Powiat

czwartek 28 marca 2019 19:27:05

W Chrostowej otwarto nowy mostW Chrostowej otwarto nowy most

Prawie 1,2 miliona złotych kosztowała budowa nowego mostu w Chrostowej, wczoraj władze powiatu przecinając symboliczną wstęgę zakończyły inwestycję.

środa 27 marca 2019 19:03:19

Konkursy w Powiecie: come back Wojciecha Szafrańskiego!Konkursy w Powiecie: come back Wojciecha Szafrańskiego!

Wczoraj Zarząd Powiatu w Bochni  zatwierdził wyniki konkursów, które odbyły się w dniu 20 marca 2019 r na stanowisko dyrektora: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Nr2, Bursy oraz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu.

poniedziałek 25 marca 2019 19:38:15

13 niepełnosprawnych uczyło się komputera13 niepełnosprawnych uczyło się komputera

Umiejętności informatyczne, to jeden z najważniejszych obszarów w procesie uczenia się przez całe życie. Są one niezbędne do pełnego uczestnictwa w życiu coraz bardziej scyfryzowanego społeczeństwa. Przez pięć miesięcy grupa trzynastu osób z niepełnosprawnościami uczyła się jak korzystać z podstawowych programów komputerowych i w pożyteczny sposób poruszać się w Internecie.

poniedziałek 25 marca 2019 00:35:49

Maciej Mrozowski: poprzedni wójt wyciągał ludziom z portfela... Co na to były wójt?Maciej Mrozowski: poprzedni wójt wyciągał ludziom z portfela... Co na to były wójt?

Maciej Mrozowski podzielił się ze wszystkimi czytelnikami prasy i mediów treścią listu otwartego jaki wystosował w sprawie opłat adiacenckich pobieranych w gminie Bochnia za poprzedniego i obecnego wójta za przyłącz kanalizacji. W negatywnym świetle przedstawił praktyki poprzedniego wójta Jerzego Lysego stwierdzając: wójt poprzez kłamstwa wyciągał mieszkańcom gminy z portfeli dość pokaźnie kwoty. Poniżej treść listu.

piątek 22 marca 2019 19:12:00

Zgłoś lidera do Bene Meritus Zgłoś lidera do Bene Meritus

Czy w twojej okolicy jest osoba bądź stowarzyszenie, które swoim działaniem wpływa na rozwój i promocję bocheńszczyzny? Znasz lokalnego przedsiębiorcę, animatora kultury, pasjonata, miłośnika pracy społecznej, artystę, a może stowarzyszenie, które warto wyróżnić?

wtorek 19 marca 2019 20:10:24

Będzie nowy most na Wiśle​?Będzie nowy most na Wiśle​?

O budowie nowego mostu przez Wisłę, łączącego Nowe Brzesko z powiatem bocheńskim, a dokładnie – z gminą Drwinia mówiło się już od dawna. Wygląda na to, że słowo stanie się ciałem. W każdym razie wyłoniony już został projektant - PROMOST - WISŁA Sp. z o. o., którego przedstawiciele wraz z inwestorem mają się spotkać z zainteresowanymi mieszkańcami.

wtorek 19 marca 2019 19:28:46

Przedstawicielka Komisji Europejskiej w StarostwiePrzedstawicielka Komisji Europejskiej w Starostwie

Starosta Bocheński Adam Korta gościł w miniony weekend Marię Galewską przedstawiciela Komisji Europejskiej w Brukseli. Podczas wizyty starosta przedstawił kilka inwestycji czy projektów realizowanych ze środków unijnych.

wtorek 19 marca 2019 19:21:28

Wielkie zainteresowanie Giełdą Informacji ZawodowejWielkie zainteresowanie Giełdą Informacji Zawodowej

Ponad dwa tysiące uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i klas gimnazjalnych odwiedziło odbywającą się na hali I LO w Bochni Giełdę Informacji Zawodowej. Każdy chętny uczeń mógł poznać profile nauczania, porozmawiać z uczniami i uzyskać materiały reklamowe szkół oraz zaproszonych placówek.

piątek 15 marca 2019 12:16:26

Ford Transit dla niepełnosprawnych w RdzawieFord Transit dla niepełnosprawnych w Rdzawie

Prawie 150 tysięcy złotych kosztował nowy samochód zakupiony dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. Osiemdziesiat tysięcy złotych przekazał poprzez Starostwo Powiatowe w Bochni na zakup pojazdu PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), resztę dołożył Samorząd Gminy Trzciana. W uroczystym przekazaniu uczestniczył wicestarosta Ryszard Drożdżak.

piątek 15 marca 2019 11:59:49

60 tys. na ratowanie zabytków60 tys. na ratowanie zabytków

Powiat Bocheński po raz kolejny dofinansuje renowację najcenniejszych zabytków Ziemi Bocheńskiej. W tym roku zainteresowani mogą składać wnioski do 31 marca.

« Nowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 268  Starsze » 

REKLAMA