Powiat

sobota 02 sierpnia 2008 10:44:34

Zaczynają się Dni Lipnicy

Dziś od godz. 15.00 zaczynają się oficjalnie Dni Lipnicy. Nieoficjalnie zaczęły się one już wczoraj spotkaniem z Czesławem Aniołem, autorem m.in. ?Przewodnika krajoznawczego? po bocheńszczyźnie, cyklicznie ukazującego się na naszym serwisie, który wygłosił prelekcję na temat: ?Szlak węgierski - z przeszłości do turystycznego poznania?

Czytaj więcej... Komentarze (0)

czwartek 31 lipca 2008 09:46:10

Mniej azbestu w powiecie

W tym roku z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska powiat bocheński przeznaczył na usuwanie azbestu kwotę 38 tys. złotych. Są to pieniądze, które zostaną przyznane poszczególnym gminom, które zgłosiły chęć uczestnictwa w akcji usuwania azbestu. Zgodnie z rozporządzeniem ministra każda gmina na swoim terenie jest zobowiązana do zbierania informacji od osób fizycznych o ilości i stanie wyrobów zawierających azbest.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

wtorek 29 lipca 2008 11:30:11

Centrum Bochni przyjazne dla środowiska

Zarząd Powiatu zdecydował o przyznaniu 20 tysięcy złotych dla szkoły muzycznej ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska w celu wymiany ogrzewania węglowego na bardziej przyjazne środowisku ogrzewanie gazem. Obecnie kotłownia szkoły spala ok. 30 ton węgla emitując duże ilości zanieczyszczeń.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

wtorek 22 lipca 2008 09:59:36

Starosta brajlem

Jednym z elementów wizualizacji Starostwa Powiatowego w Bochni są wizytówki z logo powiatu. Wizytówki urzędników starostwa są w kolorze écru, z wytłoczonym logo powiatu bocheńskiego oraz funkcją, jaką dana osoba pełni. Wizytówka starosty bocheńskiego została dostosowana także do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

piątek 18 lipca 2008 10:31:30

Gmina Lipnica jako jeden z najpiękniejszych zakątków Europy

Projekt ?Zakątki Europy? zakłada wydanie filmu promującego urokliwe i stosunkowo mało znane miejscowości w Europie. 140 minutowy film, przygotowany w kilku wersjach językowych, trafi we wrześniu w nakładzie 50 tysięcy sztuk do przedstawicieli biur podróży i organizacji zajmujących się obsługą ruchu turystycznego w całej Europie, dzięki czemu będzie stanowił doskonałą, szeroką formę promocji docierającą do zróżnicowanego odbiorcy.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

niedziela 06 lipca 2008 10:51:00

Czy kościółek w Łapczycy się zawali?

W lipcu, w święto Matki Boskiej Szkaplerznej, bocheńscy pielgrzymi, jak co roku, będą peregrynować do pobliskiej Łapczycy. Ta tradycja liczy sobie już ponad półtora wieku; zapoczątkowała ją procesja błagalna z Bochni do Łapczycy w 1849 r. Wpisaną już na dobre w lokalny krajobraz religijno-kulturowy procesję niemal każdy bochnianin identyfikuje bez trudu. Inaczej jest z jej punktem docelowym. Czternastowieczny kościół w Łapczycy jest obiektem niemal zupełnie zapomnianym. Kościół wymaga natychmiastowej, kompleksowej renowacji.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

piątek 04 lipca 2008 09:40:29

"Ta ziemia wzbudza szacunek"

Czerwiec to miesiąc w którym przypada I rocznica kanonizacji Św. Szymona z Lipnicy. Rok temu 3 VI Ojciec Święty Benedykt XVI dokonał jego uroczystej kanonizacji, w której, na palcu św. Piotra w Rzymie, uczestniczyli przedstawiciele władz kościelnych z Prymasem Polski ks. kardynałem Józefem Glempem, władze samorządowe i liczne grono mieszkańców Gminy Lipnica Murowana. Ks. kardynał przewodniczył także Mszy Św. dziękczynnej za kanonizację Św. Szymona, odprawionej dzień później w Bazylice Św. Jana na Lateranie, gdzie wyraził nadzieję i chęć odwiedzenia ziemi świętego z Lipnicy.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

piątek 04 lipca 2008 09:20:44

Łzy gorące i te prawdziwe

Tłumy wiśniczan powitały wczoraj zespół Łzy wraz z jej solistką Anią Wyszkoni, który zagrał jako gwiazda na zakończenie święta powiatu i miasta. Zanim to jednak nastąpiło Wiśnicz bawił się przy kabaretach, orkiestrach dętych czy zajadał się podczas degustacji potraw regionalnych.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

piątek 04 lipca 2008 08:06:54

Kto będzie władał zamkiem Kmitów?

13 maja odbyła się przed Sadem Rejonowym w Bochni kolejna rozprawa z serii ?Skarb Państwa przeciwko Zjednoczeniu Rodowemu Lubomirskich o zasiedzenie zamku w Nowym Wiśniczu.? Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego reprezentowali radcy Prokuratorii Generalnej: Adam Ablewicz i Andrzej Janota, natomiast Zjednoczenie - adwokat Arkadiusz Siemianowski.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

wtorek 01 lipca 2008 04:28:51

Czternaście uchwał i żenujące zachowanie opozycji

Most na Stradomce, kolejne zaciągane kredyty, rozbudowa szpitala, sprzedaż działek - to tylko niektóre ważniejsze punkty, jakie podczas XXII wyjazdowej sesji Rady Powiatu poruszali radni. Wszystko to w dużej części w atmosferze kłótni i podniesionych głosów.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

REKLAMA