Bochnia wydarzenia

piątek 03 maja 2019 18:00:30

Coraz mniej miejsc na łychowskim cmentarzuCoraz mniej miejsc na łychowskim cmentarzu

Jeszcze tylko 57 pochówków będzie można dokonać w tym roku na cmentarzu na Łychowie. Dla porównania w całym roku 2018 odbyło się tam 70 pogrzebów.

 

Powód? Brak utwardzonych, wyasfaltowanych alejek, którymi kondukt pogrzebowy mógły dotrzeć do miejsca przeznaczonego na grób. W związku z tym prezes BZUK Sławomir Kołodziej zwrócił się do radnych Komisji Komunalnej o poparcie jego prośby o dofinansowanie Łychowa kwotą 150 tys. zł. Z przeznaczeniem na budowę nowej alejki na cmentarzu. Byłoby to doraźne rozwiązanie sytuacji na tej nekropolii. Prezes zapewnił, że zdaje sobie sprawę z napiętej sytuacji finansowej miasta. Niemniej w budżecie na 2019 rok nie przewidziano ani złotówki na bocheńskie cmentarze. Przy okazji okazało się, że cmentarz, mimo opłat za pochówki, nie jest samowystarczalny finansowo. BZUK dopłaca rocznie 50 tys. zł do jego działalności. Na ostatniej Sesji Rady Cmentarz łychów mapka.jpgMiasta sprawa cmentarza na Łychowie nie została podjęta.

Cmentarz Łychów istnieje zaledwie od 1995 roku.

Na mapce cmentarza łychowskiego wolne miejsca do pochówków zaznaczono kolorem żółtym.

eb

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

przedsiębiorca

2019-05-05 16:25:28
Jak to cmentarz nie jest samowystarczalny finansowo? Albo zarząd BZUKu świadomie kroi dla siebie zbyt wysokie pensje i bezczelnie dotuje cmentarz z publicznych pieniędzy albo jaśnie państwo kompletnie nie potrafi zarządzać. \ Jak normalny przedsiębiorca nie wyrabia żeby się utrzymać, to albo podnosi ceny, albo stara się obniżyć koszty (niestety często równocześnie obniżając jakość) albo po prostu idzie z torbami i tyle w temacie. Ludzie! Kiedy wreszcie zrozumiecie, że pełna miska nie bierze się z dotacji tylko z PRACY! DO ROBOTY NIEROBY !
REKLAMA