Region

piątek 31 maja 2019 19:45:05

Kraków uhonoruje JandęKraków uhonoruje Jandę

"Boimy się, że tak jak kiedyś był "homo sovieticus", teraz będzie "homo PiS", "Ciemny, strachliwy, prymitywny katolicyzm", a ostatnio: "Już nie czuję potrzeby wymiany myśli z tym narodem". Wszystko to są wyimki z wypowiedzi Krystyny Jandy, odtworczyni głównych ról w "Człowieku z żelaza" Wajdy i w "Przesłuchaniu" Bugajskiego.

A jednak - jutro 1 czerwca, o godz. 12.00, w sali Obrad UMK zostanie uroczyście wręczony Krystynie Jandzie honorowy Medal za Mądrość Obywatelską – za szczególne zasługi i odwagę w obronie zasad demokracji i społeczeństwa obywatelskiego, za rzetelność i profesjonalizm oraz przestrzeganie zasad przyzwoitości w życiu publicznym.

Podczas uroczystości laudację wygłosi Jerzy Stuhr, natomiast medal wręczy redaktor naczelny miesięcznika „Kraków” – Witold Bereś, w towarzystwie prezydenta Krakowa – prof. Jacka Majchrowskiego.

Dotychczasowi laureaci nagrody:
Andrzej Zoll
Leszek Balcerowicz
Karol Modzelewski
Kazimierz Kutz
Jerzy Stępień
Adam Daniel Rotfeld
Andrzej Romanowski
Wiesław Myśliwski
Bronisław Łagowski
Ewa Łętowska
Michał Heller
Adam Strzembosz

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

cie choroba

2019-05-31 20:19:36
z zollem, balcerowiczem i kutzem to chyba w brydża zagra?
aol

2019-06-01 13:18:27
Co się z tymi ludźmi dzieje. Niby wykształceni, inteligentni a zachowują się okropnie. Chyba uwierzyli, że "inteligencja" głosuje na KE a plebs na Prawo i Sprawiedliwość. Ja tam wolę reprezentować plebs niż pseudo inteligencję!.
do aol

2019-06-01 19:34:07
Tak, to straszne!
REKLAMA