Kraków

poniedziałek 21 grudnia 2015 13:51:06

Medal dla Waldemara DomańskiegoMedal dla Waldemara Domańskiego

Biblioteka Polskiej Piosenki z radością informuje, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rękami Marszałka Województwa Małopolskiego wręczyło dyrektorowi BPP, Waldemarowi Domańskiemu medal Zasłużony dla Kultury Polskiej.

sobota 19 grudnia 2015 00:58:46

59. Lekcja Śpiewania "Kolędy do śpiewania po domach"59. Lekcja Śpiewania "Kolędy do śpiewania po domach"

Tematem 59. Lekcji Śpiewania z udziałem kabaretu Loch Camelot i śpiewającej publiczności będą, jak zwykle w okresie przedświątecznym, kolędy. Lekcja odbędzie się pod patronatem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Kancelaria prezydenta przygotowała bezpłatne śpiewniki.

piątek 18 grudnia 2015 14:55:56

Koncert Sylwestrowy w ICE Kraków Koncert Sylwestrowy w ICE Kraków

Najpiękniejsze arie i duety operowe, a obok nich przeboje amerykańskich musicali - Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zaprasza na koncert sylwestrowy w Centrum Kongresowym ICE Kraków, otwierający cykl dorocznych Gali Sylwestrowych w tym miejscu.

czwartek 17 grudnia 2015 16:22:57

Gofrobus powraca do Krakowa Gofrobus powraca do Krakowa

To już trzecia zima, podczas której Polskę przemierza gofrobus promujący wzajemną życzliwość. Jego trasę po raz kolejny wyznaczyli internauci. Akcja „Słodkie gesty” w tym roku zawitała już do Szczecina, Białegostoku i Łodzi. Przed nami finałowy weekend (19-20 grudnia) w Krakowie.

środa 16 grudnia 2015 15:11:15

FUNtastyczna zabawa na Sylwestrze w Krakowie FUNtastyczna zabawa na Sylwestrze w Krakowie

W tym roku Rynek Główny w Krakowie będzie miejscem nieograniczonego funu. Najwięksi polscy artyści, ulubieńcy publiczności sprawią, że krakowski Sylwester przejdzie do historii. Muzyczna scena połączy ludzi i nie zatrzyma się ani na chwilę. Podczas wydarzenia zobaczymy gwiazdy od lat rządzące listami przebojów, a wśród nich m.in. Agnieszka Chylińska, Natalia Kukulska, Ania Wyszkoni, Afromental i Patrycja Markowska oraz finaliści programów „Mam Talent!” oraz „X Factor”. Ten wyjątkowy wieczór poprowadzą Magda Mołek, Patricia Kazadi, Marcin Prokop, Olivier Janiak oraz Krzysztof Jankowski Jankes. Imprezę sylwestrową prosto z krakowskiego Rynku będzie transmitować telewizja TVN.

wtorek 15 grudnia 2015 14:49:18

Biegiem w nowy rok Biegiem w nowy rok

Nie masz pomysłu na Sylwestra? Może w tym roku warto spędzić go na sportowo? Przypominamy, że trwają zapisy do 12. edycji Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, który 31 grudnia wystartuje w samo południe z Rynku Głównego. Termin przyjmowania zgłoszeń internetowych został przedłużony do czwartku 17 grudnia.

poniedziałek 14 grudnia 2015 15:21:46

Kolejni pedofile w rękach policji Kolejni pedofile w rękach policji

W ciągu kilkunastu ostatnich dni krakowscy policjanci zatrzymali aż czterech mężczyzn, którzy poprzez Internet umawiali się w celach seksualnych z 12-13 letnimi dziewczynkami.

piątek 11 grudnia 2015 14:48:21

Kardynał Macharski odznaczony Srebrnym Medalem Cracoviae Merenti Kardynał Macharski odznaczony Srebrnym Medalem Cracoviae Merenti

Prezydent Jacek Majchrowski, kardynał Stanisław Dziwisz, ks. kardynał Marian Jaworski, wojewoda małopolski Józef Pilch, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Piotr Leidler, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk, przedstawiciele Bractwa Kurkowego i Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz wielu innych znamienitych gości wzięło udział w XXXII Uroczystej Sesji Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa zwołanej dla wręczenia Srebrnego Medalu Cracoviae Merenti Jego Eminencji ks. kardynałowi Franciszkowi Macharskiemu.

poniedziałek 07 grudnia 2015 15:39:01

Rekordowy rok dla turystyki w Krakowie Rekordowy rok dla turystyki w Krakowie

Aż 10 050 000 turystów odwiedziło w 2015 roku Kraków. To o 150 000 więcej niż w 2014 roku - wynika z badań przeprowadzonych przez Małopolską Organizację Turystyczną na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa. Wyniki badań zostały przedstawione w czwartek, 3 grudnia podczas XXVI Forum Turystyki – corocznego podsumowania sezonu turystycznego w Krakowie.

piątek 04 grudnia 2015 15:01:13

Mikołajowy rekord do pobicia Mikołajowy rekord do pobicia

W sobotę 5 grudnia na Targach Bożonarodzeniowych na krakowian i turystów czeka nie lada atrakcja – organizatorzy zapraszają do podjęcia próby pobicia Polskiego Rekordu Osobliwości. Każdy, kto zechce wziąć udział w akcji, ma za zadanie przyjść na Rynek w czapce lub kubraczku mikołajowym i dołączyć do korowodu formowanego wokół Rynku.

« Nowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 99  Starsze » 

REKLAMA