Kultura-edukacja

sobota 11 lutego 2017 10:35:48

Wiśnickie tkactwo na wystawie w MuzeumWiśnickie tkactwo na wystawie w Muzeum

Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w czwartek 16 lutego o  godzinie 17.30 na wernisaż wystawy "Wątek i osnowa. Wielowątkowość dokonań wiśnickiego tkactwa artystycznego 1947-2017".

Tkactwo artystyczne i ceramika to dwa filary, na których zostały zbudowane początki, świetność, a także rozpoznawalność Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu. Wyraził to trafnie przed wieloma laty Stefan Jakubowski w ceramicznej rzeźbie współtwórcy wiśnickiej szkoły – Stanisława Fischera, trzymającego na rękach dziecięce postaci symbolizujące tkactwo i ceramikę…

Na wystawie zaprezentowane zostanie tkactwo ze szkolnego archiwum. Autorskiego wyboru prac, powstałych na przestrzeni siedemdziesięciu lat, dokonali nauczyciele tkactwa artystycznego – Ewa Dominiak i Włodzimierz Dominiak.

- Mamy nadzieję, że ten rocznicowy, retrospektywny przegląd w naszej Galerii „Strych Muzealny” unaoczni stylistyczne zróżnicowanie i bogactwo osiągnięć uczniów i nauczycieli wiśnickiej szkoły - mówi dyrektor Muzeum, Jan Flasza.


Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA