Powiat

piątek 18 listopada 2016 15:21:28

Zarząd Powiatu przyjął projekt budżetu na 2017 r.Zarząd Powiatu przyjął projekt budżetu na 2017 r.

Zarząd Powiatu w Bochni przedłożył na ręce przewodniczącej Rady Powiatu Bernadetty Gąsiorek projekt budżetu powiatu na rok 2017.

W projekcie zakłada się dochody w wysokości prawie 90,9 mln zł., a wydatki 99,5 mln zł. Planowany jest więc deficyt. Przewidziane są wydatki majątkowe na kwotę 19 mln zł., co jest kwotą ponad 8 mln większą niż w zeszłym roku. Na projekt polegający m.in. na wprowadzeniu cyfrowych rejestrów geodezyjnych oraz ewidencji gruntów i budynków przeznaczone zostanie ponad 3, 65 mln zł. Inwestycje drogowe to ponad 9,3 mln zł. Budowa nowej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 1 wraz z termomodernizacją budynku głównego oraz budynku warsztatów wyniesie prawie 6,5 mln zł.

- Przyszłoroczny budżet to wiele wyzwań inwestycyjnych i wiele ważnych przede wszystkim dla mieszkańców powiatu przedsięwzięć i zadań – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Budżet jest planem finansowym, obejmuje dochody i wydatki powiatu. Jest uchwalany przez Radę Powiatu na rok kalendarzowy zwany „rokiem budżetowym”. Opracowanie i przedstawienie do uchwalenia projektu budżetu powiatu, a także inicjatywa w sprawie zmian tego budżetu, należą do kompetencji Zarządu Powiatu. Zarząd Powiatu przygotowuje i przedstawia Radzie Powiatu projekt budżetu uwzględniając zasady prawa budżetowego oraz ustalenia Rady Powiatu. W chwili obecnej projekt trafił do Regionalnej Izby Obrachunkowej, nad budżetem będą pracować komisje rady, a na grudniowej sesji trafi pod obrady Rady Powiatu.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

panie panie

2016-11-18 16:23:11
Panie ......nie rżnij pan g....a
sala gimnastyczna przy zs nr 1 ????!!!!! a po co ?

2016-11-19 07:29:04
ale po co ?????? oni już mają salę !!!!! !!!! a jeszcze teraz za 400 tys zł powiat wyremontował im nowe (!) boiska spie....ne w czasach gdy dyrektorem Mechanika był Bzdeku !!!!!! to zespół szkół nr 2 - czyli Budowlanka - nie posiada sali sportowej i dla nich trzeba budować . była nawet fajna koncepcja aby budować ją między internatem na ul.Kazimierza Wlk. a boiskami Ekonomika na ul Krakowskiej.
konwalia

2016-11-19 08:31:04
czy zapis "oraz budynku warsztatów wyniesie 6,5 mln zł." dotyczy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach???!!!! czy o nich też pamiętaliście tworząc i zatwierdzając budżet????? Czy macie państwo na uwadze dobro i los osób niepełnosprawnych??? czy dziś osoby niepełnosprawne ich rodziny i opiekunowie mogą liczyć na wsparcie i pomoc w rozwiązaniu trudnej dla nich sytuacji i zabezpieczenie przed "przy okazji likwidacji Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów" zlikwidowania również WTZ?????
Olo

2016-11-19 14:16:40
Nie kwestionuję budowy sali przy ZS1 bo z tego co pamiętam ich sala jest stara i śmiesznie mała jak na największą szkołę w powiecie. Kwestionuje jednak brak myślenia perspektywicznego bo wydaje mi się że Powiat żyje tylko teraźniejszością zwłaszcza jeśli chodzi o edukację. Wystarczy zobaczyć jak to wygląda na zachodzie że w powiacie wielkości bocheńskiego nie ma tyle małych samodzielnych szkółek średnich. Obecnie rząd zapowiada reformę edukacji i aż prosi się żeby zoptymalizować funkcjonowanie bocheńskich szkół I i II LO może połączyć tak samo budowlankę i ekonomik, jakimś nieporozumieniem było przekazanie budynku na Campi po dawnej przychodni budowlance kiedy obok jest Mechanik który pęka w szwach a ma dojść dodatkowy rocznik w przypadku reformy. Każda szkoła to nie tylko nauczyciele ale administracja, dyrekcja, pracownicy techniczni itd. a łącznie to koszty czy dla miasta czy powiatu ogromne często w okolicach połowy budżetu i wydaje mi się że nie działa to w naszym powiecie zbyt dobrze.
Wydział "NIE-dorozwoju?"

2016-11-19 17:07:58
Najwieksza paranoja w tym urzędzie to Wydział dumnie zwany rozwoju powiatu i inwestycji który inwestycji nie robi żadnych bo wszystkie realizują kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych - PZD - drogi, boisko na mechaniku - dyrektor Jan Balicki, elewacja i zagospodarowanie I LO - dyrektor Jolanta Kruk. Wnioski o środki unijne piszą za nich też jednostki organizacyjne, inne wydziały lub zlecają je firmom zewnętrznym za grube pieniądze. Najlepsze w tym że wydział ten ma dyrektora i sześciu !! pracowników, w wiekszosci pozwalnianych wczesniej z innych urzędów - Sliwa, Kierepka, Nowak - Niewiara - teraz pracuje tam jako pomoc administracyjna :-) . No cóż awansowała Pani była dyrektor PUP zawodowo. Mam pytanie do pana starosty - W jakim celu utworzył Pan ten wydział i zatrudnił tam osoby które nic nie robią? http://bip.malopolska.pl/spbochnia,m,282224,wydzial-rozwoju-powiatu-i-inwestycji.html
przetargi

2016-11-19 17:29:45
Pominięto w komentarzu powyżej dwie paniusie od zamówień publicznych w tym wydziale, to dopiero jest kpina żeby zatrudniąć dwie nic nieumiejące osoby od przetargów i kazać swoimj jednostkom organizacyjnym samemu przeprowadzac i odpowiadać za przetargi. No ale to cały Węgrzyn i PSL. Ciekawe kiedy wreszcie PIS zabierza się za ten kabaret w tym urzędzie!
TLC

2016-11-19 17:35:41
jaki dyrektor tacy pracownicy i wydział
iiiiii

2016-11-19 17:36:46
Kiedy otwarcie mostu w Nieszkowicach bo czas już się skończył . Kto za to beknie?
bernasia

2016-11-19 19:20:44
na zdjęciu wszyscy uśmiechnięci, nawet klon Węgrzyna i sekretarka ze straży pożarnej się załapała, żyć nie umierać
do przetargi

2016-11-19 19:31:09
ale one dużo umieją... przesiedzieć codziennie 8 godzin obrabiając d..ę wszystkim w urzędzie to jest sztuka, zrobić sobie 9 razy w ciągu dnia gorące jedzonko w kuchni i przejsc sie tam i z powrotem do pokoju z jedzeniem to wielka sztuka jest przecież. Oprócz tego ogłosić jeden przetarg na rok to przecież dla tych dwóch głów nieskalanych twórczym myśleniem wysiłek ogromny. Tak wygląda urząd za węgrzyna, dobrze by było gdyby od czasu do czasu wziąl brzuch i wyszedł na to piętro omnibusów i sam zobaczył jak praca wre, szczególnie w pokoiku kuchennym.
mapet

2016-11-19 19:37:12
co się dziwicie że nic nie robią skoro mają takiego dyrektora jak Sliwa, zresztą ten wydział za tego dyrektora to istny muppet show
Orzech

2016-11-19 22:57:49
Wydział niedorozwoju powiatu tak na niego wołają w starostwie, Węgrzyn jak zobaczył co potrafi Sliwa to woli zlecać wszystkie inwestycje na zewnątrz byle by dalej od tego eksperta , swoją drogą gdyby nie Kulig to Sliwa co najwyżej byłby referentem a nie dyrektorem, ciekawe jaki układ ma starosta z Kuligiem że trzyma Sliwę, szkoda tylko że PIS to takie nieudaczniki w powiecie i oddali całą władzę PSL, ale po wyborach partyjnych szefów okręgu będą musieli podnieść głowę albo wylecą z PIS na zbity p..k, wygrali wybory w powiecie i oddali władzę PSL,to się w pale nie mieści...
co taki przestraszony

2016-11-19 22:59:51
A ten w okularach na zdjęciu to co taki wystraszony? pierwszy raz w życiu zobaczył aparat fotograficzny?pewni myśli że mu dusze ukradli :-)
fitnes

2016-11-19 23:20:30
Dobrze ktoś napisał, w inwestycjach i edukacji tylko żreją i siedzą w kantorku gdzie przygotowują sobie ciepłe obiadki a w takiej komunikacji czy budownictwie to k...a czasu nie ma żeby kanapkę zjeść, efekt tego taki że niektóre paniusie z inwestycji i edukacji już nawet nie mogą wyjść na piętro bo tak się spasły.
rrrrrrrrr

2016-11-19 23:24:00
plemnik też jest na zdjęciu, coś się tylko z deczka schował
do co taki przestraszony

2016-11-20 00:34:37
trzeba go zrozumieć... on z powiatowego PIS i w dodatku z Rajbrotu....
kapral rozpustnik

2016-11-20 00:44:03
na tym zdjęciu to tylko śliwy, zysek i pachuty brakuje, genialny dream team ludwika byłby w komplecie,plemnik zadowolony ale zamiast się chować za plecami mógł stanąć obok mentora, ciekawe czy ktoś by ich odróżnł
cwaniaczek wzgórze

2016-11-20 03:11:52
a Góra kozak wielki opowiada kim nie jest w tym powiecie a na zdjęciu spierd.... do tyłu żeby go nikt nie widział, wstydzisz się? podobno prywata jest niezła z dyrektorem seniora wigora? Michałek boisz się że dobiorą się do ciebie za pisanie i ocenianie projektów jako asesor w UMWM? Jesli chcesz odpowiedzi to do dobiorą się cwaniaczku, o żonce też nie zapomną i o mareczku z gawłowa też nie...
mjmj

2016-11-20 13:50:14
Nie kwestionuję budowy sali przy ZS1 bo z tego co pamiętam ich sala jest stara i śmiesznie mała jak na największą szkołę w powiecie. Kwestionuje jednak brak myślenia perspektywicznego bo wydaje mi się że Powiat żyje tylko teraźniejszością zwłaszcza jeśli chodzi o edukację. Wystarczy zobaczyć jak to wygląda na zachodzie że w powiacie wielkości bocheńskiego nie ma tyle małych samodzielnych szkółek średnich. Obecnie rząd zapowiada reformę edukacji i aż prosi się żeby zoptymalizować funkcjonowanie bocheńskich szkół I i II LO może połączyć tak samo budowlankę i ekonomik, jakimś nieporozumieniem było przekazanie budynku na Campi po dawnej przychodni budowlance kiedy obok jest Mechanik który pęka w szwach a ma dojść dodatkowy rocznik w przypadku reformy. Każda szkoła to nie tylko nauczyciele ale administracja, dyrekcja, pracownicy techniczni itd. a łącznie to koszty czy dla miasta czy powiatu ogromne często w okolicach połowy budżetu i wydaje mi się że nie działa to w naszym powiecie zbyt dobrze. Nie kwestionuję budowy sali przy ZS1 bo z tego co pamiętam ich sala jest stara i śmiesznie mała jak na największą szkołę w powiecie. Kwestionuje jednak brak myślenia perspektywicznego bo wydaje mi się że Powiat żyje tylko teraźniejszością zwłaszcza jeśli chodzi o edukację. Wystarczy zobaczyć jak to wygląda na zachodzie że w powiacie wielkości bocheńskiego nie ma tyle małych samodzielnych szkółek średnich. Obecnie rząd zapowiada reformę edukacji i aż prosi się żeby zoptymalizować funkcjonowanie bocheńskich szkół I i II LO może połączyć tak samo budowlankę i ekonomik, jakimś nieporozumieniem było przekazanie budynku na Campi po dawnej przychodni budowlance kiedy obok jest Mechanik który pęka w szwach a ma dojść dodatkowy rocznik w przypadku reformy. Każda szkoła to nie tylko nauczyciele ale administracja, dyrekcja, pracownicy techniczni itd. a łącznie to koszty czy dla miasta czy powiatu ogromne często w okolicach połowy budżetu i wydaje mi się że nie działa to w naszym powiecie zbyt dobrze. Nie kwestionuję budowy sali przy ZS1 bo z tego co pamiętam ich sala jest stara i śmiesznie mała jak na największą szkołę w powiecie. Kwestionuje jednak brak myślenia perspektywicznego bo wydaje mi się że Powiat żyje tylko teraźniejszością zwłaszcza jeśli chodzi o edukację. Wystarczy zobaczyć jak to wygląda na zachodzie że w powiacie wielkości bocheńskiego nie ma tyle małych samodzielnych szkółek średnich. Obecnie rząd zapowiada reformę edukacji i aż prosi się żeby zoptymalizować funkcjonowanie bocheńskich szkół I i II LO może połączyć tak samo budowlankę i ekonomik, jakimś nieporozumieniem było przekazanie budynku na Campi po dawnej przychodni budowlance kiedy obok jest Mechanik który pęka w szwach a ma dojść dodatkowy rocznik w przypadku reformy. Każda szkoła to nie tylko nauczyciele ale administracja, dyrekcja, pracownicy techniczni itd. a łącznie to koszty czy dla miasta czy powiatu ogromne często w okolicach połowy budżetu i wydaje mi się że nie działa to w naszym powiecie zbyt dobrze. Nie kwestionuję budowy sali przy ZS1 bo z tego co pamiętam ich sala jest stara i śmiesznie mała jak na największą szkołę w powiecie. Kwestionuje jednak brak myślenia perspektywicznego bo wydaje mi się że Powiat żyje tylko teraźniejszością zwłaszcza jeśli chodzi o edukację. Wystarczy zobaczyć jak to wygląda na zachodzie że w powiacie wielkości bocheńskiego nie ma tyle małych samodzielnych szkółek średnich. Obecnie rząd zapowiada reformę edukacji i aż prosi się żeby zoptymalizować funkcjonowanie bocheńskich szkół I i II LO może połączyć tak samo budowlankę i ekonomik, jakimś nieporozumieniem było przekazanie budynku na Campi po dawnej przychodni budowlance kiedy obok jest Mechanik który pęka w szwach a ma dojść dodatkowy rocznik w przypadku reformy. Każda szkoła to nie tylko nauczyciele ale administracja, dyrekcja, pracownicy techniczni itd. a łącznie to koszty czy dla miasta czy powiatu ogromne często w okolicach połowy budżetu i wydaje mi się że nie działa to w naszym powiecie zbyt dobrze.
i git

2016-11-20 14:05:32
W projekcie zakłada się dochody w wysokości prawie 90,9 mln zł., a wydatki 99,5 mln zł. Planowany jest więc deficyt. Przewidziane są wydatki majątkowe na kwotę 19 mln zł., co jest kwotą ponad 8 mln większą niż w zeszłym roku. Na projekt polegający m.in. na wprowadzeniu cyfrowych rejestrów geodezyjnych oraz ewidencji gruntów i budynków przeznaczone zostanie ponad 3, 65 mln zł. Inwestycje drogowe to ponad 9,3 mln zł. Budowa nowej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 1 wraz z termomodernizacją budynku głównego oraz budynku warsztatów wyniesie prawie 6,5 mln zł.
nie

2016-11-20 14:13:02
Bochnia, jak zaznaczał Hiroo Okoshi, to nie przypadkowe miejsce na powstanie nowej inwestycji. - Kiedy zastanawialiśmy się nad umiejscowieniem naszej firmy, przyglądaliśmy się bardzo wielu miejscom w całej Europie. O tym, że zdecydowaliśmy się na Bochnię, zadecydowała uczciwość i otwartość w rozmowach z panem burmistrzem i jego współpracownikami oraz przedstawicielami Krakowskiego Parku Technologicznego. Bardzo ważne było również to, że inżynierowie, których będziemy chcieli zatrudnić, będą mogli pochodzić nie tylko z Bochni, ale też z okolicznych miejscowości, łącznie z Krakowem. Bardzo istotna była również lokalizacja i ukształtowanie terenu – mówił podczas konferencji prasowej przedstawiciel przedsiębiorstwa z Dalekiego Wschodu, który dodał, że planowany kapitał początkowy firmy to 75 mln zł, który w 2023 roku osiągnie wysokość 360 mln zł. Podobnie, jak kapitał firmy systematycznie ma rosnąć również zatrudnienie w niej. – Planujemy, że w 2023 roku osiągnie poziom 400 osób. W zakładzie będzie wykorzystywana najnowsza technologia, a wiec w dużym zakresie będzie to produkcja automatyczna, a zatem będą potrzebni bardzo wysoko wykwalifikowani inżynierowie, którzy będą mogli taką produkcję nadzorować. Bardzo istotna jest również jakość naszej produkcji, a zatem będą również poszukiwani inżynierowie, którzy będą zajmować się kontrolą jakości w szerokim tego słowa znaczeniu. Ponieważ będzie to nasz jedyny zakład w Europie wyroby będą wysyłane do naszych odbiorców do innych krajów, a zatem będziemy potrzebowali również bardzo sprawnych logistyków. Bardzo duże znaczenie będzie miało również kierownictwo – zaznacza przedstawiciel Mabuchi Motor, który podkreśla, że zatrudnienie w firmie znajdą zarówno mężczyźni, jaki i kobiety
konwalia

2016-11-20 14:13:44
czy zapis "oraz budynku warsztatów wyniesie 6,5 mln zł." dotyczy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach???!!!! czy o nich też pamiętaliście tworząc i zatwierdzając budżet????? Czy macie państwo na uwadze dobro i los osób niepełnosprawnych??? czy dziś osoby niepełnosprawne ich rodziny i opiekunowie mogą liczyć na wsparcie i pomoc w rozwiązaniu trudnej dla nich sytuacji i zabezpieczenie przed "przy okazji likwidacji Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów" zlikwidowania również WTZ?????
sala gimnastyczna przy zs nr 1 ????!!!!! a po co ?

2016-11-20 14:14:31
ale po co ?????? oni już mają salę !!!!! !!!! a jeszcze teraz za 400 tys zł powiat wyremontował im nowe (!) boiska spie....ne w czasach gdy dyrektorem Mechanika był Bzdeku !!!!!! to zespół szkół nr 2 - czyli Budowlanka - nie posiada sali sportowej i dla nich trzeba budować . była nawet fajna koncepcja aby budować ją między internatem na ul.Kazimierza Wlk. a boiskami Ekonomika na ul Krakowskiej
TLC

2016-11-20 14:32:10
jaki dyrektor tacy pracownicy i wydział
iiiiii

2016-11-20 14:32:56
Kiedy otwarcie mostu w Nieszkowicach bo czas już się skończył . Kto za to beknie?
Maks

2016-11-20 19:05:43
Zarówno Zarząd Powiatu, jak też i Rada Powiatu mają pełną wiedzę na temat trudnej sytuacji WTZ w Proszówkach działającego przy likwidowanej Spółdzielni i powstaje pytanie: czy w projekcie budżetu na przyszły rok zostały przewidziane środki na utrzymanie rehabilitacji młodzieży niepełnosprawnej i zapewnienie im lokalu, czy też zostaną na lodzie sprzedani razem z budynkiem z perspektywą eksmisji z zajmowanych obecnie pomieszczeń? Warto o tym pomyśleć na etapie planowania, by nie tłumaczyć się później, że to jakieś niespodziewane zdarzenie. A przecież osoby niepełnosprawne i ich rodziny zasługują na wsparcie, bo przecież są mieszkańcami powiatu, to przecież także są wyborcami, a to co jest nam dane nie mamy raz na zawsze, ale warte jest tyle ile potrafimy się dzielić tym wszystkim z innymi.
obserwator

2016-11-20 22:34:49
Dzięki wspaniałemu organizatorowi Panu Kierownikowi WTZ Proszówki Edwardowi Firek , ta placówka ma tak duże osiągnięcia, nie pomijając oczywiście wszystkich współuczestniczących mam na myśli instruktorów i całą kadrę. Pomimo przeciwności i nie dostrzegania przez niektórych z jakimi problemami muszą się uporać osoby kierujący tą placówką , to jakoś dają radę i się nie poddają , a to wszystko dla swoich podopiecznych od których nie można się odwracać, ponieważ to też są wartościowi obywatele. Mam nadzieję że nasze Władze ruszy sumienie i bardziej życzliwym okiem spojrzą na problemy na jakie napotyka ta Placówka.
obserwator

2016-11-20 22:35:55
Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych art. 35.a pkt. 8. mówi że do zadań własnych powiatu należy dofinansowanie kosztów tworzenia i działania warsztatów terapii zajęciowej. Wiemy że Warsztaty Terapii Zajęciowej Proszówki przeżywające dzisiaj trudności, są wspaniałą placówką z ogromnymi osiągnięciami zarówno w sferze rehabilitacji zawodowej jak i społecznej. Ten Warsztat jest jest w pierwszej dziesiątce najlepiej funkcjonujących WTZ - ów w Polsce. Gdyby taka placówka przestała istnieć, to zostałaby wyrządzona ogromna krzywda osobom niepełnosprawnym, ich rodzinom i całemu społeczeństwu. Odpowiedzialność spadłaby wtedy również na Zarząd Powiatu Bocheńskiego. Pomagać osobom niepełnosprawnym to nie tylko zrobić sobie z nimi zdjęcie dla prasy, ale wspierać ich w każdym dniu zapewniając przede wszystkim spokój i stabilność
M.M

2016-11-20 22:36:39
,,Rodzice i Opiekunowie Osób Niepełnosprawnych - łączcie się" Pytajcie- czy PCPR , Rada Powiatu , Starosta ma pomysł jak i gdzie zapewnić rehabilitację Waszych dzieci. Jeśli zagrożona jest działalność WTZ , to jest ich obowiązek - nie możecie tego tak pozostawić.!!!!!!
konwalia

2016-11-20 22:44:57
Ludzie nie pozostawajcie bierni skoro Rada Powiatu rozdysponowuje milionowe kwoty na dopiero co wyremontowane sale gimnastyczne i boiska to może warto się przypomnieć że są ważniejsze inwestycje niż boiska (i tak większość młodzieży ma zwolnienia lekarskie z wychowania fizycznego to po co!!!!!). lepiej będzie przeznaczyć te środki na zabezpieczenie rehabilitacji w Warsztatach!!! i nie dopuścić by WTZ zniknął z mapy powiatu ...... rodzice nie dajcie się zwieść i walczcie o swoje dzieci !!!!!
mecenas

2016-11-21 09:15:52
Jak stwierdził mój sąsiad: "Same czerwonuchy na tym zdjęciu".
Maks

2016-11-21 19:47:18
W odniesieniu do sytuacji WTZ w Proszówkach to w projekcie budżetu, ani też na ostatniej Sesji Rady Powiatu nie podjęto żadnych wiążących decyzji w tej sprawie. Słowa współczucia i uznania dla uczestników i Kadry WTZ, którzy pracują w warunkach niepewności o przyszłość ich placówki. Czas najwyższy przejść od obietnic do czynów i konkretów finansowych, bo same dobre chęci tu nie wystarczą. Nie chodzi też o zapewnienie funkcjonowania Warsztatom na miesiąc, czy też pół roku, ale perspektywicznie na dalsze lata, bowiem oprócz 45 uczestników biorących udział w rewalidacji kompleksowej w WTZ na przyjęcie do tej placówki oczekuje kolejnych 25 osób. To świadczy o renomie i profesjonalizmie prowadzonej terapii w tej placówce, dlatego należałoby ją rozwijać i nie dopuścić by została zlikwidowana wraz ze Spółdzielnią, z założeniem, że jeśli tak się stanie to nie będzie problemu. Otóż właśnie wtedy problemy nie znikną, ale przybiorą na sile. Mam nadzieję że czarny scenariusz się nie ziści - Rodzice Walczcie o przyszłość dla Waszych dzieci !!!
Mark

2016-11-22 18:41:33
Transport a gdzie inwestycje na południu powiatu tylko gmina Żegocina gdzie pozostałe.Nie ośmieszajcie się !
jm

2016-11-23 11:59:15
A jakie osiągnięcia ma Pan Mariusz Zając? On na swoim smi9esznym videoblogu szczyci się, że pracował z niepełnosprawnymi... a co robi teraz? Czy zaangażował sie w jakakolwiek pomoc WTZ z Proszówek? Tak jak szybko znalazł Pan się na stołkach tak szybko Pan z nich spadnie... już niedługo kolejne wybory samorządowe. Pozdrawiam
la ba da ba

2016-11-23 17:39:04
Jacy rodzice takie dzieci . sorry ile można czy każdy zdrowszy ma być uciemiężony z tego powodu .ja robię wszystko żeby dzieciom zapewnić co mogę a nie czekam na innych .
maks

2016-11-25 10:47:33
W odniesieniu do sytuacji WTZ w Proszówkach to w projekcie budżetu, ani też na ostatniej Sesji Rady Powiatu nie podjęto żadnych wiążących decyzji w tej sprawie. Słowa współczucia i uznania dla uczestników i Kadry WTZ, którzy pracują w warunkach niepewności o przyszłość ich placówki. Czas najwyższy przejść od obietnic do czynów i konkretów finansowych, bo same dobre chęci tu nie wystarczą. Nie chodzi też o zapewnienie funkcjonowania Warsztatom na miesiąc, czy też pół roku, ale perspektywicznie na dalsze lata, bowiem oprócz 45 uczestników biorących udział w rewalidacji kompleksowej w WTZ na przyjęcie do tej placówki oczekuje kolejnych 25 osób. To świadczy o renomie i profesjonalizmie prowadzonej terapii w tej placówce, dlatego należałoby ją rozwijać i nie dopuścić by została zlikwidowana wraz ze Spółdzielnią, z założeniem, że jeśli tak się stanie to nie będzie problemu. Otóż właśnie wtedy problemy nie znikną, ale przybiorą na sile. Mam nadzieję że czarny scenariusz się nie ziści - Rodzice Walczcie o przyszłość dla Waszych dzieci !!!
Tola

2016-11-25 10:47:54
W odniesieniu do sytuacji WTZ w Proszówkach to w projekcie budżetu, ani też na ostatniej Sesji Rady Powiatu nie podjęto żadnych wiążących decyzji w tej sprawie. Słowa współczucia i uznania dla uczestników i Kadry WTZ, którzy pracują w warunkach niepewności o przyszłość ich placówki. Czas najwyższy przejść od obietnic do czynów i konkretów finansowych, bo same dobre chęci tu nie wystarczą. Nie chodzi też o zapewnienie funkcjonowania Warsztatom na miesiąc, czy też pół roku, ale perspektywicznie na dalsze lata, bowiem oprócz 45 uczestników biorących udział w rewalidacji kompleksowej w WTZ na przyjęcie do tej placówki oczekuje kolejnych 25 osób. To świadczy o renomie i profesjonalizmie prowadzonej terapii w tej placówce, dlatego należałoby ją rozwijać i nie dopuścić by została zlikwidowana wraz ze Spółdzielnią, z założeniem, że jeśli tak się stanie to nie będzie problemu. Otóż właśnie wtedy problemy nie znikną, ale przybiorą na sile. Mam nadzieję że czarny scenariusz się nie ziści - Rodzice Walczcie o przyszłość dla Waszych dzieci !!!
maks

2016-11-25 10:48:15
W odniesieniu do sytuacji WTZ w Proszówkach to w projekcie budżetu, ani też na ostatniej Sesji Rady Powiatu nie podjęto żadnych wiążących decyzji w tej sprawie. Słowa współczucia i uznania dla uczestników i Kadry WTZ, którzy pracują w warunkach niepewności o przyszłość ich placówki. Czas najwyższy przejść od obietnic do czynów i konkretów finansowych, bo same dobre chęci tu nie wystarczą. Nie chodzi też o zapewnienie funkcjonowania Warsztatom na miesiąc, czy też pół roku, ale perspektywicznie na dalsze lata, bowiem oprócz 45 uczestników biorących udział w rewalidacji kompleksowej w WTZ na przyjęcie do tej placówki oczekuje kolejnych 25 osób. To świadczy o renomie i profesjonalizmie prowadzonej terapii w tej placówce, dlatego należałoby ją rozwijać i nie dopuścić by została zlikwidowana wraz ze Spółdzielnią, z założeniem, że jeśli tak się stanie to nie będzie problemu. Otóż właśnie wtedy problemy nie znikną, ale przybiorą na sile. Mam nadzieję że czarny scenariusz się nie ziści - Rodzice Walczcie o przyszłość dla Waszych dzieci !!! W odniesieniu do sytuacji WTZ w Proszówkach to w projekcie budżetu, ani też na ostatniej Sesji Rady Powiatu nie podjęto żadnych wiążących decyzji w tej sprawie. Słowa współczucia i uznania dla uczestników i Kadry WTZ, którzy pracują w warunkach niepewności o przyszłość ich placówki. Czas najwyższy przejść od obietnic do czynów i konkretów finansowych, bo same dobre chęci tu nie wystarczą. Nie chodzi też o zapewnienie funkcjonowania Warsztatom na miesiąc, czy też pół roku, ale perspektywicznie na dalsze lata, bowiem oprócz 45 uczestników biorących udział w rewalidacji kompleksowej w WTZ na przyjęcie do tej placówki oczekuje kolejnych 25 osób. To świadczy o renomie i profesjonalizmie prowadzonej terapii w tej placówce, dlatego należałoby ją rozwijać i nie dopuścić by została zlikwidowana wraz ze Spółdzielnią, z założeniem, że jeśli tak się stanie to nie będzie problemu. Otóż właśnie wtedy problemy nie znikną, ale przybiorą na sile. Mam nadzieję że czarny scenariusz się nie ziści - Rodzice Walczcie o przyszłość dla Waszych dzieci !!!
olo

2016-11-25 10:48:42
Nie kwestionuję budowy sali przy ZS1 bo z tego co pamiętam ich sala jest stara i śmiesznie mała jak na największą szkołę w powiecie. Kwestionuje jednak brak myślenia perspektywicznego bo wydaje mi się że Powiat żyje tylko teraźniejszością zwłaszcza jeśli chodzi o edukację. Wystarczy zobaczyć jak to wygląda na zachodzie że w powiacie wielkości bocheńskiego nie ma tyle małych samodzielnych szkółek średnich. Obecnie rząd zapowiada reformę edukacji i aż prosi się żeby zoptymalizować funkcjonowanie bocheńskich szkół I i II LO może połączyć tak samo budowlankę i ekonomik, jakimś nieporozumieniem było przekazanie budynku na Campi po dawnej przychodni budowlance kiedy obok jest Mechanik który pęka w szwach a ma dojść dodatkowy rocznik w przypadku reformy. Każda szkoła to nie tylko nauczyciele ale administracja, dyrekcja, pracownicy techniczni itd. a łącznie to koszty czy dla miasta czy powiatu ogromne często w okolicach połowy budżetu i wydaje mi się że nie działa to w naszym powiecie zbyt dobrze.
oN

2016-11-25 10:49:15
ajwieksza paranoja w tym urzędzie to Wydział dumnie zwany rozwoju powiatu i inwestycji który inwestycji nie robi żadnych bo wszystkie realizują kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych - PZD - drogi, boisko na mechaniku - dyrektor Jan Balicki, elewacja i zagospodarowanie I LO - dyrektor Jolanta Kruk. Wnioski o środki unijne piszą za nich też jednostki organizacyjne, inne wydziały lub zlecają je firmom zewnętrznym za grube pieniądze. Najlepsze w tym że wydział ten ma dyrektora i sześciu !! pracowników, w wiekszosci pozwalnianych wczesniej z innych urzędów - Sliwa, Kierepka, Nowak - Niewiara - teraz pracuje tam jako pomoc administracyjna :-) . No cóż awansowała Pani była dyrektor PUP zawodowo. Mam pytanie do pana starosty - W jakim celu utworzył Pan ten wydział i zatrudnił tam osoby które nic nie robią? http://bip.malopolska.pl/spbochnia,m,282224,wydzial-rozwoju-powiatu-i-inwestycji.html
do Maxa

2016-11-25 16:22:53
Jakie z tego czerpiesz kożyści że tyle razy się powtarzasz . PFRON to jeden wielki p.....t każdy uczciwszy płaci a nie wiadomo komu .Lepiej rozwinąć szkolnictwo dla zdrowych dzieci bo niepełnosprawnymi Polski nie zbudujemy .Nie twierdzę że niepełnosprawnym nic się od życia ma nie należeć ale na zdrowy rozum trzeba zachować umiar.
REKLAMA