Region

czwartek 21 marca 2019 19:40:40

Nowy Sącz: 25-lecie Rzemieślniczej Szkoły BranżowejNowy Sącz: 25-lecie Rzemieślniczej Szkoły Branżowej

W tegoroczne święto sądeckiego rzemiosła wpisały się obchody 25-lecia, założonej i prowadzonej przez Cech Rzemiosł Różnych Rzemieślniczej Szkoły Branżowej I stopnia im. Świętego Józefa. W imieniu samorządu regionalnego oraz marszałka województwa gratulacje i życzenia dla społeczności szkoły - jubilatki złożyli radni województwa Marta Mordarska i Piotr Lachowicz.

środa 20 marca 2019 10:05:20

Nowe hotele posiadające sale konferencyjne w KrakowieNowe hotele posiadające sale konferencyjne w Krakowie

Na konferencyjnej mapie Krakowa znaleźć można dwa nowe hotele, których oferta z pewnością zainteresuje organizatorów eventów biznesowych: Grand Ascot oraz Unicus Place.

wtorek 19 marca 2019 19:40:46

Zorganizuj kolonię dla PoloniiZorganizuj kolonię dla Polonii

Jeszcze tylko przez 6 dni można składać wnioski o dofinansowanie kolonii czy obozów letnich dla naszych rodaków zza wschodniej granicy. Dzięki środkom z budżetu województwa z wakacyjnego wypoczynku w Małopolsce będą mogły skorzystać dzieci z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rumunii oraz państw Azji Środkowej.

poniedziałek 18 marca 2019 19:51:39

Nocny złodziej miedziNocny złodziej miedzi

„Złomiarz” - to zajęcie jeszcze niedawno było bardzo popularne w naszym kraju. Zdesperowani brakiem pracy i pieniędzy ludzie trudnili się zbieraniem metali, często wchodząc w konflikt z prawem. Ba! Niektórzy nie wahali się nawet rozkręcać szyny kolejowe czy instalacje elektryczne!

piątek 15 marca 2019 20:40:05

Wilczy Trop w OsielcuWilczy Trop w Osielcu

30 czerwca 1948 roku obława dotarła w okolice małopolskiej wsi Osielec, niedaleko Jordanowa. Tego dnia trop potwierdził, że właśnie w tej miejscowości ukrywa się major Zygmunt Szendzielarz, jeden z najbardziej ściganych przez komunistów żołnierzy polskich. „Łupaszka” zostaje pojmany. Poddany długiemu procesowi i skazany na osiemnastokrotną śmierć – staje się symbolem niezłomnej walki z totalitarnym zniewoleniem.

piątek 15 marca 2019 20:12:20

Jedzie, jedzie NaukobusJedzie, jedzie Naukobus

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu -   - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.

czwartek 14 marca 2019 20:34:11

Dziś ruszył nabór do Funduszu Dróg SamorządowychDziś ruszył nabór do Funduszu Dróg Samorządowych

- Od dziś małopolskie samorządy mogą składać wnioski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. To środki, dzięki którym także na poziomie lokalnym będą mogły szybciej powstawać bezpieczne i nowoczesne drogi. Z perspektywy mieszkańców oznaczają one lepszy dojazd do szkoły, sklepu, ośrodka zdrowia czy większego miasta. Dlatego zachęcam do składania wniosków i skorzystania z tego dofinansowania – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik na briefingu prasowym dotyczącym naboru w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

wtorek 12 marca 2019 19:56:59

Kraków: od 1 IX nie wolno palić węglem i drewnemKraków: od 1 IX nie wolno palić węglem i drewnem

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał uchwałę antysmogową dla Krakowa, zakazującą palenia węglem i drewnem. Małopolskę reprezentował w Warszawie wicemarszałek Tomasz Urynowicz, odpowiedzialny m.in. za politykę ochrony środowiska w województwie.

czwartek 07 marca 2019 20:31:58

105 lat z uśmiechem na ustach105 lat z uśmiechem na ustach

Z okazji urodzin, i nie tylko, wszyscy życzymy sobie nawzajem – 100 lat! Ale rodzina i przyjaciele pani Karoliny z gminy Lisia Góra musieli to robić naprawdę szczerze. Pani Karolina obchodziła właśnie 105 urodziny!

czwartek 07 marca 2019 20:17:29

Rok w Centrum PaderewskiegoRok w Centrum Paderewskiego

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej ogłosiło kalendarz artystyczny na ten rok. W programie znalazły się zarówno stałe festiwale organizowane w tym miejscu jak również koncerty muzyki klasycznej ale nie tylko. Centrum Paderewskiego z nowym repertuarem rusza już 14 kwietnia.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 340  Starsze » 

REKLAMA