Bochnia wydarzenia

piątek 17 lutego 2017 10:27:41

Miasto walczy z dzikimi reklamamiMiasto walczy z dzikimi reklamami

Bochnia przymierza się do wprowadzenia tzw. uchwały krajobrazowej. Wraz z nią może zostać przyjęta uchwała o opłatach reklamowych.

Takie rozwiązanie zostało przyjęte m.in. w Ciechanowie, o czym poinformował Adam Piskór, podinspektor w zespole ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych i rewitalizacji Bochni podczas styczniowego posiedzenia kultury w bocheńskim magistracie. – Gmina, przyjmując uchwałę krajobrazową, ma możliwość pobierania opłat reklamowych oraz naliczania kar za nielegalne tablice i urządzenia reklamowe – mówił Adam Piskór, który podkreślał, że istnieje kilka wyjątków, kiedy za reklamy nie pobierałoby się opłat. – Taki wyjątek jest m.in. wtedy, kiedy reklama jest szyldem – dodaje były prezes fundacji Salina Nova.

Wdrożenie w życie takiej uchwały spowodowałoby znaczne korzyści finansowe dla miasta. – Jeżeli ktoś posiada 3-4-metrową reklamę, mógłby zasilać budżet miasta kwotą nawet 3-4 tys. zł rocznie – zauważa pracownik Urzędu Miasta w Bochni.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Adam

2017-02-17 15:51:09
no i będzie na nagrody dla wuefisty i urzędasów leniwych hehe,paranoja znowu
bochnianka

2017-02-17 21:30:22
A ja to akurat popieram, choć nie trawię obecnego "burmiszcza". Dość syfu w mojej pięknej Bochni, dość brudu, hałasu, smrodu i smogu. Reklamy w Bochni to najczęściej kicz i tandeta. Pora na walkę z tym dziadostwem, które miastu chluby nie przynosi
REKLAMA