Powiat

środa 22 sierpnia 2018 16:29:47

Czarny tydzień wodociągu trwa nadalCzarny tydzień wodociągu trwa nadal

Blisko 20 osób z bocheńskiej firmy „Monter” pracowało dziś w południe nad usunięciem kolejnej, trzeciej już w ciągu tygodnia awarii sieci wodociągowej.

Robotnicy muszą wydobyć odcinek rury biegnący pod drogą powiatową w kierunku Uścia Solnego (ul. Krzeczowska), blisko zjazdu autostradowego. To właśnie na odcinku pod jezdnią powstało uszkodzenie. Dodatkowo okazuje się, że w tym miejscu wodociąg ma nietypowe rury, prawdopodobnie z lat 80-tych ubiegłego wieku. Mimo to pracownicy „Montera” mają nadzieję naprawić awarię do jutra rana.
- Będziemy pracować w nocy - zapewniają. 

Tym razem dopływu wody nie zamknięto mieszkańcom całkowicie, jest jednak bardzo słabe ciśnienie. 

Wczoraj jednostki OSP z  Bogucic i Cerekwi rozwoziły mieszkańcom 5 wiosek Gminy Bochnia wodę „gospodarczą”, nie nadającą się do picia. Żeby ją pozyskać musieli jeździć aż do hdyrantu w Proszówkach.Wodę pitną, butelkowaną zapewniła Gmina Bochnia.

Dziś  wczesnym popołudniem zebrał się w Starostwie Sztab Kryzysowy w tej sprawie. Wzięli w nim udział: wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej, zastępca Wójta Gminy Bochnia Ewelina Makowska, sekretarz Gminy Drwinia Leszek Zabiegała, jak również przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Straży Pożarnej, Sanepidu, Wodociągów i Powiatowego Zarządu Dróg.  Przewodniczył wice starosta Józef Mroczek.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

kbc

2018-08-22 20:34:41
To co rzekami ścieka miastowi wypiją a ile szamb się tam wyleje to szok
bogucan

2018-08-23 12:36:52
No i dotrzymali słowa :)
REKLAMA