Powiat

wtorek 27 sierpnia 2013 11:05:49

Horror w Łapczycy: zderzenie busa z tiremHorror w Łapczycy: zderzenie busa z tirem

We wtorek 27 sierpnia około 8.30 bus relacji Jasło – Kraków zderzył się czołowo z nadjeżdżającą od strony Krakowa ciężarówką. Ucierpiało 17 osób, w tym dwie – matka z dzieckiem – ciężko.

Najprawdopodobniej zawinił kierowca busa, 57-letni mieszkaniec Leska. Mając niesprawne hamulce, próbował uniknąć najechania na tył poprzedzającego samochodu i skierował swój pojazd na lewy pas. Tu zderzył się z jadącym z naprzeciwka tirem marki MAN, prowadzonym przez 58-letniego mieszkańca Zielonek. W wyniku wypadku ciężarówka znalazła się poza jezdnią, na prywatnej posesji. Dokładny przebieg wydarzeń ustali jednak dopiero policja.

Na miejscu pojawiły się dwa helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeden zabrał ciężko ranną kobietę i jej kilkuletniego syna, a drugi mężczyznę. Obrażenia pozostałych osób (14) nie zagrażają ich życiu i zdrowiu.

Do bocheńskiego szpitala trafiło 8 rannych. Po udzielonej pomocy medycznej poszkodowanym ostatecznie pozostał w nim kierowca busa z obrażeniami głowy i żeber. Pozostałe osoby opuściły szpital. Osobom, które mogły kontynuować podróż do Krakowa pracownicy Urzędu Gminy w Bochni zapewnili transport, a wcześniej w pobliskiej szkole zorganizowano niezbędna pomoc.

Przy tej tragicznej okazji nasuwa się oczywiste pytanie: czy do wypadku by doszło gdyby ciężarówki mogły jeździć po autostradzie? I pytanie drugie: kiedy to wreszcie nastąpi, a krajowa „czwórka” w Łapczycy zostanie naprawdę odciążona?



Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

PO do paki!!!

2013-08-27 11:18:45
Za ten wypadek należy wsadzić do paki rząd PO. Tych partaczy, nierobów, cwaniaków i bęcwałów. Zamiast budować autostrady to się zajmują pedałami, ciotami z Unii Europejskiej, stadionami, orlikami, okłamywaniem ludzi i wszystkimi pierdołami jakie istnieją na tym świecie a nie sprawami ważnymi.
I co na to Pajak ?

2013-08-27 12:32:11
POwski starosta Pajak milczał gdy wojt, sołtys i mieszkańcy walczyli w Ministerstwie Transportu aby udostępnić TIR-om autostradę do Tarnowa . Gdzie była Rada Powiatu ! Wszedzie albo PO albo PIS . Trzeba ich przegonic !!!! Teraz otworzyli A4 dla ciężarówek i dało sie !!! Tylko czy musiało być tyle ofiar aby ktoś zrozumiał ???
obsever

2013-08-27 13:46:18
a te helikoptery to bocheńskiego spzoz?
...

2013-08-27 13:56:41
Ludzi odwieźli do różnych szpitali. Cześć jest w Krakowie. Śmigłowce chyba poleciały na Kraków.
kierowca

2013-08-27 14:27:18
Karetki były 2 z Wieliczki, 2 z Niepołomic, 1 z Krakowa, 4 z Bochni, 2 z Brzeska, 5 jednostek Straży Pożarnej, 2 helikoptery oraz 7 radiowozów policji
ada

2013-08-27 14:46:48
kolejny wypadek na autostradziie a4 w miejscowosci jodlowka(przed zjazdem z a4 do brzeska w kierunku brzeska), prawdopodobnie nikt bardzo nie ucierpial ale nie jestem pewna
mieszkaniec Bochni!

2013-08-27 16:00:13
To skandal, że władza powiatowa, przecież z PO nic nie robi w tym względzie.Rzeczywiście trzeba ich rozliczyć i nie tylko za to.
Gapa

2013-08-27 16:24:07
Mając niesprawne hamulce === to chyba nie powinien jechać, tym bardziej, że powiatowe władze są PO ?
fatalny dzień

2013-08-27 17:05:07
podobny wypadek był dziś na obwodnicy Krakowia, przy zjeździe na Skawinę. Też wzywano 2 śmigłowce.
Aśka

2013-08-27 17:46:25
Trzeba zamknąć zjazd ciężarówek na Łapczyce a otworzyć w Brzesku czy w Tarnowie jak było planowane, ciekawe jest komu zależy tak bardzo na tym aby w Brzesku i Tarnowie nie było zjaZdu dla ciężarowek a aby cierpiała Łapczyca i jej mieszkańcy nadal od wielu wielu lat. Przecież jednym z celów budowy autostrady było odciążenie od nadmiernego ruchu ŁAPCZYCY..!!!!!!!!! w tym też od ciężarówek . Kiedy koszmar mieszkańców Łapczycy się skończy ile musi być jeszcze wypadków?????
artur

2013-08-27 17:47:32
a wystarczyłoby wpuścić tiry na autostrade!!!!!!!!!!!!!!!! ale nie wolno przez tarnow bo marszalkowi z PO i bylemu ministrowi z PO tiry przeszkadzaja
Gapa

2013-08-27 19:41:13
Dlaczego nikt nie komentuje niesprawnych hamulców w busie ? Czyżby to było normą,że busy przewożące ludzi są niesprawne technicznie i inny bus, w innym miejscu może ulec wypadkowi ? Czy i tym razem odpowiedzialna będzie ekipa PO ?
do Gapy

2013-08-28 00:51:46
Nie pier...l o hamulcach. W Łapczycy wiele ludzi zginęło pod kołami samochodów z dobrymi hamulcami !!!! Tylko podzielenie strumienia TIRów w Szarowie - część na E-4 a reszta na A-4 do Tarnowa załatwi problem. Zjazd w Brzesku czeka.
bochniak

2013-08-28 09:12:39
Jest koniecznym zablokowanie ludźmi zjazdu Tirów w Szarowie. Innego wyjścia nie ma . Obecne władze maj w dupie głos ludu, który chce bronić swojego życia i zdrowia. Czy mamy ginąć pod kołami Tirów, bo tak sobie ustawiły to władze Brzeska i Tarnowa. Ludzie do boju, innej rady nie ma - chyba ,że na blokujących najadą Tirami w Szarowie.
mim

2013-08-28 12:06:33
buka from bukareszt
Gapo

2013-08-29 21:33:18
masz rację z tymi hamulcami. Ale...awaria hamulców może się przytrafić każdemu, również Tobie jeśli jeździsz. Nic nie wiemy czemu bus miał niesprawne hamulce. Czy zawinił właściciel firmy? Czy kierowca? Czy był to po prostu ślepy traf? Natomiast to, że autostrada A-4 jest nieukończona, że minęły już wszelkie terminy - to fakt. Krajowa czwórka jest zapchana tirami, być może, gdyby jeździły autostradą, do wypadku by nie doszło.
Nikt

2013-09-01 14:12:18
Przy zjechaniu na lewy pas do zderzenia musiało dojść z każdym nadjeżdżającym autem. Akurat to był tir, ale mógł być każdy nadjeżdżający pojazd.Załatwiajmy sprawę czwórki w inny sposób. Nie dopisujmy nowej historii do tego dramatu, spowodowanego przez kierowcę busa.
Drogi Nikcie-Gapo

2013-09-01 14:30:27
Do końca dochodzenia nie będzie wiadomo, czy przyczyną wypadku były hamulce. Ale zaniedbania POwolnych rządowi władz wyłączyły autostradę z ruchu TIRów.
;)

2013-09-09 21:40:34
To nie TIR zawinił, tylko niesprawny BUS. I nie było to spowodowane ruchem TIR-ów. Czemu bus-owiec odbił w lewo, a nie w prawo? No dobra... odruchy... takie tam.... Jestem za przeniesieniem ruchu TIR-ów na autostradę, ale ten wypadek nie jest argumentem.... Bus "skosiłby" auto osobowe....
REKLAMA