Powiat

poniedziałek 26 stycznia 2015 20:31:52

Prokuratura w Brzesku kontra Jerzy Lysy?Prokuratura w Brzesku kontra Jerzy Lysy?

18 listopada 2014 r. pisaliśmy o incydencie przedwyborczym w Brzeźnicy, kiedy to pracownicy Urzędu Gminy w roboczych ubraniach i poruszając się służbowym samochodem, rozwozili materiały wyborcze ówczesnego wójta, Jerzego Lysego.

Jeden z mieszkańców Brzeźnicy, Mirosław Jawień złożył w tej sprawie doniesienie na policję. Jak się dziś dowiadujemy, prokuratura w Brzesku 13 stycznia, a więc w dwa miesiące po incydencie, postanowiła wszcząć w tej sprawie śledztwo. Zachodzi bowiem podejrzenie przekroczenia uprawnień służbowych przez ówczesnego włodarza Gminy Bochnia.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

kłamstwo

2015-01-26 23:50:46
Nigdzie nie napisali że to jest dochodzenie przeciw byłemu wójtowi. Z pisma wynika że prokuratura odpowiada donosicielowi że wszczęła śledztwo w sprawie. Czy wrogom Lysego film o Hitlerze nie wystarcza ? Muszą jeszcze oczerniać starego wójta. On do Brzeźnicy zrobił za darmo projekt sali gimnastycznej, której nowy wójt nie buduje. Nowej ekipie w gminie brakuje sukcesów .
hmm

2015-01-27 00:34:19
Za darmo? Przecież brał wypłatę więc za darmo nic nie robił...
Lizi...

2015-01-27 07:52:25
Niedobre chłopaki. Nie dość, że skrzywdzili Wójta Jerzego nie wybierając na kolejną kadencję, to teraz będą Go włóczyć po sądach. A przecież powinien pozostać na stałe na urzędzie za swoje wielkie zasługi dla Gminy Bochnia.
jan

2015-01-27 07:58:08
no prosze widac brak sukcesow bzdekowi a juz ze 3 wyplaty wplynely to musi atakowac swojego poprzednika
Ciekawy

2015-01-27 08:20:50
Ale ciekawostka i tak to umorzą a tego Pana co złożył doniesienie przeciągną po urządach w celu zebrania zeznań- a gdzie informacja o wyborze nowej Pani Skarbnik Gminy aż z GDOWA..... - takiego newsu tu nie ma ?
koral

2015-01-27 08:27:21
Czy już macie w Gminie problemy i szukacie tematów zastępczych ? Żałosna jest ta grupka pieniaczy , która nie zrozumiała jeszcze jaką ma ,,wadze'' .
Zosia

2015-01-27 08:34:06
Bzdek i jego pomagierzy, ten wichrzycielski element, podnieśli rękę na naszą świętość. Ale zostaną za to ukarani. Nimi powinna się zająć prokuratura !
observer

2015-01-27 13:09:14
jak sie przyjrzy tematowi to może być sprawa bardzo ciekaws
ziom

2015-01-27 17:44:53
A Jerzy Leon dalej choruje???
do ziom

2015-01-27 19:12:38
60- letni gość ma prawo do paru tygodni urlopu chorobowego, jeżeli przez ostatnie 25 lat musiał pracować z takimi "kwiatami", gdyby był byle jakim Cnauczycielem dostałby rok płatnego urlopu dla poratowania
do observer

2015-01-28 01:01:23
podobno policja złapała tego co zrywał lysemu banery w brzeźnicy. może być ciekawie...
Zosia

2015-01-28 07:39:58
Lysy w pierwszej kadencji zrobił wiele dobrego dla gminy, umiał wykorzystac czas przemian i społeczny kapitał, potem niestety z każda kadencją było coraz gorzej. Wystarczy spojrzec na gminę Gdów, Niepołomice, Wieliczkę Łamał prawo (dla tych którzy zaczną mnie straszyć sądem - sprawa dróg i decyzji podziałowych jest tylko jednym z przykładów) Lysy dzielił ludzi na swoich, czyli tych którym wolno i tych, którym zawsze wszystko utrudniał. Wydawało mu sie że jest wszechmogący i nic mu nikt nie zrobił. Nie docenił przeciwników, a poniewaz miał ich wielu, no to "upadek " był przesądzony.Miejmy nadzieję, ze odeszło z gminy widzimisię ale teraz trzeba zadbać, zeby nie miał już nigdy powrotu do polityki. Dobrze, ze prokuratura zajęła sie sprawą, niech odpowie za to co robił. Nowy wójt pewno popełni wiele błędów, bo to ludzka rzecz ale pytanie czy bedzie umiał wycofac sie ze złych decyzji i czy będzie pamiętał, ze to on jest dla ludzi, a nie odwrotnie.
podobno, podobno...

2015-01-28 10:23:39
Jeżeli wpis zaczyna się od "podobno" to znaczy, że to czyste kłamstwo. Policja nikogo nie złapała, bo nie szukała. Tymczasem prokuratura zajęła się sprawą angażowania pracowników gminnego zakładu przez Lysego. I to jest fakt. Zrywał za to plakaty RPK, czyli firma podlegająca Lysemu. Można by to tłumaczyć "sprzątaniem" przystanków, ale po takim czyszczeniu wszystkie plakaty konkurencji znikały, a zostawały BiZBRu i Lysego. Takie to porządki były w poprzedniej kadencji. Ale się kończyło sobiepaństwo.
tik,tak

2015-01-28 10:29:16
Kochana Zosiu,potrafisz dostrzec to co dobre i wartościowe pisząc o początkach byłego włodarza Gminy Bochnia...owocne,z inicjatywą,poparte sukcesami ...tak zaczynał ..pięknie.Obecny włodarz....dostał na "tacy"cały dorobek,tych paru kadencji Wójta Lysego..czy zdoła chociazby utrzymać Gminę w takim stanie jak jest?Bo realizacji obietnic przedwyborczych raczej się nie doczekamy,prawda Zosiu?
do zosi

2015-01-28 11:09:54
Twoja diagnoza jest fałszywa, wyraźnie widać że jesteś z nowej ekipy. Przez 20 lat poprzedni wójt bardzo dbał o gminę , ale ponieważ był dobrym fachowcem, odpornym na naciski partyjnej pajęczyny, zaczął bardzo przeszkadzać. Czytałem, że na sesji powiatu mówił o tym jak ekipa Pająka pisała na niego donosy. Ostatnie wybory to był szczyt. Nigdy wcześniej nie było w regionie takiej agresywnej i brutalnej kampanii wyborczej jak ta przeciw panu Lysemu w gminie Bochnia. Przekroczono wszelkie granice chamstwa, prokuratura powinna to wyjaśnić do spodu. Nawet burmistrz Kolawiński który był oskarżony przez prokuratora o kombinacje ze zlecaniami na hali Gazaris nie miał takich zapiekłych wrogów. Gdyby Lysy robił mniej inwestycji, składał obietnice bez pokrycia i całował zawziętych petentów po rękach może miałby łatwiej ale efekt byłby taki jak w mieście, w gminie panowałby marazm . Po zmianie w gminie mamy desant ze starostwa i PZD, idiotyczne decyzje, gigantyczne podwyżki cen biletów na lodowisku i marazm inwestycyjny. Demokracja przynosi czasem tragiczne następstwa.
do podobno

2015-01-28 11:15:03
policja nie szukała ? uderz w stół nożyce się odezwą................ ty dużo wiesz kto niszczył banery .....dlatego szykuj się na trudne pytania ............ policja jednak pracuje gdy inni myślą że śpi.
Tak się wygrywało ...

2015-01-28 11:21:08
Tak właśnie się wygrywało wybory ! przez wszystkie tamte kadencje , to pracownicy gminy robili kampanię ówczesnemu wójtowi . Za publiczne pieniądze , w pracy otrzymywali pensje , gminne sprawy leżały , ale plakaty i ulotki " wodza" były rozwieszane i roznoszone . Nareszcie ktoś tego dopilnował i szlag trafia co niektórych , że to się udało . Należy tępić i piętnować takie praktyki . W gminie jest dosyć roboty , która leżała " odłogiem " a urzędasy wałęsali sie w okresie wyborczym i służbowymi samochodami rozwozili po całym " folwarku " / tak traktował gminę ów pan , były już , na szczęście / chwała tym ludziom ,że chcą się angażować do takich działań, że odważą się i walczą z takimi politykierami , co to tylko chcą utrzymać się przy władzy za każdą cenę .
tik,tak

2015-01-28 12:54:49
no i właśnie teraz "idą pod młotek""relikty"służące byłemu włodarzowi do zdobycia władzy...hahhhahaha i jak się teraz dostać w trudne tereny obecnemu P,Wójtowi do "topiących się"ludzi...,hahha same gumiaki nie wystarczą,?macie co chceta tera robcie z tym co chceta"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Polak

2015-01-28 20:58:12
Zosiu, Twoje ostatnie słowa powinny zapaść panu Bzdekowi głęboko w pamięci. To on jest dla ludzi a nie ludzie dla niego! Mogę dodać do tego że w dodatku opłacany jest również przez ludzi, mieszkańców gminy, którzy płacą podatki. Ma jeszcze chwilę (miesiąc,dwa?) żeby sobie to uświadomić i zacząć spełniać to co obiecał. Jeśli tego nie zrobi to jestem pewien że przez tych co mu zaufali zostanie gruntownie rozliczony.
Zosia do tik tak

2015-01-29 10:11:53
nie po to ludzie wybrali nowego wójta, żeby "utrzymać gminę w takim stanie" ale żeby ją gruntownie zmienić. "Na tacy" nowy wójt dostał procesy z mieszkańcomi (obowiązuje ciągłośc władzy co znaczy że w procesach pzreciw lysemu bedzie odpowiadał Bzdek), brak gróg publicznych i setki nieważnych decyzji podziałowych, nierozliczone opłaty partycypacyjne na kanalizację, oczyszczalnie które wybudowano bez uwzględniania zasobu działek budowlach w poszczególnych miejscowościach, szkoły, w których z jednej strony inwestowano w sale gimnastyczne (czyżby chodziło o interesy pewnej grupy działającej w branży budowlanej?), a z drugiej strony lysy przez całą poprzednią kadencję usiłował je zamknąć, deficyt budżetowy na 2015r, brak spójnego PMZP, brak procedur w urzędzie, w którym panowało widzimisię wójta, brak planów pozyskiwania dotacji unijnych. A i oczywiście hotel !
do do Zosi

2015-01-29 10:24:58
Nie jestem z żadnej ekipy. Jestem obywatelem świadomym swoich praw, a to rzecz niezalezna od osoby wójta. lysy był odporny ale na prawo - pamiętasz jak chciał zmienić konstutycję? Kampania wyborcza przeciw lysemmu jedynie ujawniała jego własne decyzje i działania, a że te większości były bezprawne i niekorzystne dla mieszkańców ( np. rezygnacja z dotacji unijnych na kanalizację na rzecz wpłat mieszkańców) to pzrecież jest tylko jego decyzja. Rozliczenie z mieszkańcami juz sie odbyło pzry urnach, teraz za decyzje bedzie opowiadał przed sądami jako jerzy L.
Do Szanownego ex-wójta

2015-01-29 13:38:40
Wielce Szanowny Panie ex –Wójcie Byłbym obrzydliwie nieszczery gdybym oświadczył że czynu tego żałuje lub rozpaczam nad jego niechybnymi następstwami – no ale cóż –‘’nosił wilk razy kilka , ponieśli i wilka” – takie jest życie.To ja parę lat wcześniej musiałem się tłumaczyć prokuratorom z powodu Waszego donosu za nieprawdziwe i w Waszej tylko głowie wydumane mniemanie o rzekomo fałszywych podpisach pod petycją o przywrócenie sołtysa z Brzeżnicy .Było tych podpisów prawie ponad 500 –wynik o jakim Pan Szanowny mógłby w wyborach w Brzeżnicy tylko pomarzyć. Śmiem twierdzić że to właśnie Pana skłoniło do złożenia tego donosu , choć jak pytałem Was o przyczyny to odpowiedź była że,cytuje ;’’nastąpiły przesłanki naruszenia prawa a jako obywatel i urzędnik musiałem o tym powiadomić organa ścigania ‘’– otóż – ja jako tylko obywatel kierowałem się w tym przypadku tylko wyłącznie tymi samymi pobudkami- przykro – takie jest prawo . To tylko niejaka Zofia Pukal z Pogwizdowa tego nie uznaje zamieniając je na tzn „prawo lokalne”( przyp. Ziemia Bocheńska ) i może to Wy , Szanowny ex- Wójcie spowodujecie oczywiście głosowaniem Rady Gminy - niniejszą decyzje Prokuratury Rejonowej z Brzeska skasować. Póki jednak co to pobiegacie dni kilka po Prokuraturze na ul Szczepanowskiej nr 23 parę razy co międzyczasie każe pomyśleć , a przy obecnej sytuacji Pana tj . dużej ilości czasu wolnego nie wyrządzi szkody interesowi publicznemu. Jeszcze tak na marginesie to „nierobienie nic „- przypadek w jakim się Pan znalazł to całkiem fajne zajęcie- byłoby- gdyby nie nader wielka, ostatnimi czasy konkrecja w tej branży. Żałuje wraz z Panem że w wyborach porównanano Was( z tak wybitna posturą) do tego kurduplowatego kaprala Adolfa –ja też bym się wkurzył i złożył donos do Prokuratury - co innego jakby porównać tak np. do genaralisimusa Józefa Wissarionowicza.,Ale wierzcie szanowny ex –Wójcie i w moim i Waszym przypadku Prokurator ma wiele większe sprawy i na pewno obie oleje- więc głowa do góry .Gdyby jednak Pan Szanowny poczuł się przez władze obecną poniżany , lub dyskryminowany ,lub nawet w opozycjonowany to zapraszam do naszego grona a nazywa się Stowarzyszenie Gmina Bochnia Dla Wszystkich a prezesuje mu były ex –kelner niejaki Woźnicki-na pewno dogadacie się - . z pozdrowieniem Jawień Mirosław
rafał

2015-01-30 09:06:10
a ja jestem ciekaw co taki np m.jawien czy jego kupel w.woznicki powie mieszkancom brzeznicy ze ich ubielbiony nowy wojt bzdek jnp zmniejszy(ł) srodki na budowe sali gimnastycznej
Marek

2015-01-30 12:36:31
Sale gimnastyczną projektował Lysy przez 20 lat. Budowa tej hali to wyrzucenie pieniędzy w błoto i zagranie przedwyborcze byłego wójta. Projekt ten nie nadaję się do użytku, ta hala powinna być większa i inaczej usytuowana, ale przed wyborami na szybkiego nikt nie miał czasu o tym pomyśleć. Lysy po nocach lał fundamenty, żeby zdążyć przed wyborami i tak stanęło. Szczegóły dotyczące budowy hali dokładnie zna kierownik budowy a zarazem radny Jan Łącki.
do marka

2015-01-30 17:09:49
marku , czy ty sie nie nazywasz bzdek ????!!!! bo tylko bzdek może nie wiedzieć że jak wójt lysy zaplanował salę sportową to jej projektowanie trwało po kilka tygodni a przygotowanie parę miesięcy !!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! na pewno nie kilka lat , tak jak było w mieście i pająkowym starostwie !!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!! lysy zbudował takich sal 10 albo 11. un nas w brzeźnicy nigdy wcześniej nie planowano sali gimnastycznej. pan lysy wybudował nam dom ludowy, ktory za darmo projektował !!!!!!!!!! za jego czasów gmina zrobiła nam wodociag chociaż ktoś z komitetu ukradł pieniądze . dzięki lysemu gmina wybudowała oczyszczalnie i kanalizacje mimo że stary sołtys przeszkadzał !!!!!!!!!!!!!!!! teraz zaczęliśmy budować salę , pomysł jest z ubiegłego roku. tamten wójt rozbudował przedszkole ale podobno ten nowy jest przeciwny dalszej budowie sali !!!!!!!! niech wysadzi dynamitem byle tylko pokazać co to on nie jest .
do do Marka

2015-01-30 17:48:12
Nie sądzisz, ze bez lysego zgaśnie słońce? jak tu żyć?
hala sportowa czy "koń trojański"

2015-01-31 10:24:13
Jakoś mimowolnie został poruszony temat budowy hali sportowej przy szkole w Brzeźnicy - bolączka nasza wspólna od 20 lat podobnie jak do niedawna problem starego rozlatującego się mostu .Ten ostatni został po wielu perturbacjach rozwiązany i mam taką nadzieje ,że nadszedł wreszcie odpowiedni czas by i ten drugi zakończyć dobrym skutkiem. Przemawia za tym zasadniczy argument – Brzeżnica jako wieś staje się coraz bardziej atrakcyjna dla napływowych kupujących działki z zamiarem osiedlenia na stałe . Blokuje to dość skutecznie stary i skostniały plan zagospodarowania przestrzennego ale może przyszły czasy i tego ‘’gniota’’ zmienić . Drugim argumentem przemawiającym za budową tej hali jest bez wątpienia fakt ,że szkoła ta posiada niewątpliwy prestiż czego wykładnikiem są osiągnięcia samych uczniów , miejsca na olimpiadach szkolnych w Gminie – krótko- tej szkole należy się ta hala od 20 lat. Nie trudno zgadnąć że jak na zebraniu wiejskim z udziałem władz gminnych w październiku poprzedniego roku na wieść o planowanym niemalże expresowych tempie wejścia w roboty budowlane nastąpiła radość i… trochę niedowierzania ale sam miałem w ręce zarówno projekt jak i pozwolenie.Tu muszę się podzielić moimi własnymi całkiem subiektywnymi wrażeniami bo radość ta trwała raczej krótko –chyba jakieś 5 minut .Zaraz się dowiedziałem mianowicie że hala jakkolwiek darmowego autorstwa Jerzego Lysego to owszem będzie realizowana ale – SYTEMEM GOSPODARCZYM. Czyli krótko inwestycja z kosztorysem bardzo przybliżonym na milion złotych ,ale płynnym, budżetem nie zabezpieczonym (jest forsa to się robi- nie ma to stoi) ale za to przy dużym udziale armii ochotników czyli tzn. czyn społeczny .Tu proszę nie mylić z czynem partyjnym bo takowy miał zaciąg raczej przymusowy i obywał się zazwyczaj w święta kościelne. Ów archaizm budowlany miał się doskonale zwłaszcza epoce zwanej dzisiaj ‘’późny Gierek „ ale jeżeli ktoś obecnie to zakłada to chyba jeszcze umysłowo w tej epoce został i trudno go będzie przekonać. No ale się okazuje, że jak się chce to i Orkiestra Dęta z Baczkowa za 3 stówy da niezły koncert . Prawdę mówiąc to mój kumpel zażyczył sobie tyle samo za wymianę muszli klozetowej w WC-ecie i dodatkowo, po znajomości postawiłem pół litra jako że była fucha w wolną sobote. Jak złudne są założenia budowy tejże hali o płynnym kosztorysie ale zbliżonym do miliona złotych przekonałem się się za następne 5 minut tego wspomnianego zebrania, gdy głos zabrał pan Bukowiec uczestniczący w nim jako osoba odpowiedzialna za oświatę w gminie. Zaczął od wymieniania szczegółowej listy nakładów finansowych poniesionych w ostatnim roku na remont szkoły- w sumie wydano kwotę 100 000 zł ale znamiennym w tych poczynaniach była jedna pozycja –skucie starych fliz za 4000 złotych .No i tu jest pies pogrzebany – jak można system gospodarczym postawić hale za okrągłą bańke skoro tym samym systemem nie dało się skuć flizów wycenionych na 4000 zł !!!!!! Milczeniem pomijam ewentualna otoczkę tego tematu bo były wybory a my stoimy z fundamentami - robota i materiały to nie Orkiestra Dęta z Baczkowa - za 3 stówy to nawet stróż tam nie będzie pilnował. Czy znajdzie się pozycja w budżecie gminy – kontynuacja budowy hali za która my 20 lat obstalujemy. Międzyczasie doszły słuchy takie że jeżeli brać się za budowę to korzystać z rozwiązań konstruktorskich współczesnych (nie późny Gierek) i przy niewiele zwiększonym metrażu zabudowy wkład własny wyniósł by tylko 20% a na pozostałe 80% śmiało przyznawane jest ze środków pozyskanych z zewnątrz. Stare porzekadło mówi że darowanemu koniowi nie wypada zaglądać w uzębienie - no ale jakby to „olali” mieszkańcy Troi całkiem nieźle by na tym wyszli . Jawień Mirosław
gminny

2015-01-31 14:00:25
U nas tym "Gierkowskim" systemem powstała hala sportowa i młodzież od kilku lat z niej korzysta:) Sam pomagałem przy fundamentach a przy okazji pogadałem z ludźmi ze wsi :) (Z niektórymi to była ostatnia rozmowa takie super czasy przyszły) A co do najazdu "nowych" to ja wcale się tak bardzo bym nie cieszył bo przyjdą i problemy tak jak u nas. A takich jaj nigdy na wsi nie było Ba wieś zawsze kojarzyła się z pomocą jeden drugiemu a dziś to tylko walka i geodeci mierzący co drugie podwórko A zapoczątkował to napływ panów z miasta... A wracając do hali z "Gierkowskim" systemem powstała szybko i szybko oddana była do użytku Oby sie nie okazało że Wasza hala budowana systemem UE nie była oddawana jak ta w Łapanowie gdzie owy system miał miejsce Dobra kończę już bo tu każda wymiana zdań gdzie ktoś nie daj boże nie zgadza z nowym w gminie kończy się pomówieniem że mam na nazwisko Lysy :) POZDRAWIAM
owca

2015-01-31 17:54:59
A czy to prawda że jak zgodzę na kanalizację przez moją działkę to będę coś płacił?
dolar

2015-02-01 08:48:37
Trzeba krótko napisać - ta sprawa pokazuje jak był zbudowany urząd gminy i jednostki podległe Lysemu - dramat. Dopiero teraz mieszkańcy dowiadują się jak urzędnicy byli zaangażowani w kampanie wyborczą - obłuda. Bzdek powinien ich wywalić z pracy. Jak chodzili i rozklejali plakaty to jak mieli czas mieszkańcami się zająć i dlatego miesiącami człowiek na decyzje czekał - osobiście tego doświadczyłem Lysy znany fan internetu pisze ile może z rodziną bo tyle mu zostało. Musi jakoś przykryć artykuł - bo pokazuje jego metody działania - kompromitujące go. Tych wpisów to jeszcze trochę będzie - bo cały czas się boi że wyjdą jego interesy z radnymi czy sołtysami tak jak u nas na południu gminy. ludzie mieli tego dość bo jak długo taką niesprawiedliwość można tolerować - więc lysemu i jego ludziom koryto obcieli
luck

2015-02-01 08:57:28
Lysy powinieneś jak mężczyzna zrozumieć porażkę. Musisz jakoś pogodzić się z tym że bzdeka mieszkańcy lubią i urząd wreszcie pracuje jak powinien bo urzędnicy przestali chodzić po sklepach albo rozklejać twoje ulotki.
Zbigniew

2015-02-02 11:00:26
Zawsze było tak - Popierali Lysego tylko Ci co mieli w tym interes, radni, sołtysi, pracownicy urzędu gminy. Kampanią Lysego przejęli się bardziej jak problemami mieszkańców, teraz wszyscy wiedzą jakimi są obłudnikami i pokazali co pieniądze robią z człowiekiem. Ci ludzie nie mają honoru a przede wszystkim nie mieli własnego zdania, liczył się tylko rozkaz Lysego a kto mu podskakiwał, został opluwany i ośmieszany.
do hmm

2015-02-02 19:46:18
Tak, za darmo, bo wypłatę brał za bycie wójtem, a nie projektantem. Projekty robił społecznie, bo akurat ma uprawnienia i umie. A było tego sporo: basen, sale gimnastyczne, szkoły. Każdy taki projekt to kilkadziesiąt tysięcy. A on je robił za darmo, żeby pomóc gminie.
do jawnia

2015-02-02 21:21:37
jawniu. dzięki takim ludziom jak ty gmina ma teraz władzę z której śmieje się pół powiatu. nie przeszkadza ci że komitet z bzdekiem do gminy i powiatu wymyślony został przez człowieka, który chciał likwidować gminę bochnia. ty i twoi kolesie lysemu do pięt nie dorastacie. policja powinna wznowić śledztwo kto zniszczył ogrodzenie byłej pani sołtys 4 lata temu.
DO DO HMM

2015-02-02 21:31:55
MASZ 100 % RACJI. PENSJA WÓJTA JEST ZA KIEROWANIE SAMORZĄDEM . WYKONANIE PROJEKTÓW ZA DARMO TO DAROWIZNA NA RZECZ GMINY. JEŻELI PAN LYSY PRZEKAZAŁ GMINIE BOCHNIA PROJEKTY SAL SPORTOWYCH I BASENU ZA DARMO TO DAROWIZNA WARTA JEST KILKASET TYSIĘCY ZŁOTYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CIEKAWE CO BZDEKU PRZEKAŻE GMINIE ZA FRICO , MOZE PIŁKĘ ALBO GWIZDEK HA, HA, HA !!!!!!!!!!!!!!!!! BZDEKU KASĘ BIERZE TAKĄ SAMĄ JAK LYSY PO 20 LATACH PRACY W GMINIE.
obiektywny

2015-02-02 23:07:35
No Lysy wiele projektów zrobił, ostatniego projektu nie zdążył - wymarzonego apartamentu we Florianie. Gmina straciła tylko 2 800 000 zł! Większość z Was nie jest w stanie sobie wyobrazić ile to jest pieniędzy i na co mogłyby zostać przeznaczone.
Jan

2015-02-03 11:44:23
Obiektywny jesteś nieobiektywny !!!!!! Nie masz pojęcia jaką wartość ma budynek b.Floriana, 4-piętrowy obiekt i pół hektara działki z boiskiem plus parking. Sam piszesz że gmina kupiła wszystko za 2,8 mln zł. Pająk za stare pogotowie chciał tyle samo. Dzisiaj hotel i działka warte są 2 razy więcej czyli ponad 5 mln zł. Sama działka 50a w centrum Bochni kosztuje 50 x 40 = 2 mln zł. Szkoda że starosta i burmistrz nie kupili tego budynku razem z wójtem . Powinni robić tam starostwo i urząd miasta i gminy. Starostwo i urząd miejski nie mają parkingów. Gdyby wójt Lysy był egoistą to na pewno nie rzucałby całej kasy na odbudowę gminy po powodzi . Sam zrobiłby tam urząd gminy zamiast "wyrzucać" pieniądze na kanalizacje , za które wrogowie maja jeszcze do niego pretensje. On wystawił budynek na sprzedaż . Następca będzie miał kasę , może na zwracanie ludziom za kanalizację jak było obiecywane przed wyborami.
olek

2015-02-03 18:11:56
bzdeku oddawaj mi kase za kanalizacje tak jak obiecales przed wyborami!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piotr

2015-02-03 19:38:30
A teraz zastanówcie się ludzie ludziska tak ślepo popierających waszego starego pryncypala, dlaczego w gminie bochnia, jako jedynej w okolicy, nie ma ani jednego " Orlika" dla młodzieży i mieszkańców. Ano dlatego, że ich budowa wymagała pewnego wkładu gminy a reszte dałaby Unia. Ale wójt, zamiast korzystać z funduszy unijnych wolał wydawać ciężkie pieniądze na wątpliwej jakości inwestycje zamiast dołożyć i mieć coś pożądanego. Podobnie wyglądała sprawa z salami gimnastycznych. Wszyscy jego poplecznicy krzyczycie, że wybudował sale. Ojjjj jakie piękne sale!!!! To są proszę państwa kurnik a nie sale. I teraz znów, zamiast samemu płacić za takie sale, mógł skorzystać z pieniędzy Uni. Ale był jeden warunek. Unia da, ale sala ma mieć wymiary określone przez Unię. Wiec pełnowymiarowe!!!!! Tymczasem żadna sala gminna nie spełniała na etepie projektów i nadal nie spełnia tych wymagań, stad musiał budować za pieniądze gminne a nie unijne. Doskonały przykład niegospodarnosci. I teraz mamy 11 kurników zamiast pięknych pelnowymiarowych sal. I dokładnie tak samo wygląda sprawa sali w Brzeznicy. Za mała na pieniądze europejskie. I teraz nasza młodzież, owszem, ma sale, ćwiczy, trenuje, wygrywa zawody, ale jak jedzie na zawody powiatowe, to jest bezsilna wobec ogromu prawdziwej, pełnowymiarowe hali. I dlatego na zawodach powiatowych rzadko kiedy coś wygrywamy.
a ja słyszałem

2015-02-03 19:44:20
a ja słyszałem , że "darmowe projekty hal sportowych " , nie wykonywał ten pan tylko pracownicy wydziału budownictwa , w godzinach pracy , a ten pan walił tylko pieczątki. A Ziemia Bocheńska rozsławiała jego imię jako wielkiego darczyńcy .
Piłkarz

2015-02-03 20:18:45
Orlik to nieporozumienie!!! Trawiaste boiska powinny być... a jeśli już to taka mata czy jak to się zwie wystarczy a i koszty utrzymania pewnie parę razy mniejsze ZNA"F"CY
nauczyciel wf do Piotra i kolegów

2015-02-03 20:49:33
Wypisujecie brednie . Bardzo chcecie zmienić rzeczywistość bo wam fakty nie pasują do tezy. Prawda jest taka ze nie ma takiej drugiej gminy w Polsce gdzie w ciagu 12 lat wybudowano 10 sal gimnastycznych, krytą pływalnię i sztuczne lodowisko. Poza tym zeby wszystkie obiekty zaprojektował dla gminy za darmo wójt. Szkalowanie Lysego pomogło wam wejść na gminne stołki ale nie zmieni faktów. Bardzo dobrze ze w gminie ktora ma 30 wsi Lysy zbudował 10 sal sportowych i 10 boisk z nawierzchnią poliuretanową . Czy zamiast tego miał zbudować 1 albo 2 boiska orliki za milion złotych każde ? Nonsens . Duzo tych sal dotowało ministerstwo sportu . Ostatnie sale i lodowisko miały dotacje unijne . Przy wcześniejszych salach i pływalni gmina dostawała krajowe dotacje bo wtedy Polska jeszcze nie należała do Unii. Szacun dla pana L.
Do poprzednika

2015-02-04 00:13:50
Po przeczytaniu w/w wpisu widać, że zdania i słowa podobne do słów wójta Jerzego. Czyżby szacun... sam dla siebie?
do dopoprzednika

2015-02-04 08:59:37
Nie możesz przeżyć że dużo ludzi ocenia pozytywnie działalność pana wójta Lysego. Po wyborach z każdym dniem jest ich coraz więcej. Część z nich głośno mówi że głosując na pana Bzdeka popełnili wielki błąd.
wwwwwwwwwwffffffffffffffffffffffffff

2015-02-04 09:22:08
nauczyciel wf ma rację !!!!!!!!!! szacun dla lysego !!!!!!!!!!!!!!!!
róbta co chceta

2015-02-04 15:36:08
teraz gminne orły robota co chceta. bzdeku odda wam forsę za kanalizacje. przyjmie jeszcze 5 pajakowych, bo biernat i zajac to za mało jak na biedna gminę.
sąsiad Jerzego

2015-02-04 16:52:03
Chyba Lysy nie może przeżyć przegranych wyborów. Sam Lysy i jego ekipa sami się doceniają. Brawo, brawo za zasługi ale mieszkańcy gminy już wam podziękowali... Teraz tacy pokorni po wyborach hehe, a na co dzień reprezentują chamstwo. Ludzie, którzy prywatnie znają Lysego mogą to potwierdzić.
Do sąsiada

2015-02-04 18:43:41
Poczekamy, pożyjemy, nigdy na zawiści nic dobrego się nie zbuduje. Mieliście dobrego gospodarza - teraz macie to co cała Polska... Dlaczego postawiono na młodych? - bo głupi i naiwni i wierzą, że dostaną posady lepiej płatne.
do bzdeka

2015-02-04 21:27:25
bzdeku przyznaj sie kogo jeszcze od pająka chcesz przyjąć do gminy .................... ...................w gminie robi się przytułek dla wrogow dawnego wojta ............... ................... co na to gajek i reszta radnych.
DO DOSĄSIADA

2015-02-04 22:01:40
OKREŚLIŁEŚ TO BARDZO DOBRZE
czytelnik

2015-02-04 23:10:04
Jest nowa strona Gminy Bochnia. Bzdek nie napisał co robił przed 2007 rokiem . Nie naposal ze uczył wf w Krzeczowie. Napisał ze ma wykształcenie wyższe magisterskie . Nie napisał ze z fikołków. Wstydzi sie ? Bardzo dziwny ten gość.
Jurek

2015-02-05 16:15:48
kurde cały dzień myśle co tu napisać, ma ktoś jakiś pomysł na hejty albo jakoś donos na Bzdeka? Proszę o pomoc.
do Jacka P. i Marka B.

2015-02-05 16:35:32
Panowie , moze odpowiecie na pytanie czytelnika jak naprawdę jest z wykształceniem i stażem pracy Bzdeka .
powiatowy

2015-02-05 22:05:29
specjalistą od donosów jest jacek p. !!!!!!!!!! pamietam ze było mówione na sesji
Jacek

2015-02-06 17:17:34
Jurek może załatwisz sobie taki etat wu-fisty? Zresztą szkoda, żeby taki sportowiec jak Ty się marnił w Naszej Gminie. Kariera stoi przed Tobą.
Nick:

2015-02-24 15:25:40
Radni, niech się zastanowią nad obcięciem pensji panu wójtowi skoro samo nie robi nic a tylko zatrudnia sobie doradców i całkę. A nawiasem to Całka chciał tak nie dawno zlikwidować gminę Bochnia. Teraz się mu zmieniło.
nie było żadnego porzekroczenia

2015-08-21 19:42:31
sprawdzili i co ? okazało się że komitet wyborczy czyli tak naprawdę stary wójt za wszystko zapłacił. ale takich donosicieli jak jawień z brzeźnicy za to pomówienie spotka kiedyś kara - jak nie sądowa to boska. a może jedna i druga.
REKLAMA