Powiat

środa 22 lutego 2017 15:13:43

Bursa promuje zdrowy styl życiaBursa promuje zdrowy styl życia

Za działania w zakresie promocji zdrowia, Małopolski Kurator Oświaty przyznał Bursie Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

wtorek 21 lutego 2017 14:40:14

Przetarg na działki w powiatowej strefie Przetarg na działki w powiatowej strefie

Zarząd Powiatu w Bochni ogłasza szósty przetarg pisemny nieograniczony na dzierżawę nieruchomości gruntowych terenów Powiatowej Społecznej Strefy Aktywności Gospodarczej (PSSAG) w Bochni przy ul. Chwałkowskiego, na okres 10 lat z przeznaczeniem na działalność gospodarczą. Działki stanowią przedmiot własności lub wieczystego użytkowania Powiatu Bocheńskiego.

piątek 10 lutego 2017 14:44:32

Podziel się swoim podatkiemPodziel się swoim podatkiem

Trwa czas rozliczeń podatkowych. Powszechnie wiadomo, że jedną setną swojego podatku można przekazać wybranej organizacji. Chociaż ostateczny termin przypada na 30 kwietnia, może warto już dziś pomyśleć o rozliczeniu i wsparciu Organizacji Pożytku Publicznego. Starostwo zachęca do wsparcia stowarzyszeń z terenu powiatu bocheńskiego.

wtorek 07 lutego 2017 14:54:19

Woda w Łapanowie warunkowo zdatna do piciaWoda w Łapanowie warunkowo zdatna do picia

Na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bochni woda, pochodząca z ujęcia wody w Chrostowej, pod względem mikrobiologicznym jest zdatna do spożycia przez ludzi.

poniedziałek 06 lutego 2017 15:16:13

Rok 2016 w powiatowej oświacieRok 2016 w powiatowej oświacie

Oświata to kluczowa dziedzina działalności samorządu powiatu bocheńskiego, stanowiąca prawie 45% wydatków całego budżetu. To inwestycja w młode pokolenie. Z roku na rok Zarząd i Rada Powiatu w Bochni poprzez swoje działania dąży do podniesienia jakości, standardów nauczania oraz modernizacji i doposażania bazy dydaktycznej.

piątek 03 lutego 2017 19:51:42

Drwinia: ostatni most w powiecie będzie odbudowany Drwinia: ostatni most w powiecie będzie odbudowany

2 miliony zł ma wydać powiat w tym roku na rozbiórkę i odbudowę mostu w Drwini nad rzeką Drwinką. Uchwalę, zmieniającą budżet na 2017  rok, podjęła już Rada Powiatu.

piątek 03 lutego 2017 15:14:25

K. Cetnarski drugim policjantem w Nowym WiśniczuK. Cetnarski drugim policjantem w Nowym Wiśniczu

1 lutego w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Bochni odbyła się uroczystość, w trakcie której Komendant Powiatowy Policji w Bochni mł. insp. Mariusz Dymura wręczył rozkaz personalny podkomisarzowi Krzysztofowi Cetnarskiemu, w którym został on powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

czwartek 02 lutego 2017 18:59:16

II miejsce uczennicy Ekonomika w konkursie kulinarnymII miejsce uczennicy Ekonomika w konkursie kulinarnym

Dziczyzna to tzw. „trudny surowiec” a jednak już po raz trzeci do rywalizacji w konkursie „Dzikie smaki” w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach przystąpili uczniowie szkół gastronomicznych z południa Polski, od Krościenka nad Dunajcem przez Tarnów po Bochnię. Jego tegoroczna edycja, która odbyła się 26 stycznia, została zatytułowana „Dzika kaczka po myśliwsku”, stąd wsparcie organizatorów przez Tarnowski Związek Łowiecki.

czwartek 02 lutego 2017 12:43:43

Niełatwo uratować WTZ-ty Niełatwo uratować WTZ-ty

Sprawa zakupu działki, na które są posadowione Warsztaty Terapii Zajęciowej w Proszówkach przez Starostwo Powiatowe posuwa się bardzo powoli. Pomimo zgody na geodezyjny podział działki Spółdzielni Inwalidów wydanej przez wójta Gminy Bochnia.

czwartek 02 lutego 2017 07:55:18

VI Warsztaty Logistyczne w CKZiU w ŁapanowieVI Warsztaty Logistyczne w CKZiU w Łapanowie

Młodzież Szkolnego Klubu Logistyki, działającego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie pod opieką Krystyny Migdał, uczestniczyła w VI Warsztatach Logistycznych. Spotkanie zorganizowane zostało 25 stycznia, a jego tematem przewodnim były „Rozwiązania logistyczne na przykładzie OSP Łapanów”.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 204  Starsze » 

REKLAMA