Region

środa 20 marca 2019 10:05:20

Nowe hotele posiadające sale konferencyjne w KrakowieNowe hotele posiadające sale konferencyjne w Krakowie

Na konferencyjnej mapie Krakowa znaleźć można dwa nowe hotele, których oferta z pewnością zainteresuje organizatorów eventów biznesowych: Grand Ascot oraz Unicus Place.

wtorek 19 marca 2019 19:40:46

Zorganizuj kolonię dla PoloniiZorganizuj kolonię dla Polonii

Jeszcze tylko przez 6 dni można składać wnioski o dofinansowanie kolonii czy obozów letnich dla naszych rodaków zza wschodniej granicy. Dzięki środkom z budżetu województwa z wakacyjnego wypoczynku w Małopolsce będą mogły skorzystać dzieci z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rumunii oraz państw Azji Środkowej.

poniedziałek 18 marca 2019 19:51:39

Nocny złodziej miedziNocny złodziej miedzi

„Złomiarz” - to zajęcie jeszcze niedawno było bardzo popularne w naszym kraju. Zdesperowani brakiem pracy i pieniędzy ludzie trudnili się zbieraniem metali, często wchodząc w konflikt z prawem. Ba! Niektórzy nie wahali się nawet rozkręcać szyny kolejowe czy instalacje elektryczne!

piątek 15 marca 2019 20:40:05

Wilczy Trop w OsielcuWilczy Trop w Osielcu

30 czerwca 1948 roku obława dotarła w okolice małopolskiej wsi Osielec, niedaleko Jordanowa. Tego dnia trop potwierdził, że właśnie w tej miejscowości ukrywa się major Zygmunt Szendzielarz, jeden z najbardziej ściganych przez komunistów żołnierzy polskich. „Łupaszka” zostaje pojmany. Poddany długiemu procesowi i skazany na osiemnastokrotną śmierć – staje się symbolem niezłomnej walki z totalitarnym zniewoleniem.

piątek 15 marca 2019 20:12:20

Jedzie, jedzie NaukobusJedzie, jedzie Naukobus

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu -   - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.

czwartek 14 marca 2019 20:34:11

Dziś ruszył nabór do Funduszu Dróg SamorządowychDziś ruszył nabór do Funduszu Dróg Samorządowych

- Od dziś małopolskie samorządy mogą składać wnioski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. To środki, dzięki którym także na poziomie lokalnym będą mogły szybciej powstawać bezpieczne i nowoczesne drogi. Z perspektywy mieszkańców oznaczają one lepszy dojazd do szkoły, sklepu, ośrodka zdrowia czy większego miasta. Dlatego zachęcam do składania wniosków i skorzystania z tego dofinansowania – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik na briefingu prasowym dotyczącym naboru w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

wtorek 12 marca 2019 19:56:59

Kraków: od 1 IX nie wolno palić węglem i drewnemKraków: od 1 IX nie wolno palić węglem i drewnem

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał uchwałę antysmogową dla Krakowa, zakazującą palenia węglem i drewnem. Małopolskę reprezentował w Warszawie wicemarszałek Tomasz Urynowicz, odpowiedzialny m.in. za politykę ochrony środowiska w województwie.

czwartek 07 marca 2019 20:31:58

105 lat z uśmiechem na ustach105 lat z uśmiechem na ustach

Z okazji urodzin, i nie tylko, wszyscy życzymy sobie nawzajem – 100 lat! Ale rodzina i przyjaciele pani Karoliny z gminy Lisia Góra musieli to robić naprawdę szczerze. Pani Karolina obchodziła właśnie 105 urodziny!

czwartek 07 marca 2019 20:17:29

Rok w Centrum PaderewskiegoRok w Centrum Paderewskiego

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej ogłosiło kalendarz artystyczny na ten rok. W programie znalazły się zarówno stałe festiwale organizowane w tym miejscu jak również koncerty muzyki klasycznej ale nie tylko. Centrum Paderewskiego z nowym repertuarem rusza już 14 kwietnia.

czwartek 07 marca 2019 09:42:59

Czemu cała Polska ratuje Karmelka? Przeczytaj!Czemu cała Polska ratuje Karmelka? Przeczytaj!

"Drogi Czytelniku, jesteś? Czytasz? Posłuchaj mojej opowieści. Nazwali mnie Karmel. Nie wiedzą, jak kiedyś miałem na imię. Niby skąd mają wiedzieć, skoro nawet ja tego już nie pamiętam? Jestem przecież zwykłym wiejskim przybłędą. Włóczyłem się długo. Szukałem szczęścia w wielu miejscach, zaglądałem na różne podwórka, ale nikt mnie nie chciał, czasem ktoś zamknął mi furtkę przed nosem, czasem pogonił.

« Nowsze  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  ... 347  Starsze » 

REKLAMA