Powiat

czwartek 16 maja 2019 19:44:43

Zanieczyszczona woda w Gminie BochniaZanieczyszczona woda w Gminie Bochnia

16 maja Powiatowy Inspektor Sanitarny stwierdził, że woda pochodząca ze Strefy Zbiorowego Zaopatrzenia Wola Nieszkowska – Nieszkowice Wielkie  jest niezdatna do picia w obrębie wsi  Wola Nieszkowska ( droga od oczyszczalni ścieków w kierunku Sobolów – Zonia) oraz Nieszkowice Wielkie (droga pod pomnik lotników oraz w kierunku Olchawy).

Przyczyną jest zanieczyszczenie bakteriami coli, która wynosiło 14jtk/100ml wody, podczas kiedy powinno być 0jtk/100ml. Mieszkańcom obu wsi będzie dostarczana woda butelkowana do odbioru u sołtysów obu wiosek, a także w przy oczyszczalni ścieków w Nieszkowicach Wielkich.

W miejscowościach Moszczenica, Siedlec i Chełm woda jest warunkowo dopuszczona do spożycia, wymaga jednak przegotowania, gdyż zawiera zbyt dużo mikroorganizmów.

Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Siedlec 250, 32-744 Łapczyca jako zarządca obiektu został zobowiązany do podjęcia działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA