Bochnia wydarzenia

środa 14 listopada 2018 20:24:51

100 Mikołajów na 100-lecie Niepodległości100 Mikołajów na 100-lecie Niepodległości

Lapoński krasnal w czerwonym kubraczku wyparł już chyba na stałe wizerunek prawdziwego św. Mikołaja, w szatach pontyfikalnych, z mitrą na głowie i pastorałem. Cóż, w stroju krasnala zapewne łatwiej jest przecisnąć się przez komin i.. biegać.

Bocheński dobroczyńca, Marcin Kusiak, założyciel grupy Bochnia Biega – Dziki na stadionie tak właśnie widzi swoich mikołajów, którzy po raz kolejny pobiegną w Bochni w zbożnym celu. W ubiegłym roku w Biegu Mikołajów wzięło udział 50 uczestników. W tym roku obowiązuje hasło: „100 Mikołajów na 100 lat Niepodległości „.  I taką właśnie liczbę mikołajowych biegaczy chciałby Marcin Kusiak zgromadzić 1 grudnia  o godz. 16 pod blokiem przy ul św. Leonarda 31b w Bochni, skąd bieg wystartuje. 

Aby wziąć udział w biegu trzeba wpłacić dowolny datek na konto: Marcin Kusiak  89 1940 1076 5511 9265 0000 0000. W tytule przelewu należy wpisać swoje dane. Można też wypożyczyć strój św. Mikołaja za 15 zł. Tę wpłatę też trzeba przelać na powyższe koto.

Z Zebranych w ten sposób pieniędzy organizator funduje mikołajkowe paczki dla podopiecznych Domu Dziecka, Domu Pomocy Społecznej i internatu SOSzW w Bochni. 

Marcin Kusiak zaprasza wszystkich do biegu: babcie i wnuki, wysportowanych i tych zza biurek.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA