Region

środa 01 października 2008 11:52:18

Małopolska skorzysta z unijnych pieniędzy przeznaczonych na lokalny rozwój obszarów wiejskich.

Takie możliwości daje mieszkańcom obszarów wiejskich Oś IV LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Leader jest oddolnym partnerskim podejściem do rozwoju obszarów wiejskich, realizowanym przez lokalne grupy działania, polegającym na opracowaniu lokalnej strategii rozwoju oraz realizacji wynikających z niej innowacyjnych projektów, łączących zasoby ludzkie, naturalne, kulturowe, historyczne itp.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

niedziela 28 września 2008 09:25:03

Warkocz powędrował do Tarnowa

W rozegranym dzisiaj Międzynarodowym Turnieju Rycerskim ?O Złoty Warkocz Tarłówny? dominowali tarnowscy rycerze. Bocheński akcent to udział Magdy i Jarosława Przybyłów oraz ? to nowość! obecność sekcji jeździeckiej im. mjra Bacy. Turniej miał się odbyć tydzień temu. Na przeszkodzie stanęła jednak niesprzyjająca aura, czego skutki uczestnicy odczuwali nadal w postaci grząskiej, błotnistej murawy.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

piątek 12 września 2008 08:21:21

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach Działania 6.2 ?Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia?

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie informuje, iż na stronie internetowej urzędu: www.wup-krakow.pl została ogłoszona lista rankingowa dla Działania 6.2 ?Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia?, zawierająca wykaz instytucji, tzw. operatorów, którzy zostali rekomendowani do podpisania umowy.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

środa 10 września 2008 10:57:54

Husaria, kozacy i warkocz Tarłówny

Jak co roku w drugiej połowie września okolice zamku w Dębnie zabrzmią szczękiem broni, rżeniem koni i okrzykami wałczącego rycerstwa. Widomy to znak, że Dębno opanowali miłośnicy starej broni, którzy 21 września zjadą się na, XIII już, Międzynarodowy Turniej Rycerski ?O Złoty Warkocz Tarłówny?. Szczegółowy program ? poniżej.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

środa 10 września 2008 10:24:24

Ogłoszono nowe nabory wniosków do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007 -2013

22 września 2008 rozpocznie się nabór wniosków do trzech konkursów w ramach III Osi priorytetowej Turystyka i przemysł kulturowy Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 ? 2013: Dziedzictwo kulturowe i rewaloryzacja układów przestrzennych (Działanie 3.2 Schemat A); Dziedzictwo przyrodnicze (Działanie 3.2 Schemat B); Rozwój produktów i oferty turystycznej regionu (Działanie 3.1 Schemat C).

Czytaj więcej... Komentarze (0)

wtorek 09 września 2008 01:43:48

Wieliczka: Wizyta starosty monachijskiego

Poznaniu przedstawicieli samorządu powiatowego, specyfiki samego powiatu oraz nakreśleniu planów współpracy służyła wizyta w powiecie wielickim starosty monachijskiego. Johanna Rumschöttel, która szefuje powiatowi monachijskiemu od kwietnia tego roku, odwiedziła Starostwo Powiatowe w Wieliczce po raz pierwszy.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

czwartek 04 września 2008 10:18:25

IV MAŁOPOLSKI FESTIWAL SMAKU - półfinał w Tarnowie

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach już po raz czwarty serdecznie zapraszają do udziału w półfinale tegorocznej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku! Jest to regionalne wydarzenie o charakterze kulinarnym, promujące małopolskich producentów żywności, produkty lokalne i tradycyjne oraz regionalne potrawy.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

poniedziałek 01 września 2008 11:56:56

Gdów: Jest pierwszy inwestor

Krakowska firma NDT ?Zych i Budych?, zakupiła blisko trzy hektary gruntu w strefie przemysłowej w Gdowie, na obszarze, który wiosną tego roku uzyskał status Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

poniedziałek 01 września 2008 11:35:45

Niepołomice: Wizyta w Watykanie

Na początku tygodnia Papież Benedykt XVI ugościł w Watykanie delegacje z Niepołomic. W jej skład weszli Burmistrz Stanisław Kracik, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Ciastoń, Proboszcz Stanisław Mika, oraz Prezes Fundacji Zamek Królewski Barbara Ptak.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

poniedziałek 01 września 2008 01:43:37

Zabytkowych ciuchci czar?

PKP Cargo serdecznie zaprasza na ?Parowozjadę 2008?? doroczny pokaz zabytkowych pociągów retro i parowozów, który odbędzie się w sobotę i niedzielę 6-7 września br. w Suchej Beskidzkiej i Chabówce.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

REKLAMA