Region

piątek 23 lutego 2018 11:00:51

Rusza budowa Trasy Łagiewnickiej w KrakowieRusza budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie

22 lutego ruszyła budowa pierwszego etapu Trasy Łagiewnickiej. Trasa Łagiewnicka to istotna dla Krakowa inwestycja najbliższych lat. Jest to jeden z brakujących elementów tzw. III obwodnicy Krakowa.

środa 21 lutego 2018 16:58:08

Kraków: prezydent Juliusz Leo upamiętnionyKraków: prezydent Juliusz Leo upamiętniony

Rzeźba przedstawiająca Juliusza Lea - twórcę Wielkiego Krakowa i prezydenta miasta w latach 1904-18 stanęła wczoraj (wtorek 20 lutego) nad Wisłą nieopodal kładki Bernatka w Krakowie.

środa 21 lutego 2018 16:43:51

Luty i marzec w Europejskim Centrum Muzyki Luty i marzec w Europejskim Centrum Muzyki

Koncerty młodych talentów z klas mistrzowskich Zimowej Akademii Muzyki i Lusławickiej Orkiestry Talentów, chóru dziecięcego Collège Jean-Philippe Rameau z Wersalu, prezentacja twórczości współczesnych polskich kompozytorów w ramach programu Muzyka Naszych Czasów oraz kurs i koncert mistrzowski oktetu dętego Buffalo Philharmonic Orchestra – to najbliższe propozycje Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach!

wtorek 20 lutego 2018 20:31:18

Ukrainka w Czechach udawała Rumunkę, zdemaskowano ją w Brzesku Ukrainka w Czechach udawała Rumunkę, zdemaskowano ją w Brzesku

Obywatelce Ukrainy polska wiza krajowa potrzebna była tylko po to, aby dostać się na terytorium Czech. Tam wykonywała pracę podszywając się pod obywatelkę… Rumunii. Umożliwił jej to podrobiony rumuński dowód osobisty, który zakupiła za 400 euro.

niedziela 18 lutego 2018 19:12:40

Miedziane rynny łupem dla złodziejaMiedziane rynny łupem dla złodzieja

Dość niecodzienny sposób na zarobkowanie znalazł sobie 44-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Od trzech miesięcy trudnił się kradzieżami miedzianych rynien zdemontowanych z kościołów na terenie Małopolski. Policjanci z Brzeska przerwali jego przestępczy proceder i przedstawili mu zarzuty. Ustalenia śledczych wskazują, że mężczyzna działał na terenie powiatu brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego a straty w wyniku jego nieuczciwego zajęcia sięgają ponad 25 tysięcy złotych.

niedziela 18 lutego 2018 16:23:31

AGH-misja lądownika na księżycu MarsaAGH-misja lądownika na księżycu Marsa

Naukowcy z Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, wspólnie z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk rozpoczęli realizację projektu „LOOP - Landing Once on Phobos”. Wyniki prac naukowców zostaną wykorzystane do planowanej misji lądownika na jednym z księżyców Marsa. Badania prowadzone w AGH są częścią projektu Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

sobota 10 lutego 2018 18:52:59

Migranci z Iranu zatrzymani na lotniskuMigranci z Iranu zatrzymani na lotnisku

Fałszywe dokumenty - przerobiony polski dowód osobisty oraz podrobione na wzór oryginalnych dowody osobiste (węgierski oraz grecki), miały umożliwić migrantom z Iranu nielegalne przekroczenie granicy.W minioną środę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach zatrzymali w wyniku kontroli legalności pobytu, na terenie lotniskowej hali przylotów, dwójkę podróżnych przylatujących z Aten. Kobieta oraz mężczyzna - prawdopodobnie obywatele Iranu -  przedstawili do kontroli grecki oraz węgierski dowód osobisty, które wzbudziły u funkcjonariuszy podejrzenia pod kątem ich autentyczności.

poniedziałek 29 stycznia 2018 18:34:41

Kraków: robot studentów AGHKraków: robot studentów AGH

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie skonstruowali autonomicznego robota transportowo-dostawczego którego zadaniem jest dostarczanie przesyłek w wyznaczone miejsca. Urządzenie jest odpowiedzią na potrzeby rozwijającego się sektora automatyzacji życia codziennego.

sobota 27 stycznia 2018 18:25:33

Limanowa: mrożąca krew ucieczka inwalidzkim wózkiemLimanowa: mrożąca krew ucieczka inwalidzkim wózkiem

To wyglądało jak scena z gangsterskiego filmu: 15 stycznia do jednej z aptek w Limanowej wszedł młody chłopak, wyciągnął pistolet i zażądał od aptekarki wydania pieniędzy. Kiedy ta odmówiła, przeładował broń i wystrzelił... kilkoma plastikowymi kulkami. Pistolet był bowiem dziecinną zabawką.

czwartek 25 stycznia 2018 19:52:09

Kraków: niebezpieczne uliceKraków: niebezpieczne ulice

Ulica Wielicka, al. 29 Listopada i  ul. Armii Krajowej – to najbardziej niebezpieczniejsze krakowskie ulice. W ub. roku doszło tutaj do największej liczby wypadków. Od lat utrzymują się w „czołówce” policyjnych statystyk.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 326  Starsze » 

REKLAMA