Powiat

piątek 30 marca 2012 18:11:34

Gorzkie żale wójta BochniGorzkie żale wójta Bochni

Wszystko odbyło się według klasycznego schematu „Było cicho i spokojnie, aż tu nagle jak…”, bowiem nic nie zapowiadało takiego końca stosunkowo spokojnej sesji Rady Powiatu, odbywanej w ostatni dzień marca.

Gdy radni byli myślami już poza budynkiem starostwa, w ostatnim punkcie obrad – „wolne wnioski i zapytania” o głos poprosił świeżo przybyły na salę Jerzy Lysy, który w pierwszych słowach wezwał rajców do… uczynienia rachunku sumienia i wzbudzenia żalu za grzechy. Cóż takiego skłoniło włodarza gminy do opuszczenia zacisznego gabinetu w, leżącym po drugiej stronie ulicy, urzędzie gminy i pofatygowania się do sąsiadów z naprzeciwka? Jak sam się wyraził, czyni to rzadko i tylko w wyjątkowych momentach. Taki moment właśnie nadszedł i wójt przybył do starostwa, żeby orzec, iż mu się wiele nie podoba.

Przede wszystkim nie podoba mu się forma współpracy na linii starostwo – niektóre gminne samorządy. Przy okazji zebrani mieli okazję dowiedzieć się, że pozornie wszystkie samorządy są równe, ale tylko pozornie, bo wśród nich są równiejsze tzn. konstytucyjne. Co to za jedne? Samorządy gminne, bo tylko o nich mówi konstytucja. Reszta (samorządy powiatowe i wojewódzkie) jest mniej ważna, bo umocowana nieledwie ustawowo. Po takim zatem wskazaniu powiatowym rajcom, gdzie ich miejsce, Pan Wójt wyraził dezaprobatę z powodu niewykonywania (według niego) przez powiat głównych obowiązków, tzn. rozwiązywania problemów, z którymi pojedyncze gminy poradzić sobie nie mogą. Zarzucił wprost powiatowi, że nie tylko nie pomaga wszystkim gminom, ale przede wszystkim zajmuje się rozwiązywaniem tylko swoich problemów, a wręcz problemów poszczególnych radnych. Według wójta gmina, która nie jest powolna staroście, nie uzyskuje od niego żadnej pomocy, a nawet więcej, jest sekowana. Jako przykład podał przypadek swojego urzędu, na który starostwo złożyło, jak się wyraził „donos”, nie precyzując jednak, o jaki donos chodzi.


Jako przykład niewłaściwej współpracy podał sprawę łącznika autostradowego, którego koncepcja ciągnie się tak długo, gdyż wybrano inne, niż sam forsował połączenie go z drogą nr 4 – zamiast w Gorzkowie przy „Blachstalu” przy połączeniu obwodnicy miasta z ul. Brzeską. Mówił też jeszcze, że z winy starostwa miasto od kilku dni żyje tylko jedna sprawą, nie wyjaśniając jednocześnie, o jaką tajemniczą sprawę chodzi, o której nie wiedzą radni, bo słuchając jego słów kręcili głowami z niedowierzaniem.

Najlepsze jednak Pan Wójt zostawił na koniec. Otóż opuściwszy mównicę minął się prawie ze starostą, który na nią zdążał, aby odpowiedzieć, ale nie czekał, co Jacek Pająk ma do powiedzenia, tylko zwyczajnie opuścił salę posiedzeń.

Starosta stwierdził, że wystąpienie wójta odebrał jako pouczanie. Wyjaśnił też, na czym polegać miał ów „donos” starostwa na gminę Bochnia. Otóż przy okazji inwestycji drogowej w Nieszkowicach, którą wykonuje powiat, firma budowlana odkryła na wprost budynku gminnej szkoły rurę, którą wprost do rowu płynęła substancja przypominająca fekalia. Ponieważ wszystkie poszlaki wskazywały na szkołę jako właściciela rury, złożono do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska zawiadomienie o całym zdarzeniu. Sprawa jest obecnie przedmiotem badań.

To, czego publicznie nie powiedział starosta, dopowiedzieli półgębkiem sami radni. Wielu z nich stwierdziło wprost w kuluarach, że poczuli się jak smarkacze, których Jerzy Lysy próbował rozstawić po kątach. Końcowe zachowanie wójta odebrali jako skandaliczne, nie liczące się z powagą sali. „Nie może być tak, że ktoś nas poucza, a potem wychodzi z sali, nie wysłuchawszy naszej odpowiedzi. - To skrajna arogancja. Niech się lepiej wójt najpierw uderzy we własne piersi, a dopiero później w cudze” – dodawali.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Obserwator

2012-03-30 18:24:51
Panie Wójcie, a co zdrogami gminnymi w Gminie Bochnia? Prosze napisać czy pan Wójt sie odniółs do swoich spraw?Mieszkańcy nie moga sie doczekać.
Biegły do Starosty Pająka

2012-03-30 18:41:24
Panie Starosto jak to jest z tymi drogami gminnymi w Gminie Bochnia i i dokumentami przekazanymi z Gminy Bochnia?Najwyzszy czas , aby przeprowadzić kontrolę geodetów kreatywnych miedzy innymi geodetę Eugeniusza Dziedzica i innych geodetów z Gminy Bochnia i Starostwa, a także firmy geodezyjne. Organy panstwa polskiego zkontrolują jak ten obieg dokumentacji występuje .
Saper

2012-03-30 20:59:33
Wójcie, jak to jest swoje się sprawy nie rozwiązujesz w Gminie Bochnia, a chcesz być carem Powiatu Bocheńskiego. Najwyższa pora na kontrolę urzędu , ale z prawdziwego zdarzenia.Poinformujcie wszytskie urzędy państwowe kontrolujące, co sie dzieję w urzedzie Gminy Bochnia.
iza

2012-03-30 21:18:00
Wójt miał w tym momencie skok ciśnienia i musiał wyjść , Panie wójcie służę dobrym lekiem na nadciśnienie
Do Izy

2012-03-30 21:22:09
Wójt ma żonę lekarke i da sobie radę
pająk do pionu !!!!!

2012-03-30 21:27:27
lysy wynalazł pająka na świetlicy w rzezawie i zrobił go starostą . teraz się wnerwił bo każdy widzi że woda sodowa uderza do głowy władcom powiatowym . starostowie nawzajem się tytułują publicznie jak na dworze . radni powiatowi którzy popieraja pająka mogą liczyć że dostaną jakąś fuchę. czytałem o awanturze z ignacykowa na umowie w pkps, lis też się załapał na tłustą kurkę. tak naprawdę powiat bocheński jest słąby !!!! bliżej końca listy rankingowej w zakresie inwestycji , na początku listy najdroższych w utrzymaniu powiatów w małopolsce. trzeba rozwalić powiaty bo obciążają niepotrzebnie kieszeń podatnika . gminy poradzą sobie z drogami, pozwoleniami na budowę itp itd.
mieszkaniec

2012-03-30 21:32:21
A kto wynalazł Lysego do Gminy Bochnia?
ZGADZAM SIĘ - POWIAT DO LIKWIDACJI

2012-03-30 21:37:48
TAKICH JAJ JESZCZE NIE BYŁO , PODOBNO WÓJT ZAPYTAŁ SIĘ CZY KOMISJA REWIZYJNA ZAJĘŁA SIĘ AFERĄ Z SALĄ GIMNASTYCZNA W ŁAPANOWIE , BYŁA CISZA, ŁBY POSPUSZCZALI POD SIEBIE. I CISZA - MORDA W KUBEŁ. SZKODA ŻE NIE BYŁO JUŻ STAŃCZYKA BO ON DUŻO WIE... STAROSTA WYRZUCIŁ STAŃCZYKA BO ZNALAZŁ KOZŁA OFIARNEGO ALE STAŃCZYK NIE DARUJE !!! TO NIE ON ZATWIERDZAŁ PROJEKT SALI , NIE ON PODPISYWAŁ UMOWĘ Z WYKONAWCĄ A POTEM ZRYWAŁ UMOWĘ. MAŁO KTO WIE ŻE PAJĄK OGŁOSIŁ PRZETARG NA TO CZEGO TAMCI NIE DOKOŃCZYLI . PODOBNO TERAZ INWETYCJA BĘDZIE 0 900 TYSIĘCY DROŻSZA.
do mieszkańca

2012-03-30 21:43:33
pan lysy wygrał pod rząd 3 bezpośrednie wybory , każde w 1-szej turze. za każdym razem głosowało na niego kilka tysiący ludzi . na pająka głosowało kilkanaście osób w 25 osobowej radzie, w tym słynna solakówna. jeżeli nie widzisz różnicy to jesteś ślepy !!!! aha ,szukałem teraz w konstutucji rp, rzeczywiście nie ma ani 1 słowa o powiatach, o gminach jest cały rozdział.
Biegły

2012-03-30 21:44:23
a Czy komisja rewizyjna Rady Gminy Bochnia zajęła sie drogami Gminnymi w Gminie Bochnia?
ktoś z Pogwizdowa

2012-03-30 21:50:34
Panie Ochel, daj pan już spokój. Artykuł dotyczy ostrej krytyki numerów jakie robią władze w starostwie. Idź pan z pisaniem do innego artykułu.
wójt ma rację

2012-03-30 22:01:07
inwestycje powiatowe to komletna klapa - łapanów , łacznik, drogi >>>>>>>>>>>>>do tego dochodzi zawziętość pająka na gaworczyka, lysego, gromalę. jeszcze próba pomocy kolawińskiegu przez powiat he, he, he z uzbornią i mamy pełny obraz pająka i jego drużyny>>>>>>> kupowanie radnych przekroczyło granice przyzwoitości, ludzie ich za to zagryzą >>>>>>>>>zamiast dać robotę bezrobotnym, dają fuchy radnym którzy maja emerytury albo renty. poza ty biorą duże diety ze starostwa >>>>> syf >>>>>>>
radny powiatowy

2012-03-30 22:16:07
Pan wójt Lysy wystąpił w punkcie "Oświadczenia i wolne wnioski". Regulamin nie przewiduje komentarzy do oświadczeń. Najwyżej na następnej sesji radni albo starosta mogą wydać oświadczenia , w których przedstawią swój punkt widzenia na tematy poruszone przez pana Lysego. Ciekawy jestem co odpowiedzą członkowie komisji rewizyjnej na temat hali w Łapanowie(do dzisiaj temat-tabu) albo o zatrudnieniu pani Ignacyk w PKPS i pana Lisa(nie wiem gdzie dokładnie ale blisko Starostwa). Pan Pająk też może wyjaśnić dlaczego przez 6 lat nie zbudował łącznika do A4. Pan Całka niech powie jak on może organizować szkolenie dyrektorów szkół . Dyrektorzy wydziałów mogą opowiedzieć kto i kiedy rozmawiał z nimi o podpadniętych staroście gminach. Oświadczeń może być nawet 20 .
przekręty w Powiecie

2012-03-30 22:19:27
Kto rozliczy Pająka z wybudowania za prawie 5 milionów hali w Łapanowie bez dachu!!! Gdzie jest policja i prokuratura ??? !!! A gdzie CBA i inne służby??? Umowę rozwiązano podobno a porozumieniem stron!! Śmierdzi na odległość!!! Mieszkańcy mają tego dość!!!
rysiek

2012-03-30 22:38:02
i za to cenie wojta lysego - gosc jest wyrazisy i nazywa rzeczy po imieniu a nie jak pajak czy calka - cieple kluchy. w 100 % zgadzam sie z lysym - obecnie powiat bochenski to panstwo w panstwie!!!!
źle się dzieje

2012-03-30 22:43:17
panie redaktorze, to wierzchołek góry lodowej, innym brak odwagi ale wójt mówił naprawdę o tym co spotyka prawie wszystkie gminy z powiatu...niestety:(
brawo Jerzy!

2012-03-30 22:54:35
Brawo za odwagę, gdyby zrobić referendum w Bochni, to większość odwołała by starostę i miernych radnych powiatowych. Nic nie robią! Zamiast zrobić parking dla pacjentów przy szpitalu, za prawie 3 MILIONY ZŁOTYCH budują na dachu kuchni lądowisko dla helikopterów. Komuś chyba coś się pokręciło, albo ktoś wziął .......!!!
Berdet

2012-03-30 23:03:13
Gmina Bochnia urąga godności Bochnian. Taki gość jak wójt powinien już dawno odpłynąć w niebyt by o nim słuch zaginął. Także razem z radnymi odbieram to za brak wychowania i arogancję. J. Lysy zachowuje się jak Palikot. Widać chyba chciałby dołączyć do tej zafajdanej ferajny.
do berdeta

2012-03-30 23:17:48
jestes mierny bierny ale wierny jedynie slusznej mysli powiatowej, nadal masz obstrukcje powyborcze ze lysy kolejny juz raz wygrywa w I turze na wojta i do rady powiatu tez zawsze ma mandat a pajak z calka musza sie ustawiac i kombinowac o akcjach z solakowa pamietam, i o tym jak to woznicki obecnie pupilek pajaka byl kandydatem z list wegrzyna i dzieki wegrzynowi sie dostal do rady a w czasie glosowania kopnal wegrzyna i zaglosowal za pajakiem tez pamietam!!!!! i nie tylko ja pamietam!!!!
Berdet

2012-03-30 23:19:54
A jaka to satysfakcja, że ciemnota wybierze kogoś na wójta? Ja nie bardzo widzę w tym powód do dumy?
Mixtura

2012-03-30 23:23:01
Lysemu się chyba zaczyna coś palić pod nogami bo robi wokoło szum by się przypomnieć, że istnieje. Ciemne ludzika myślą, że jak narozrabia na sesji to dobrze i potem go popierają - taki marketingowy trik.
do Berdeta

2012-03-30 23:32:34
zal ci d.... sciska, wygraj choc raz wybory bezposrednie , na bochnianinie pisza jak to slon trabalski zostal starosta upps mogl zostac - bardzo ciekawe
leon za delikatny

2012-03-30 23:49:32
leon, byłeś za delikatny !!!!!!! posłuchaj co gadają podwładni starosty gdy ich przepytuje !!!!! dzisiaj pająk poszedł na wódkę a naiwny burmistrz pojechał do warszawy odkręcać z gowinem - kumplem pająka sprawę likwidacji sadu w bochni
PAJĄK - GDZIE JEST ŁĄĄCZNIK ?????

2012-03-30 23:55:15
CO JEST Z ŁĄCZNIKEM DO AUTOSTRADY ???????? ZMARNOWAŁEŚ PAJĄCZKU TAMTĄ KADENCJĘ I MAMY G...O !!!!!!! BĘDZIEMY K..WA JEŹDZIĆ KRZECZOWSKĄ NA A-4 JESZCZE PRZEZ 20 LAT.
do Berdeta

2012-03-31 00:07:24
frustrat jesteś do trzeciej potęgi . gdyby pajak i kosturkiewicz posłuchali wójta lysego to bochnia miałaby już gotowy łacznik autostradowy. kosturkiewicz byłby nadal burmistrzem. wokół pajaka zaciska się krąg, za dużo nabroił. kumple też się od niego odwracają.
urzędas - narcyz !!!!!!!

2012-03-31 00:09:50
Jak myślicie, o kim tak mówią w Bochni ?
super-komentarz

2012-03-31 00:15:18
autorka przypadkowo świetnie skomentowała całe towarzystwo - w starostwie na powagę zasługuje tylko sala. ma ładny kolor i ładne lampy.
tttt

2012-03-31 00:35:34
"kumple też się od niego odwracają". - a jakich kumpli ma Pająk? żadnych, ma tylko osoby ktorym daje zarobic i są od niego zalezni w taki lub inny sposób, pewne zdaje juz sobie sprawe z tego ze nawet koalicji w powiecie juz nie ma, nieuchronne nadchodzi, starostą moze byc kazdy, a starosta ma 12 tysiecy miesiecznie
Ultrasonograf

2012-03-31 00:39:59
A jakich kumpli ma Lysy? :) "żadnych, ma tylko osoby ktorym daje zarobic i są od niego zalezni w taki lub inny sposób, pewne zdaje juz sobie sprawe z tego ze nawet koalicji w w gminie juz nie ma, nieuchronne nadchodzi, wojtem moze byc kazdy, a wojt ma 12 tysiecy miesiecznie" albo i troche wiecej. Wogole z ta gmina Bochnia to zenada.
widz

2012-03-31 09:17:59
i za to lubie lysego, gosc ma jaja a nie jak pajak cieple kluchy!!!!
do tttt i usg

2012-03-31 09:33:06
Lysy pracuje w skromnych warunkach. Pająk urzęduje w pałacu i jeszcze chce dla swoich urzędasów kupić bud. po WKU !!! Lysy zrobił dla gmińy za darmo wiele projektów i prawie wszystko zostało wybudowane. Pająk nic nie dał powiatowi za darmo tylko z niego ssie. Jedyna inwestycja podroźała o miliom złotych bo Pająk zawalił. To trzeba wyjasnic bo są jeszcze inne hipotezy... Nawet wielki wydz. promocji mu nie pomoźe. Lysego promuje jego praca i osiągniecia. Każdy widzi różnice !
zet

2012-03-31 09:49:49
Pająk słoma mu z butów wychodzi !!!!!!!!!!!!!!!!!całą Rzezawę zwlókł do Bochni i obsadził nimi urzędy, ostatnio zrobiono kasting na sekretarkę w Szpitalu i kto wygrał pannica z Rzezawy, która nie wie co się do niej mówi, niechlubnie pracować w SZpitalu bo widać kto nim rządzi
Snajper

2012-03-31 10:25:03
Może ktos wie jak to jest naprawdę z tym łącznikiem z A4? Gminna wiesc niesie ,ze Wojt walczy o lokalizację która biegnie przez jego prywatną działkę ??????
do snajper

2012-03-31 10:48:33
wiadome jest ze snajper myli sie tylko raz - i to byl wlasnie ten twoj raz
do poprzedniego wpisu

2012-03-31 10:56:20
Za dwa dni Wieciech będzie znowu miał kłopoty na policji i w prokuraturze bo puszcza oszczerstwa w komentarzach. Zostało wszystko zapisane aby nie mógł się wyprzeć. Zgodnie z prawem ponosi współodpowiedzialność za treść wpisów o ile natychmiast ich nie usunie. Za torami kolejowymi koło Blachstalu tereny przemysłowe ma gmina Bochnia a nie prywatnie wójt. Odwracanie uwagi od afer powiatu może się nie opłacić. A Pająk z Całka mogą się już pakować. Ludzie im nie darują tych jaj co narobili w starostwie.
kiedy komisja rewizyjna zbada salę w łapanowie

2012-03-31 11:06:04
lepiej byłoby aby o przekrętach z salą w łapanowie rada powiatowa dowiedziałą się od komisji rewizyjnej niż od prokuratury i z gazet. w radzie jest dużo radnych którzy myślą inaczej niż pajączek i całeczka. przed swoimi wyborcami muszą teraz świecić oczami za pożal się boże starostów. nie wiadomo czemu wszyscy do tej pory boją się upomnieć aby komisja rewizyjna zbadała wreszcie tę sprawę. gdyby było wszystko w porządku już dawno by wyjaśnili a rzepecki by ogłosił że inwestycja jest o.k.
ZNAWCA

2012-03-31 11:20:08
SPRAWDŹCIE SOBIE KTO KUPIŁ DZIAŁKI PRZY NOWEJ TRASIE ŁĄCZNIKA , TEJ MAŁO REALNEJ DO WYKONANIA. WTEDY DOPIERO SIĘ WAM OCZY OTWORZĄ !!!!!! STARA TRASA KOŁO BLACHSTALU BYŁA OD 30 LAT W PLANACH PRZESTRZ. ZAGOSPODAROWANIA MIASTA BOCHNI, RZEZAWY I GMINY BOCHNIA. GMINA CHCIAŁA TAM BUDOWAĆ DROGĘ OD E4 DO A4 BO JEST TAM GMINNY PARK PRZEMYSŁOWY 8 HA, Z WODĄ I KANALIZACJĄ. TERAZ PKP BĘDZIE TAM BUDOWAĆ PRZEJAZD STRZEŻONY .GDYBY WŁADCY MIASTA I POWIATU POSŁUCHALI WÓJTA TO LĄCZNIK BYŁBY JUŻ WYKONANY. PKP MOGŁĄ BUDOWAĆ TAM WIADUKT BO IM BYŁO OBOJĘTNE GDZIE, WAŻNE ŻEBY BYŁ . ALE BĘDZIE NA KRZECZOWSKIEJ - NIE WIADUKT TYLKO TUNEL - TAN NASI MĘDRCY WYMYŚLILI. PARANOJA. TAM JEST ZAWSZE WODA . BĘDZIEMY JEŹDZIĆ NA A4 PRZEZ KAROLINĘ KOŁO DPS !!!!!
erty

2012-03-31 11:46:31
Pan Wójt buduje fizycznie a starostowie medialnie.Co wolisz fikcję czy real .to adresuję dla autorów zielonych w temacie!!!
Co do likwidacji?

2012-03-31 13:13:25
Powiedzcie mi kogo obchodzi w Bochni jakaś zapyziała gmina Bochnia oraz jej wójt? Mi się wydaje, że to wystąpienie jest zrobione celowo by zdenerwować i obrazić radnych w powiecie. Zaraz potem idzie to w mediach a panowie mają już całą gamę komentarzy pod ustalonym kierunkiem. Prawie wszystko to peany jak to wójt w gminie buduje i wazelina na jego cześć. Jak dla mnie to jest ustawiana robota by zdyskredytować powiat a wychwalić gminę. A najprawdopodobniej zaczęła się walka co będzie zlikwidowane czy gmina Bochnia - bo jej istnienie to absurd - czy powiat? Mam nadziej, że jedno i drugie.
do Znawcy

2012-03-31 13:16:22
Nie wiem czy Pan pamięta ,że budynki obecnego " Blachstalu" wybudowal i byl wlascicielem Wójt Lysy?Jeżeli Pan tego nie wie to niech Pan nie wprowadza ludzi w bląd,chyba że Panu na tym zależy.
jozef

2012-03-31 14:00:50
no to wojt pojechal po bandzie!!! jak zawsze trafnie, celnie i na temat !!!! a z tym sloniem trambalskim to mial racje chyba rzeczywiscie byloby lepiej dla mieszkancow powiatu ;-)
bochniak do Znawcy

2012-03-31 20:01:26
Blachstal położony jest w mieście Bochni (a nie w gminie), działa od 15- 20 lat i ma swojego właściciela - można sprawdzić. Wcześniej była tam jeszcze inna firma, chyba szyli ubrania, nazwy nie pamiętam ale na pewno też nie była własnością wójta. Złośliwość ludzi nie zna granic. Ja pamiętam, że tam w planach miasta i gminy był zawsze zjazd z autostrady. Nie wszystko to co komuna wymyśliła było złe. Nasi demokratyczni władcy miasta i powiatu na złość wójtowi zmienili trasę 5 lat temu bo za torami gmina ma strefę przemysłowa(uzbrojoną). W rezultacie tych wyczynów b.burmistrza i starosty mamy wielkie g... a nie łącznik do autostrady !
To jak z tymi g... płynącymi ze szkoły?

2012-03-31 21:03:36
Jakoś nikt się nie zająknął w tym temacie...
ja

2012-03-31 21:10:24
Sala gimnastyczna w Łapanowie to chore ambicje jednego radnego.
głos z zawady

2012-03-31 22:01:06
to draństwo starosty!!!!!!!! wójt lysy ma rację że JEDNĄ RĘKĘ pająk wyciągał do wójta po pieniądze na powiatową drogę koło szkoły a DRUGĄ RĘKĄ pisał donos na wójtową dyrektorkę szkoły. TO CHAMSTWA !!!!! wójt dał pająkowi ponad 300 tysięcy. podobno pani dyrektor zapłaciła mandat bo śmierdziały ścieki z oczyszczalni którą budował u nas jeszcze wojewoda woda. wtedy szkoła nie była wójta lecz kuratora i wojewody. wójt ma budować u nas oczyszczalnię, wiadomo że starosta nie da mu na nią żadnych pieniędzy.
brzeźniczok

2012-03-31 22:15:51
u nas ksiądz po mszy św. powiedział że donosy na kanalizację to świństwo robione całej wsi . donosicieli powinno się wytykać palcami . oni chcą się odegrać na wójcie bo ich wyrzucił z posadek ale nie zależy im na mieszkańcach. wójt chciał aby nowa oczyszczalnia nie uległa zniszczeniu i parę lat temu kazał podłączyć do niej szkołę, przedszkole , wikarówkę i plebanię. nawet dotychczasowi kumple byłego sołtysa już na to wpadli. większość wsi od dawna tak myśli. teraz już podłącza się cała wieś.
Brzeźnica

2012-04-01 00:49:02
Wacek W, Józek G, i wszystko jasne jak na kazaniu
krzysztof

2012-04-01 11:09:58
pajakowi totalnie odbila woda sodowa!!!!!! gminy maja sie dokladac do jego drog i chodnikow - to jakas PARANOJA!!!!!!! w starostwie ludzi kompetentnych jest 3 moze 4 i na tym koniec!!!!!! a zamykanie przed petentami wydz architektury to SKANDAL NA CALA MALOPOLSKE!!!!! w rankingach powiat bochenski zajmuje wysokie miejsce ale niestety w kategorii koszty funkcjonowania. DOBRZE WOJT POWIEDZIAL - Z PELNI SIE Z NIM ZGADZAM!!!!!
NIESŁYCHANE JAJA

2012-04-01 11:46:54
PRZED WYDZIAŁEM ARCHITEKTURY PAJĄK KAZAŁ ZROBIĆ AUTOMATYCZNE DRZWI Z DOMOFONEM. PETENCI JAK NA BIAŁORUSI - MOGĄ CZEKAĆ POD DRZWIAMI . JESZCZE BRAKUJE KLĘCZNIKA !!!!!!!! TO JEST SKANDAL !!!!!!!! NIECH U SIEBIE ZROBI W SEKRETARIACIE , NAJLEPIEJ Z NAGRYWANIEM NA VIDEO BO WTEDY MIESZKAŃCY PRZEKONALIBY SIĘ Z KIM PAJĄK SIĘ ZADAJE.
do pajaka

2012-04-01 12:29:08
pajak sloma ci z butow wystaje!!!!!
do erty

2012-04-01 16:39:21
Które budowle "w realu" wójta masz na mysli? Obwodnicę Łapczycy czy fontannę przed gminą? (jak nie kojarzysz o co chodzi to widac, żeś kiep)
jeszcze o słoniu "trąmbalskim"

2012-04-01 17:00:41
A ty józiu, to którą gminną szkołę kończył, he? że cię tam języka polskiego nie nauczyli...
do erty

2012-04-01 18:08:03
obwodnicę łapczycy zablokował generalnej dyrekcji dróg były burmistrz kosturkiewicz. nawet wojewoda miller do bochni przyjeżdżał żeby go przekonać. zmarnowali na tych przepychankach prawie rok. potem przyszedł kryzys gospodarczy i d...a zbita!!!!!!!! starosta nigdy nie interesował się obwodnicą łapczycy chociaż ta droga ma przebiegać przez teren 2 gmin - bochni miasta i łapczycy. podobno nawet za wynajęcie sali w starostwie na spotkanie wojewody z kosturkiewiczem pająk kazał wójtowi zapłacić !!!!!!! za ten numer powinno się wywieźć pająka z pałacu na taczkach.
w głowie się nie mieści !!!

2012-04-01 18:22:47
Ja też słyszałem że pająk wystawił Lysemu rachunek za salę w starostwie, aby wojewoda Miller mógł się spotkać z b. burmistrzem miasta i radnymi. Oni blokowali budowę obwodnicy i wojewoda wtedy przyjechał do Bochni. To jest skurw...stwo władcy powiatowego. Mało ludzi w Bochni o tym wie . Nawet radni powiatowi propająkowi nie wiedzą - teraz przejrzeli na oczy.
biedny wójt:)

2012-04-01 18:24:36
wszystko się przeciw niemu sprzeciwia. Nawet Kosturkiewicz zza politycznego grobu miesza, chociaż już 2 lata nie jest burmistrzem.Fan klub lysego ma się dobrze.
CZŁOWIEK HONORU?!

2012-04-01 18:27:29
LYSY KIEDYS POWIEDZIAL, ŻE MU PRĘDZEJ KAKTUS NA DLONI WYROŚNIE NIŻ KOSTURKIEWICZ ZROBI HALE I KN-2. JAKOŚ KAKTUSA NIE WIDAĆ
do,,do erty''

2012-04-01 19:59:56
Cienki jesteś w temacie osiągnięć i popularności wójta .To wielce zasłużony Człowiek dla Gminy Bochnia.Trzeba się z Nim spotkać i doświadczyć jaki to dobry Fachowiec. Jeśli nie jesteś kiepem to zmienisz zdanie.
do do "do erty"

2012-04-01 21:17:06
O Stalinie pisali to samo. Kim Ir Sen miał podobne recenzje...
potwierdzam

2012-04-02 00:52:10
słyszałem ten wywiad, wójt powiedział, że prędzej on wybuduje fontannę przed urzędem gminy niż kosturkiewicz wybuduje kn2 i halę widowiskowo-sportową. o kaktusie nie było mowy. no i co - hala rzeczywiście jest , wprawdzie bez parkingu o który jest afera - ale jest. natomiast do zakończenia kn2 brakuje jeszcze 700 metrów wzdłuż os. niepodległości. przypominam, że kn2 na północnym końcu miała być połączona nad torami kolejowymi z ul. partyzantów i proszowską. burmistrz zapomniał ?! jeszcze długo wójt nie musi budować fontanny.
tik

2012-04-02 04:29:43
Chamstwo Wójta nie ma granic niech wreszcie zajmie się nich prokurator lub skierują go na przymusowe leczenie psychiatruczne , Pajak to chociaz umie rozmawiac z ludzmi , a Wójt z każdym się kuci, ci glosują na niego co im daje... a jaki balgan w Gminie ile afer tych nie ujawnionych to sie doptero zacznie
tik

2012-04-02 04:29:57
Chamstwo Wójta nie ma granic niech wreszcie zajmie się nich prokurator lub skierują go na przymusowe leczenie psychiatruczne , Pajak to chociaz umie rozmawiac z ludzmi , a Wójt z każdym się kuci, ci glosują na niego co im daje... a jaki balgan w Gminie ile afer tych nie ujawnionych to sie doptero zacznie
tik

2012-04-02 04:30:13
Chamstwo Wójta nie ma granic niech wreszcie zajmie się nich prokurator lub skierują go na przymusowe leczenie psychiatruczne , Pajak to chociaz umie rozmawiac z ludzmi , a Wójt z każdym się kuci, ci glosują na niego co im daje... a jaki balgan w Gminie ile afer tych nie ujawnionych to sie doptero zacznie
tik

2012-04-02 04:30:14
Chamstwo Wójta nie ma granic niech wreszcie zajmie się nich prokurator lub skierują go na przymusowe leczenie psychiatruczne , Pajak to chociaz umie rozmawiac z ludzmi , a Wójt z każdym się kuci, ci glosują na niego co im daje... a jaki balgan w Gminie ile afer tych nie ujawnionych to sie doptero zacznie
do mącicieli-prowokatorów

2012-04-02 07:47:10
czemu, buroki, nie napiszecie, że w starostwie na dzienniku podawczym jest gość, który przyjmuje wszystkie sprawy do wydziału budownictwa??I wcale nie trzeba iść na górę. Kłamstwa i mataczenie 2-3 gosci, którzy zdominowali te komentarze, są widoczne na kilometr. I jeszcze te zachwyty nad lysym - "wójt to, wójt tamto..." żenada jak za Gomułki
wanda

2012-04-02 08:36:39
POwiatowy sekretarzu jacku pajaku nie idz ta droga!!!!! patrze na to wszystko z dystansem i stwierdzam ze wojt ma wiele racji w tym co ci publicznie powiedzial, wokol ciebie to tylko same klakierki i pupilki co powiedza ze jesli nawet pusciles baka to i tak pachnie fiołkami
uwaga : tik o 4.30 to psychol !!!!!

2012-04-02 09:40:58
Godzina wpisu świadczy że jesteś psycholem do sześcianu!!! Nie śpisz, masz omamy i urojenia. Jeden wpis był ci za mało więc kliknąłeś 3 razy. Rozmyślasz cała noc jak dokopać Lysemu a on na złość tobie ostatnio zrobił w waszej wsi kanalizację, he,he,he. Teraz napisz coś 10 razy, będzie się nam czytać jak szlaczek z papieru toaletowego.
Paul

2012-04-02 11:14:08
Do piszącego do mącicieli i prowokatorów-Gość występujący na tym stanowisku jest urzędnikiem kompetentnym! Natomiast ,On o niczym nie rozstrzyga,tylko informuje.Zamknięcie przez Starostę dostepu społeczności do Wydziału ARch.i Bud. to chory pomysł sprzeczny z art.9 k.p.a. w związku z art.38, tegoż Kodeksu.Czzy ten Pan przyjmuje skargi i wnioski na rozstrzygnięcia Starostwa w tej materi[i]?
roger

2012-04-02 11:52:38
pajak koncz wasc wstydu oszczedz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wracaj do rzezawy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kolo

2012-04-02 14:20:38
takie zachowanie ma się po przedawkowaniu wiagry i popiciu alkoholem .....no prosze i to godzinach pracy.
słoma z butów wyłazi

2012-04-02 18:34:38
jeżeli ktoś o urzędującym wicestaroście (obojętnie kto by nim nie był) mówi per "słoń trąbalski" niech nie oczekuje potem, że na niego nie będą wylewać kubły pomyj. Stare porzekadło brzmi "co z tego, żes wyszedł ze wsi, jak wieś nie wyszła z ciebie"
czytelnik

2012-04-02 20:35:15
czytałem 3 różne relacje z sesji powiatowej . wójt ośmieszył pająka i to jest największa kara dla świetlicowego z rzezawy który wypłynął na grzbiecie lysego . Słoń Trąbalski jest symbolem przypadkowego kandydata na starostę, kandydata pierwszego z brzegu, bylejakiego (jak pociąg z pisenki Rodowicz). Starostą mógł zostać Pająk, mógł Rzepecki, mogł Całka - byle tylko zmienić poprzednią ekipę, która nie grzeszyła pracowitością. Mógł nawet Słoń Trąbalski i jak stwierdził wójt Lysy - szkoda że nie został, bo nie ma takich fatalnych cech charakteru jak Pająk . Ludzie widzą u niego małostkowości, zawziętości, korumpowanie polityczne radnych(ostatnia afera), posługiwanie się donosem jako sposobem walki politycznej. Wnioskuję, że miarka się przebrała.
nauczyciel

2012-04-02 21:39:13
Nadchodzące święta to czas odradzania się wiary w drugiego czlowieka, po przeczytaniu komentarzy straciłam wiarę w ludzi.
nauczyciel

2012-04-02 22:50:52
Człowiek nie rodzi się prosięciem i nie powinien być ŚWINIĄ tylko człowiekiem.
ok

2012-04-03 13:58:54
Droga Redakcjo. Zmieńcie to zdjęcie na czele artykułu. Nie mogę zasnąć. Koszmar...
ważnej rzeczy się dowiedziałem !!!!!!

2012-04-04 10:01:26
Sprawdziłem - rzeczywiście w Konstytucji RP nie ma nawet słowa o powiatach. Cały rozdział - samorząd - dotyczy gmin !!!!!!!! Jest tylko wzmianka, że ustawami zwykłymi można tworzyć lub likwidować inne jednostki samorządowe niż gminy. Powiat się do nich zalicza !!!!! Pająk codziennie przed snem musi sobie to powtarzać. I jeszcze paru radnych powiatowych. Nie znacie dnia ani godziny ...
Paul

2012-04-04 14:34:12
Do "ważnej rzeczy się dowiedziałem"-może dowiesz się jakiej odpowiedzi doczekał sie pan Wójt w sprawie odpowiedzialności Osób zarzadzających zbiornikiem wody w Dobczycach za zalanie miejscowości w Gminie Bochnia?Ważne a nie złośliwe;
do paula

2012-04-04 19:49:00
Przepraszam, że się wtrącam, ale po raporcie prokuratury o powodzi starosta bocheński Pająk nabrał wody (sic!) w usta. On dobrze wie dlaczego. Z racji urzędu jest szefem powiatowego sztabu antykryzysowego. Boże chroń nasz powiat przed nowym kryzysem.
Paul

2012-04-05 10:06:47
Przepraszam ,to tylko część odpowiedzi;
biegły

2012-04-05 17:44:57
Panie Wójcie jak panu idzie przywracanie dróg Gminnych?
przebiegły do biegły

2012-04-05 19:16:48
gmina ma przywrócić to czego zakazał ci sąd ? absurd !
lolek

2012-04-05 19:40:54
Bardzo podoba mi się "powaga sali". Po malowaniu - jedyna rzecz godna szacunku w całym starostwie.
Biegły

2012-04-05 20:57:44
Wójcie a co z drogą w Gierczyczach?
Mieszkaniec Nieszkowic Wielkich

2012-04-05 21:03:14
a Ci z drogą w Nieszkowicach Wielkich?
Znawczyni dróg Gminnych

2012-04-05 21:07:30
Kiedy Wójcie będziecie robić drogę w Woli Nieszkowskiej?
Mieszkaniec Pogwizdowa

2012-04-05 21:15:51
a Co z droga do Pana Ochla? may juz dośc tego konfliktu , niech zrobi wójt , będzie święty spokój
Zosia

2012-04-05 21:19:48
wojt zachowuje się skandalicznie, a mieszkańcy gminy mu na to pozwalają. Lizusostwem i tchórzostwem dają mu mandat do takiego postępowania.
Gorzkie żale do Wójta Gminy Bochnia

2012-04-05 21:19:52
Kiedy się wójt Lysy weznie za te drogi gminne , które się pozbył, chyba po świętach
Saper

2012-04-05 21:26:06
Drogą w Pogwizdowie zajmują się najwyższe władze bo wójt i rada jest nieudolna
Pytanie do Wójta Gminy Bochnia

2012-04-05 21:37:05
Kiedy bedzie droga do pana Janusz Ochla, rolników i nie tylko?
snajper

2012-04-06 10:58:48
zawsze twierdziłem ,że wójt to rozzuchwalony prostak
do ochla

2012-04-06 12:39:44
panie ochel pan powinien sie sedziego zapytac kiedy bedzie droga ? czemu jak pan przegral proces to pan nie pytal?
REKLAMA