tradycją kiermaszu świątecznego oraz konkursem na najwyższą palmę.

niedziela 13 kwietnia 2014 13:26:14

Niedziela Palmowa: procesja i konkurs palmNiedziela Palmowa: procesja i konkurs palm

Ostatnia niedziela przed Wielkanocą to w tradycji chrześcijańskiej przypomnienie wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, co zapoczątkowało ostatni etap w Jego życiu, przypieczętowany okrutną śmiercią na krzyżu.

« Nowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 12  Starsze » 

REKLAMA