Powiat

czwartek 06 sierpnia 2015 15:51:41

Powiat otrzymał środki na projekt Senior-WigorPowiat otrzymał środki na projekt Senior-Wigor

Jan Kulig, pełnomocnik ds. polityki senioralnej przy bocheńskim Starostwie odebrał w środę 5 sierpnia z rąk premier Ewy Kopacz oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza, ministra pracy i polityki społecznej dofinansowanie na utworzenie dziennego domu Senior-Wigor.

W tym roku dofinansowanie otrzyma 119 samorządów z całej Polski. Powiat Bocheński otrzymał ponad 250 tys. zł. W województwie śląskim i wielkopolskim powstanie po 14 placówek, po 11 w podkarpackim i mazowieckim, po 9 w małopolskim i dolnośląskim. W sumie samorządy otrzymają na ten cel ponad 25,3 mln zł.

Senior-Wigor to szansa na godną starość. To wsparcie zarówno dla osób starszych, ale także dla ich rodzin. Seniorzy będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę, ale przede wszystkim będą mogli spotkać się z drugim człowiekiem – mówił minister Kosiniak-Kamysz.

Program adresowany jest do osób niepracujących w wieku 60+. W dziennym domu Senior-WIGOR będą mogli spędzić co najmniej 8 godzin dziennie.  Znajdzie się w nim pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu). Zapewniony będzie także ciepły posiłek.

Nie da się budować polityki senioralnej bez solidarności. Chodzi zarówno o solidarność pomiędzy starszym i młodszym pokoleniem, ale także pomiędzy administracją rządową i samorządami. Dziękuję za wspólną pracę przy programie Senior-WIGOR – powiedział minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Bochni powstanie w starym budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karolina. Placówka będzie funkcjonować od poniedziałku do piątku i zapewniony zostanie transport seniorów z i do miejsca zamieszkania, w szczególności osobom mającym trudności w poruszaniu się.

- Aktywizacja i wspieranie seniorów jest jednym z priorytetów działań samorządu powiatowego. Dom który powstanie będzie połączenie uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego. Dom będzie mieścił się przy ul. Karolina, po przeprowadzeniu wszystkich koniecznych prac powinien zostać otwarty już w grudniu tego roku – wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Adresatami zadania publicznego będzie 29 osobowa grupa seniorów zamieszkujących na terenie powiatu bocheńskiego, nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod opieką podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymaga całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego, realizowanego w trybie stacjonarnym. Ze wsparcia wyłączone będą osoby korzystające ze świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu opieki długoterminowej, opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz rehabilitacji leczniczej, w warunkach ośrodka lub oddziału dziennego oraz w warunkach stacjonarnych. Wyłączone będą również osoby, dla których podstawowym wskazaniem do objęcia ich opieką jest choroba psychiczna lub uzależnienie.

Wartość całkowita zadania to 392 752 zł (w tym dofinansowanie: 255 800 zł, wkład własny 136 952 zł).

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

obserwator

2015-08-06 17:01:35
Ile w tym troski o ludzi, a ile kampanii wyborczej PSL?
kpina

2015-08-06 17:01:37
dwa najwieksze nieroby w starostwie którzy g...o zrobili aby zdobyć pieniadze na ten budynek teraz pierwsi stoja do zdjęcia, kpina!
gorzej niż kpina

2015-08-06 17:05:03
Czy to prawda, że pan emeryt Kulig zarabia osiem tysięcy złotych miesięcznie? Może pan starosta się do tego odniesie i poda kulisy jego zatrudnienia.
cały andrzejek

2015-08-06 17:08:42
cały andrzejek jedyne co potrafi to podpinać się zawsze pod sukcesy innyc
do kpina

2015-08-06 17:25:40
Pan Sliwa to powinien zrobić sobie zdjęcie przy hali w Łapanowie, jeszcze zanim uciekł z pracy zostawiając bajzel który tam narobił na glowach swoich współpracowników w starostwie, teraz dzieki Węgrzynowi wrócił z powrotem i mieni się na zbawiciela powiatowych inwestycji. To dopiero jest kpina!
taczki z gnojem

2015-08-06 21:39:26
Tak samo jest teraz w Powiatowym Zarządzie Dróg, po znajomości, poza konkursem. Poprzedni dyrektor został odwołany z naruszeniem prawa, żeby pan Węgrzyn mógł powołać na to stanowisko swojego człowieka. Swoją znajomą i współpracowniczkę. Sprawa toczy się w sądzie pracy. Mam nadzieję, że pan starosta senior-wigor zapłaci porządne odszkodowanie. Pamiętam, jak w swoim expose zapowiadał, że przywróci ludzkie oblicze urzędowi. Takie jest właśnie jego oblicze: buta, arogancja, zakłamanie.
kulig

2015-08-07 02:44:41
to zenada i wstydż się gościu emerycie zajmować miejsce i brac kasę za siedzenie i nic -gdzie twoja godnośc o ile ja masz gościu bez ambicji
a ten po co?

2015-08-07 08:11:15
a ten sliwa to po co tam pojechał? teczke nosi kuligowi? ma koleś parcie na szkło, nic nie zrobił ale do zdjęcia pierwszy
flip i flap

2015-08-07 09:59:09
były wójt łapanowa i były przewodniczący rady gminy osoby które doprowadziły do katastrofy finansowej gmine łapanów tutaj wypinają piersi na zdjęciu, dzieki koleżce wegrzynowi obydwaj uciekli na ciepłe posadki w starostwie,ale już niedługo za swoje dzialania beda sie tłumaczyc i to srogo przed odpowiednimi organami, kajtuś wtedy im nie pomoże
do cały andrzejek

2015-08-07 21:24:34
masz racje ale jak przychodzi problem to pierwszy umywa ręce i wina zawsze każdego tylko nie jego
do kulig

2015-08-07 21:38:47
o jakim honorze mówisz, kulig i jego przydupaski takie jak ten śliwa teraz mają dobrze ale po 25 pazdziernika to sie zmieni, zobaczymy wtedy jak bedą się usmiechać na zdjęciach
szczerze

2015-08-07 23:53:48
Pan Andrzej Sliwa uciekł jak szczur z tonącego okrętu po dziadostwie jakiego narobił przy budowie hali w łapanowie do drwini za cztery lata podobno uciekł z drwini dzieki Węgrzynowi z powodów podobnych, razem z Kuligiem szczerzą teraz zęby do zdjec jacy to specjalisci od siedmiu boleści, Panie Andrzeju a podziekowałeś chociaz ludziom ze starostwa którzy ten syf naprawili za ciebie z halą i innymi spieprzonymi przez ciebie inwestycjami? tylko na jednego kolege z pracy potrafiłes w sądzie zeznawać,a może było ich więcej? przyznasz się?
Z Łapanowa

2015-08-07 23:58:04
Za Kuliga przynajmniej coś się działo w Łapanowie. Obecny wójt chwali się inwestycjami które były jeszcze zaplanowane za Kuliga. Nowa władza tylko narzeka że nie ma pieniędzy, oby nie było jak ze szkoła w Łapanowie. Oby gminy nie rozłożyli na łopatki tak jak szkolę w Łapanowie
z gminy Łapanów

2015-08-08 00:10:53
Problemy szkoły w Łapanowie to nie wina obecnego wójta! Kulig i jego "małpki" w radzie gminy na czele z Panem Sliwą klepali wszystkie dziwne kredyty,obligacje i zastawy mienia gminnego wiec nie zwalaj teraz winy na nowego wójta!, rozumiem że Pan Kulig ma teraz ponad 8 tysiecy Pan Sliwa pewnie nie wiele mniej,niech mają Wegrzyn im dał niech sie cieszą, ale tego syfu który zostawili w Łapanowie my mieszkańcy gminy i nowa władza tego im nie podarujemy
ciekawa

2015-08-08 07:25:06
ciekawe czy Pan Kulig tego wigora też zastawi :-) razem z Panem Starostą w komplecie :-)
wigor

2015-08-08 07:27:18
W tym roku dofinansowanie otrzyma 119 samorządów z całej Polski. Powiat Bocheński otrzymał ponad 250 tys. zł. W województwie śląskim i wielkopolskim powstanie po 14 placówek, po 11 w podkarpackim i mazowieckim, po 9 w małopolskim i dolnośląskim. W sumie samorządy otrzymają na ten cel ponad 25,3 mln zł. Senior-Wigor to szansa na godną starość. To wsparcie zarówno dla osób starszych, ale także dla ich rodzin. Seniorzy będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę, ale przede wszystkim będą mogli spotkać się z drugim człowiekiem – mówił minister Kosiniak-Kamysz. Program adresowany jest do osób niepracujących w wieku 60+. W dziennym domu Senior-WIGOR będą mogli spędzić co najmniej 8 godzin dziennie. Znajdzie się w nim pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu). Zapewniony będzie także ciepły posiłek. Nie da się budować polityki senioralnej bez solidarności. Chodzi zarówno o solidarność pomiędzy starszym i młodszym pokoleniem, ale także pomiędzy administracją rządową i samorządami. Dziękuję za wspólną pracę przy programie Senior-WIGOR – powiedział minister Władysław Kosiniak-Kamysz. Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Bochni powstanie w starym budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karolina. Placówka będzie funkcjonować od poniedziałku do piątku i zapewniony zostanie transport seniorów z i do miejsca zamieszkania, w szczególności osobom mającym trudności w poruszaniu się. - Aktywizacja i wspieranie seniorów jest jednym z priorytetów działań samorządu powiatowego. Dom który powstanie będzie połączenie uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego. Dom będzie mieścił się przy ul. Karolina, po przeprowadzeniu wszystkich koniecznych prac powinien zostać otwarty już w grudniu tego roku – wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński. Adresatami zadania publicznego będzie 29 osobowa grupa seniorów zamieszkujących na terenie powiatu bocheńskiego, nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod opieką podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymaga całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego, realizowanego w trybie stacjonarnym. Ze wsparcia wyłączone będą osoby korzystające ze świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu opieki długoterminowej, opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz rehabilitacji leczniczej, w warunkach ośrodka lub oddziału dziennego oraz w warunkach stacjonarnych. Wyłączone będą również osoby, dla których podstawowym wskazaniem do objęcia ich opieką jest choroba psychiczna lub uzależnienie. Wartość całkowita zadania to 392 752 zł (w tym dofinansowanie: 255 800 zł, wkład własny 136 952 zł).
uwaga , atakuje nas kosiniak- kamysz i psl

2015-08-08 16:05:14
Włączam telewizor : Kosiniak - Kamysz. Wchodzę na jeden portal - Kosiniak. Wchodzę na inny portal - Kamysz. Otwieram gazetę : Kosiniak - Kamysz. Aż strach otworzyć lodówkę... Podejrzewam, ze najbardziej nie cierpią go miejscowi peeselowcy bo centrala PSL po kumotersku zrobiła z niego spadochroniarza na jedynce w okręgu Tarnów- Bochnia - Wieliczka. . Widocznie boi sie wystartować w Krakowie .
Panie starosto Węgrzyn

2015-08-08 21:05:32
Proszę podać kulisy zatrudnienia pana emeryta Kuliga. Proszę potwierdzić, czy jego zarobki to faktycznie 8 tysięcy złotych? Proszę odnieść się do zarzutów, że zatrudnia pan ludzi kierując się kluczem partyjnym i znajomościami. Korupcja polityczna to bardzo poważny zarzut. Myślę, że emeryci odzyskają wigor, jeśli rządzący podniosą ich głodowe emerytury. To może się stać tylko wtedy, kiedy urzędnicy tacy jak pan przestaną obciążać państwową kasę poprzez sztuczne tworzenie stanowisk dla partyjnych kolegów.
PTA

2015-08-09 23:19:33
ten śliwa to niezły ściemniacz Pani Cisak też obiecywał dyrektora szkoły w Łapanowie... obiecywał no ale się niestety nie udalo,słabo się zaprezentowała na rozmowie kwalifikacyjnej :-) trafiła mu się ta fucha życia teraz w starostwie dzieki wegrzynowi po tym jakiego smrodu narobił w inwestycjach za czasów Pana starosty Pająka,a z tego co mówią to z gminy drwinia też nie odszedł w chwale...
szkoła muzyczna

2015-08-11 22:53:18
kulig wart śliwy a śliwa wart kuliga chociaż dupowławstwo byłego przewodniczącego na sesjach prowadziło często do mdłości, teraz po wyrzuceniu (o tym słyszy się w starostwie) z drwini kulig znalazł swojemu wasalowie ciepła posadkę za ładne pieniadze,tymczasem u nas w łapanowie wybucha afera za aferą z tymi dwojga i miedzy innymi jednym z proboszczów z parafii nieskaziltelnego pana andrzeja.... cdn
krótko

2015-08-12 17:31:08
PSL = Posady dla Swoich Ludzi
vigor

2015-08-13 13:20:29
eeeeeeeee to starosta i jego vice zalapia sie
PSL

2015-08-16 21:50:19
wie ktoś za co wyrzucili tego sliwe z urzedu gminy w drwini? czyżby za spartaczone inwestycje?
PSL

2015-08-20 14:40:25
Nie wiem za co go wyrzucili, ale wiem ,że pan Węgrzyn często zatrudnia swoich politycznych znajomych lub tworzy dla nich stanowiska wicedyrektorów. Przeanalizujcie, gdzie pracują powiatowi działacze Ludowców. Można by dużo na ten temat pisać.
zaciekawiony

2015-08-20 22:15:54
o jakich aferach mowa w Łapanowie z udziałem 2 panów ? Czy tytuł sugeruje że coś ze szkołą muzyczną za ,którą faktycznie stoi jeden z proboszczów
troche prawdy o miernotach

2015-08-22 00:14:34
ten andrzejek to najwiekszy lawirant i podpierdalacz na którym sie już wielu poznało, wyrzucono go na zbity pysk ze starostwa, niedawno z gminy drwinia dostał wilczy bilet za to samo, ale gruby ludwik znalazł swojemu pieskowi posadke, przeciez miał sie czym wykazac atakujac Pana Pająka, preciez to nie on zawalił inwestycje w łapanowie nie do tego doprowadził do zwrotów pieniędzy tylko Pan Pająk... Ludwik masz okazje.... Pan Pająk tak spieprzył inwestycje... dzieki Andrzejkowi... dług został spłacony... Andrzejek ma posadke... no i Zyskowa, Kulig,Burkowicz....
temida

2015-08-23 21:36:04
oj wkopywał andrzejek kolegow i koleżanki w zeznaniach w temidzie..teraz to wychodzi, ciekawe co na to wkopywani?
emerytka

2015-08-25 21:10:00
Dlaczego brak w Bochni Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przecież w poprzednich latach był. Co wy na to powiatowi urzędniczyny?
REKLAMA