Bochnia wydarzenia

wtorek 26 lutego 2019 19:42:52

Jak zmieścisz się pod bramownicą to i pod wiaduktem...Jak zmieścisz się pod bramownicą to i pod wiaduktem...

Miasto zamontowało dzisiaj dwie bramownice przy wiadukcie na ul Wygoda. Nie wiadomo z jakich przyczyn niektórzy kierowcy dużych, wysokich  samochodów ciężarowych pomimo prawidłowego oznakowania informującego o maksymalnej wysokości dopuszczalnej mogących się tam zmieścić pojazdów, uderzali w wiadukt powodując z reguły spore uszkodzenia w naczepach pojazdów.

Zwracaliśmy się jako Urząd Miasta do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o dooznakowanie bramami  U-10 wiaduktu kolejowego z obu stron. W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo, że urządzenie bramowe stanowią osobną konstrukcję, stawianą przed obiektem, którego dotyczy ograniczenie a jego montaż leży po stronie Zarządcy Drogi przebiegającej pod wiaduktem...

Wiadukt po modernizacji został wprawdzie oznakowany znakami pionowymi z obu stron przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jednak pomimo tego wielu kierowców próbowało sforsować przeszkodę z opłakanym dla nich skutkiem. Te nie aż tak liczne, ale jednak powtarzające się i groźne zdarzenia  z udziałem tirów, które rozpruwały swoje naczepy na wiadukcie kolejowym, spowodowały reakcję  Burmistrza Miasta Bochnia. Jako zarządca drogi, kierując się przesłankami zapewnienia jak najlepszego bezpieczeństwa w tym miejscu, burmistrz zlecił wykonanie urządzeń bramowych, które właśnie zostały zamontowane. 

Trudne rozmowy z PKP, ustalenia terenowe i uzgodnienia techniczne oraz brak chętnych wykonawców, wydłużały czas wykonania i zamontowania bramownic. W końcu jednak są i mamy nadzieję, że skutecznie odstraszą i zmuszą do zahamowania przed wiaduktem tych kierowców, którzy nie zauważali do tej pory istniejących oznakowani i bezrefleksyjnie niszczyli swoje pojazdy, powodując jednocześnie duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pauł

2019-02-26 19:55:53
Akurat burmistrz się przyczynił buhaha haha
kbc

2019-02-27 03:01:28
A ten znowu chycony. Niepij tyle bo dostaniesz zawału.
fan

2019-02-27 08:22:41
abstynent i dobrze merytorycznie pisze
REKLAMA