Powiat

środa 06 czerwca 2018 21:38:56

Dotacja z Ministerstwa Sportu dla Gminy BochniaDotacja z Ministerstwa Sportu dla Gminy Bochnia

Gmina Bochnia otrzymała dofinansowanie z „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)”. W ramach projektu powstaną Ogólnodostępne Strefy Aktywności w miejscowościach, Cikowice, Gawłów, Nieszkowice Wielkie i Zatoka w wariancie rozszerzonym.

wtorek 05 czerwca 2018 20:40:14

Rajbrot: truskawkowe 700-lecieRajbrot: truskawkowe 700-lecie

17 czerwca o godz.16.00 rozpocznie Święto Truskawki w Rajbrocie, organizowane w tym roku w ramach obchodów 700. rocznicy lokacji miejscowości. Najpierw - blok zabaw dla najmłodszych, po którym będą miały miejsce konkurs o tytuł Miss Truskawki 2018 oraz ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Rajbrot – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”.

niedziela 03 czerwca 2018 12:16:48

Terrorysta z Rzezawy pod obserwacją lekarzy Terrorysta z Rzezawy pod obserwacją lekarzy

Robert R. , osobnik który 15 kwietnia w Rzezawie wjechał celowo swoim samochodem w grupę rowerzystów i pieszych przez miesiąc pozostanie na obserwacji psychiatrycznej. Tak zadecydował Sąd Okręgowy w Tarnowie na wniosek prokuratury.

niedziela 03 czerwca 2018 10:40:13

Wsparcie finansowe dla powiatu z MSWiAWsparcie finansowe dla powiatu z MSWiA

Pojawiła się szansa, że dwa osuwiska przy drogach powiatowych: w Łomnej i w Kierlikówce zostaną zabezpieczone. Na razie Starostwo otrzymało promesę na 210 tys zł z przeznaczeniem na dokumentację budowlaną tych inwestycji.

czwartek 31 maja 2018 20:23:59

Mabuchi bezpieczna dla środowiskaMabuchi bezpieczna dla środowiska

Wszyscy się cieszyli kiedy w listopadzie 2016 Mabuchi Motor Poland zadecydowała, że będzie budować w Bochni swoją fabrykę napędów elektrycznych. Lecz czy ta produkcja będzie bezpieczna dla naszego środowiska?

wtorek 29 maja 2018 21:47:49

Bene Meritus-uzasadnienia przyznanych wnioskówBene Meritus-uzasadnienia przyznanych wniosków

Jak już pisaliśmy pani Halina Mucha, Ks. Jan Nowakowski oraz Krzysztof Kokoszka to osoby które zostały docenione przez tegoroczną Kapitułę wyróżnienia Bene Meritus. Podczas kwietniowego posiedzenia postanowiła spośród 13 wniosków, które wpłynęły, nagrodzić wyżej wymienionych za zaangażowanie i pracę dla dobra mieszkańców powiatu. Wyróżnienia Bene Meritus rozdano w piątek (25 maja) w sali balowej wiśnickiego zamku. Wręczenia honorowych wyróżnień dokonał Ludwik Węgrzyn - przewodniczący Kapituły - oraz  Zdzisława Gnoińska przedstawicielka dotychczas nagrodzonych.

poniedziałek 28 maja 2018 21:15:02

Zarząd Województwa Małopolskiego obradował w Bochni Zarząd Województwa Małopolskiego obradował w Bochni

Bochnia – to 30-tysięczne miasto położone nad rzeką Rabą, słynące przede wszystkim z solnego podziemia było kolejnym przystankiem na mapie wyjazdowych posiedzeń zarządu województwa małopolskiego. Podczas obrad o najważniejszych inwestycjach, które zostały zrealizowane w ostatnich latach, a także o perspektywach i wyzwaniach przed jakimi staje powiat bocheński rozmawiali marszałkowie, samorządowcy oraz zaproszeni goście

poniedziałek 28 maja 2018 20:39:36

Most w Kamyku zbyt drogiMost w Kamyku zbyt drogi

Spełniły się czarne prognozy dla mostu w Kamyku – gmina Łapanów unieważniła przetarg, o którym pisaliśmy niedawno. Wiadomość tę podano na BIP – ie gminy.

sobota 26 maja 2018 00:07:56

Znamy laureatów Bene MeritusZnamy laureatów Bene Meritus

W piątkowy wieczór sale wiśnickiego zamku wypełniły się gośćmi zaproszonymi na tegoroczną galę rozdania nagrody "Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego". To nagroda przyznawana przez Kapitułę powołaną przez Radę Powiatu by w sposób szczególny wyróżnić osoby, instytucje i stowarzyszenia, które w ostatnim czasie przyczyniły się znacząco na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Bocheńskiego.

piątek 25 maja 2018 20:38:57

Żegocina: wójt gminy w sprawie roszczeń żydowskichŻegocina: wójt gminy w sprawie roszczeń żydowskich

24 maja w Sądzie Rejonowym w Bochni odbył się wznowiony proces między potomkami żydowskich właścicieli kontra gmina Żegocina. Relację z przebiegu procesu można przeczytać TUTAJ. W sprawie roszczeń żydowskich oświadczenie wydał także wójt gminy Żegocina Jerzy Błoniarz.

« Nowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 241  Starsze » 

REKLAMA