Region

czwartek 06 czerwca 2019 19:00:54

W gminie Kłaj powstanie kąpieliskoW gminie Kłaj powstanie kąpielisko

Dotacje dla gminy Bobowa (ponad 2,5 mln zł) i dla gminy Kłaj (ponad 4 mln zł) przyczynią się do rewitalizacji terenów w obu miejscowościach. Umowy na ten cel przedstawicielom gmin wręczyli dziś marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka.

Już niebawem mieszkańcy gminy Kłaj będą mogli skorzystać z nowego miejsca rekreacji i wypoczynku, które powstanie na terenie powyrobiskowym. Łącznie ponad 4 mln zł przekaże samorząd województwa na budowę kąpieliska wraz z plażą, pomostami, placem zabaw dla dzieci, altanami, boiskiem do siatkówki plażowej, czy siłownią. Mieszkańcy będą mogli korzystać także z miejsca specjalnie przeznaczonego na ognisko, „miasteczka rowerowego” czy dostępnych parkingów.

Natomiast blisko 2,5 mln zł trafi do gminy Bobowa, gdzie wkrótce rozpoczną się prace związane z budową placu miejskiego. Miejsce to będzie spełniało nie tylko funkcje handlowe, ale także zostanie zagospodarowane na potrzeby organizacji imprez wystawienniczych czy artystycznych.

Zdjęcie z https://www.klaj.pl

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA