Bochnia wydarzenia

piątek 29 maja 2009 07:35:17

Pod nową flagą

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej (ponownie) zaprezentowano nową flagę miasta. Składa się w trzech pasów: dwóch czerwonych na zewnątrz i żółtego pośrodku. Na jej oficjalny "debiut" na zewnątrz przyjdzie nam jeszcze poczekać.

   Napisaliśmy o ponownej prezentacji flagi, gdyż już raz ją oficjalnie zaprezentowano. Było to ponad roku temu podczas obchodów 755-lecia miasta. Okazuje się, że równo rok(!) trwało zatwierdzenie flagi przez urzędników w Warszawie – bo takie są ponoć przepisy. Flaga kolorystyką nawiązuje do kolorów używanych na herbie miasta i zastąpi starą flagę o kolorach białym, czerwonym i niebieskim. Na mieście zawiśnie dopiero za jakiś czas, gdy uchwała w tej sprawie zostanie opublikowana w dzienniku urzędowym województwa małopolskiego – bo tak znów stanowią przepisy.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA