Sport/Turystyka

czwartek 16 maja 2019 20:14:21

III Rajd Niewidomych na Tandemach Bochnia - SzczawnicaIII Rajd Niewidomych na Tandemach Bochnia - Szczawnica

22 uczestników z całej Polski wzięło udział w III Ogólnopolskim Rajdzie Niewidomych na Tandemach po Małopolsce. Przejechali ponad 350 kilometrów z Bochni do Szczawnicy i z powrotem. Oczywiście na każdym tandemie z przodu jedzie osoba widząca.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Adam Korta Starosta Bocheński.
Starosta gratulował uczestnikom pasji z jaką uczestniczą w niełatwym przedsięwzięciu, życzył dużo przyjemnych wrażeń i szczęśliwego dotarcia po 6 dniach do celu. 

Jak się okazuje Polacy są w tej dziedzinie prekursorami na świecie, a obecni na konferencji przedstawiciele Fundacji posiadają już spore osiągnięcia w pisaniu programów dla audiodeskrypcji i audionapisów. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z działaniem adaptera, a o pierwsze tłumaczenie na żywo niewidzącym scen z fragmentu filmu został poproszony starosta Adam Korta.Organizatorem wydarzeń był Polski Związek Niewidomych Oddział w Bochni i Stowarzyszenie Niewidomi na tandemach Oddział Małopolski, przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Bochni.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA