Bochnia wydarzenia

poniedziałek 24 lipca 2017 01:58:19

W Bochni dołączają się do protestówW Bochni dołączają się do protestów

Po protestach w całym kraju prezydent zapowiedział, że zawetuje przygotowane przez rząd i uchwalone przez sejm ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Zanim to jednak nastąpiło w całym kraju na ulice zaczęło wychodzić coraz więcej ludzi dołączając do masowych już protestów. W Bochni także odbył się protest.

środa 12 lipca 2017 20:30:09

Mabuchi Motors ruszył z budową fabrykiMabuchi Motors ruszył z budową fabryki

Od podpisania umowy między Urzędem Miasta a firmą Mabuchui Motors minęło 6 miesięcy. Dziś Japończycy przystąpili do realizacji planów, które jak dotąd widniały tylko na papierze i komputerach. W niewielkim namiocie zlokalizowanym na terenie Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, w miejscu gdzie powstanie pierwsza hala produkcyjna i biura, odbyła się ceremonia rozpoczęcia inwestycji i pierwsze wbicie łopaty. To, w japońskim wydaniu, ma dość specyficzny przebieg, o czym przekonali się zaproszeni goście. 

czwartek 06 lipca 2017 10:01:25

63.040 zł-Fundacja AUXILIUM dziękuje za rekordowy bieg63.040 zł-Fundacja AUXILIUM dziękuje za rekordowy bieg

Fundacja AUXILIUM oraz Organizatorzy III Charytatywnego Biegu o Pierścień św. Kingi składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia w Parku Rodzinnym Uzbornia w dniu 1 lipca 2017 roku, prawdziwego bocheńskiego święta charytatywnego biegania. Po podsumowaniu biegu okazało się, że pobito nowe rekordy.

piątek 30 czerwca 2017 12:26:58

Strzelali o Puchar Komendanta Strzelali o Puchar Komendanta

W sobotę 24 czerwca na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni, odbyły się IV Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Współorganizatorem zawodów było Stowarzyszenie Policji IPA. Zawody miały międzynarodowy charakter. Wzięła w nim udział delegacja przedstawicieli IPA z Żytomierza na Ukrainie pod przewodnictwem generała Petro Grozinskyiego.

czwartek 29 czerwca 2017 14:57:52

Absolutorium dla burmistrza uchwaloneAbsolutorium dla burmistrza uchwalone

Stefan Kolawiński podczas czwartkowej sesji Rady Miasta otrzymał od radnych absolutorium za wykonanie budżetu w 2016 roku. Pozytywny wynik głosowania nie był jednak sprawą oczywistą. Przypomnijmy bowiem, że rok temu włodarz Bochni nie dostał absolutorium za 2015 rok od Rady Miasta pomimo pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej.

poniedziałek 26 czerwca 2017 23:03:02

Natalia Nykiel, moda i taniec na scenie Dni BochniNatalia Nykiel, moda i taniec na scenie Dni Bochni

W sobotę na bocheńskim Rynku w ramach święta miasta odbył się koncert Natalii Nykiel, finalistki drugiej edycji programu The Voice of Poland, która na swoim koncie ma takie przeboje jak „Error” czy „Bądź duży”.

sobota 24 czerwca 2017 16:44:46

Pożegnanie z gimnazjum - najlepsi wyróżnieniPożegnanie z gimnazjum - najlepsi wyróżnieni

To jeszcze rok i znikną z polskiej edukacji gimnazja. Zmiany jako pierwsi odczują uczniowie podstawek, którzy już w tym roku zamiast pójść do gimnazjum trafią do VII klasy szkoły podstawowej. Reforma organizacyjna polskich szkół wdrożona przez obecnie rządzących spowodowała, że we wszystkich gimnazjach w Polsce trwa pożegnalna atmosfera.

wtorek 13 czerwca 2017 18:22:18

DPS w Bochni ma już 25 latDPS w Bochni ma już 25 lat

Ciepło i radość, uśmiechnięte twarze i rodzinna atmosfera towarzyszyły Jubileuszowi 25 lecia Domu Pomocy Społecznej i 20 lecia Środowiskowego Domu . Życzeń i gratulacji nie było końca ale obie placówki już ponad dwie dekady opiekują się potrzebującymi.

poniedziałek 12 czerwca 2017 08:41:14

Sobota-kolejny dzień święta I LiceumSobota-kolejny dzień święta I Liceum

W czwartek, piątek i sobotę trwały w Bochni uroczystości związane z 200-leciem I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego. Po wystawie zorganizowanej w bocheńskim muzeum, rozpoczynającej trzy dniowe obchody 200-lecia szkoły oraz jubileuszowej sesji na sali gimnastycznej, trzeci, ostatni dzień święta był równie bogaty w wydarzenia.

niedziela 11 czerwca 2017 23:08:41

37 medali podczas uroczystego spotkania w I Liceum37 medali podczas uroczystego spotkania w I Liceum

Niezmiernie ciekawy i bogaty program miała uroczysta sesja zorganizowana z okazji jubileuszu najstarszej szkoły w Bochni. Sala gimnastyczna szkoły była miejscem wyjątkowego spotkania licznych, często wybitnych osobistości, powiązanych z I Liceum oraz z Bochnią. Ufundowano okolicznościowy medal – Medal 200-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 273  Starsze » 

REKLAMA