Powiat

wtorek 05 marca 2019 20:01:20

Łapanów: nie taki diabeł strasznyŁapanów: nie taki diabeł straszny

...czyli budżet dla Gminy opracowany przez RIO

Jak pisaliśmy kilka miesięcy temu, budżet gminy Łapanów, opracowany przez poprzedniego wójta Roberta Roja, nie znalazł akceptacji Regionalnej Izby Obrachunkowej. Głównie dlatego, że poprzednie władze nie zaprezentowały programu naprawczego dla zadłużonej Gminy, do czego zostały zobowiązane

Kompetencje Gminy jeżeli chodzi o planowanie finansów zostały więc niejako zamrożone, a projekt budżetu na ten rok opracowała RIO.

Wydatki zmniejszono z planowanych 46 mln 233 tys do 39 mln 782 tys. Największe oszczędności poczyniono w wydatkach na drogi: z planowanych 7,6 mln pozostawiono jedynie… 142 tys do wykorzystania w roku 2019.
Wydatki na Radę Gminy zmniejszono o 19.5 tys. Urząd Gminy będzie się musiał obyć bez 219 tys. na swoje utrzymanie. 

Co najciekawsze, RIO postanowiła przeznaczyć na łapanowskie szkoły więcej niż planowano: zamiast 15,3 mln  -  16, 8 mln zł.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA