Region

wtorek 30 kwietnia 2019 19:43:48

Zakaz wjazdu dziennikarzy do strefy B w KrakowieZakaz wjazdu dziennikarzy do strefy B w Krakowie

Do zabawnej ale i pouczającej sytuacji doszło w Krakowie. Oto w dzisiejszym Dzienniku Polskim ukazał się artykuł Piotra Tymczaka nt. przywileju wjazdu samochodem do ścisłego centrum Krakowa, czyli tzw. strefy B.

poniedziałek 29 kwietnia 2019 20:24:17

Kraków: drożeją bilety MPKKraków: drożeją bilety MPK

W środę, 1 maja, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa, zmieni się cennik biletów komunikacji miejskiej. Duża ich część podrożeje. Np. bilet 20-minutowy kosztował będzie 3 zł 40 groszy, czyli o 60 groszy więcej niż obecnie. Wielu pasażerów zastanawia się teraz np. co zrobić ze starymi biletami.

poniedziałek 29 kwietnia 2019 20:09:53

Biblioteka Polskiej Piosenki zaprasza do bicia rekorduBiblioteka Polskiej Piosenki zaprasza do bicia rekordu

Krakowska Lekcja Śpiewania to sposób na radosne świętowanie! Weźcie dzieci, znajomych, sąsiadów, przyjdźcie całymi rodzinami na Mały Rynek!

poniedziałek 29 kwietnia 2019 19:53:23

Trzy obiekty sakralne z dotacjami WojewództwaTrzy obiekty sakralne z dotacjami Województwa

Odnowienie ołtarzy i rzeźb w barokowym kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Uściu Solnym, remont neogotyckiej kaplicy Sumińskich-Ożegalskich w Brzesku, a także konserwacja polichromii i kamiennych obramowań okiennych w kościele pw. św. Małgorzaty w Dębnie  – to tylko trzy z kilkunastu inwestycji, które już wkrótce zostaną przeprowadzone dzięki dotacjom z budżetu województwa przekazanych w ramach konkursu Ochrona zabytków Małopolski.

piątek 26 kwietnia 2019 21:15:55

Pomóż sprzątać TatryPomóż sprzątać Tatry

Jedna z największych inicjatyw propagujących ochronę środowiska, szykuje się do kolejnego finału. 29 czerwca w Zakopanem tysiące wolontariuszy wyruszy w góry i pokaże, jak bardzo zależy im na pięknie otaczającej nas przyrody. Udział w ósmej odsłonie projektu Czyste Tatry może wziąć każdy. Wystarczy zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie www.czystapolska.org.pl

czwartek 25 kwietnia 2019 19:56:14

Nowy Sącz zaprasza na majówkę w skansenieNowy Sącz zaprasza na majówkę w skansenie

Miłośników kultury ludowej zapraszamy do sądeckiego skansenu i Miasteczka Galicyjskiego już 1 maja. To wyjątkowa okazja, by mile rozpocząć tegoroczną majówkę. Impreza potrwa od godz. 10 do 18. Na gości czeka wiele atrakcji: kiermasz rękodzieła artystycznego, degustacja potraw kuchni regionalnej, pokazy prac szewskich czy wyszywania portek góralskich. Na scenie obejrzymy występy muzyków ludowych.

czwartek 25 kwietnia 2019 19:44:17

Uwaga kierowcy! Zwężenia w Alei Trzech Wieszczów!Uwaga kierowcy! Zwężenia w Alei Trzech Wieszczów!

Od najbliższego poniedziałku, 29 kwietnia z ruchu wyłączona zostanie jezdnia al. Mickiewicza i al. Słowackiego, prowadząca w kierunku Nowego Kleparza, w rejonie placu Inwalidów, po stronie ulicy Karmelickiej. Utrudnienia potrwają przez trzy miesiące i związane są z realizowaną przebudową ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej.

wtorek 23 kwietnia 2019 20:57:33

Spacery szlakiem literatury dziecięcejSpacery szlakiem literatury dziecięcej

Biblioteka Kraków zaprasza na cykl spacerów „Śladami literackiej przeszłości Krakowa”, podczas których dzieci i młodzież poznają dorobek literacki Krakowa. Pierwsze spacery już w tym tygodniu. Wydarzenie jest bezpłatne.

czwartek 18 kwietnia 2019 19:46:51

Kraków: satelita zbudowany w AGH poleciał w kosmos!Kraków: satelita zbudowany w AGH poleciał w kosmos!

Satelita KRAKsat zbudowany przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, został wysłany w przestrzeń kosmiczną. Wynosząca go rakieta Antares 230 wystartowała w środę, 17 kwietnia z należącego do NASA ośrodka Wallops Flight Facility na wschodnim wybrzeżu USA.

środa 17 kwietnia 2019 22:49:01

Święcenie pokarmów przed Bazyliką MariackąŚwięcenie pokarmów przed Bazyliką Mariacką

W Wielką Sobotę, 20 kwietnia o godzinie 13.00 przed Bazyliką Mariacką arcybiskup Marek Jędraszewski poświęci wielkanocne pokarmy. Podczas uroczystości prezydent Krakowa Jacek Majchrowski złoży życzenia krakowianom i turystom wypoczywającym w Krakowie w czasie świąt.

« Nowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 349  Starsze » 

REKLAMA