Bochnia wydarzenia

wtorek 24 marca 2015 23:06:33

Pomysły nowego naczelnika na promocję BochniPomysły nowego naczelnika na promocję Bochni

Podczas marcowego posiedzenia komisji kultury Tomasz Ryncarz, nowy naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta przedstawił plan działań kierowanej przez niego jednostki.

Obecnie w wydziale promocji bocheńskiego magistratu pracuje siedem osób. Na tę chwilę zespół ten ma do dyspozycji niespełna 900 tys. zł, z czego większość, ponieważ około 550 tys. zł jest przeznaczone na współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Pomysłami przedstawionymi przez Tomasz Ryncarza na szeroko rozumianą promocję miasta jest m.in. rozwinięcie współpracy z kopalnią soli i np. mocne zaangażowanie się w tzw. rynek wycieczek szkolnych czy współpraca z partnerami zewnętrznymi, jakim jest np. Małopolska Organizacja Turystyczna, której miasto jest członkiem. Zdaniem szefa promocji, który zastąpił na tym stanowisku Macieja Piątka, trzeba również zawiązać korzystniejszą współpracę z Ligą Polskich Miast i Miejsc UNESCO, Urzędem Marszałkowskim czy informacjami turystycznymi w województwie małopolskim. Według Tomasza Ryncarza jest pilna potrzeba wydania nowej, odświeżonej wersji przewodnika „Bochnia i okolice” czy publikacji albumowej. Zdaniem naczelnika potrzeba również zaktualizować wiadomości w internetowych publikacjach, dotyczących Bochni.

- Pojawia się bardzo wiele stron internetowych, które mają nieaktualne treści związane z miastem. Są to działania bezkosztowe, a mogą dać bardzo duży wymiar pozytywny – mówił Tomasz Ryncarz.

Istotnym działaniem jest również tzw. gospodarcza promocja miasta. Zdaniem szefa promocji bocheńskiego magistratu trzeba przetestować efektywność działań, które były dotychczas stosowane. Jak podkreślił Ryncarz niekoniecznie artykuły prasowe w znanych tytułach przekładają się na to, że w Bochni pojawiają się inwestorzy. Jego zdaniem ważniejsza jest współpraca chociażby z Krakowskim Parkiem Technologicznym, który zarządza strefą ekonomiczną. Wydział promocji jest również odpowiedzialny za rozwijanie i monitoring programu „Bocheńska Karta Rodzinna” oraz „Koperta życia”.

Bardzo ważnym momentem na promocję miasta według naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta będą odbywające się w Polsce w 2016 roku Światowe Dni Młodzieży.

- Promujmy Bochnię jako miasto, które przyjmuje pielgrzymów. Nie czekajmy, aż młodzi ludzie się zgłoszą, albo nie, tylko zróbmy wszystko, żeby wypełnić tę Bochnię po brzegi – zaapelował naczelnik.

Według Roberta Żelichowskiego w gestii biura promocji miasta powinna leżeć organizacja imprezy, która rozsławi Bochnię na zewnątrz, w całej Polsce. Co do promocji gospodarczej, to radny zaproponował bezpośredni kontakt z firmami, które potencjalnie byłyby zainteresowane budową swojej siedziby w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Wysłanie maila czy listu nic nie kosztuje, a taka metoda, jest bardzo skuteczna - uważa Robert Żelichowski.

Marek Gruca zasugerował natomiast wyznaczenie spośród pracowników wydziału promocji osoby, która będzie koordynować program Bocheńskiej Karty Rodzinnej. Radny zaproponował również, aby miasto nawiązało współpracę z producentami filmowymi, ponieważ według niego w naszym mieście jest wiele ciekawych plenerów, które mogłyby zostać wykorzystane przez filmowców.

Wszyscy radni, którzy zasiadają w komisji kultury, zwrócili również uwagę, że do zadań promocji miasta należy estetyka i wygląd miasta, który według nich, nie jest zbyt mocnym punktem Bochni.

 

 

 

 

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Idzie nowe?

2015-03-25 01:41:40
Same banały: szeroko rozumiana promocja, rozwinięcie współpracy, mocne zaangażowanie, korzystniejsza współpraca, współpraca, rozwijanie i monitoring, zróbmy wszystko aby..., organizacja imprezy która rozsławi Bochnię itd, itd. Jak to wycisnąć, to nic nie ma. Co kryje się pod szeroko rozumianą promocją, rozwijaniem współpracy, monitoringiem, organizacją??? Czyli: reorganizacja, restrukturyzacja, modernizacja, nowelizacja, usprawnienie, podniesienie standardów itp. Same pierdoły z których nie wynika nic, kompletnie nic...
jm

2015-03-25 09:03:28
Zawiodłem się... zero konkretów, słabo... Tomku kibicuje Ci ale to co czytam w tym artykule to banały. Róbcie coś w tym mieście!
Pelagia

2015-03-25 14:49:09
Nic konkretnego,zero pomysłu,zero inowacji,same bzdeki,ktore mają się nijak do promowania Bochni na szerszą skalę.Co do estetyki,wyglądu oraz upiększania Bochni,to ogłosić przetarg na upiększenie Bochni,tylko trzeba wiedzieć czego się chce,a mam takie przeczucie,że nie wiadomo o co chodzi.BZUK,robi to metodą i wizją jeszcze czasów komunistycznych,a bierze za to ciężka kasę.Jak się pojezdzi po innych miastach,to naprawdę jest pięknie.A u nas parę pelargonii na słupach i coś tam posadzone na rynku i wydaję im się,że jest pięknie.To tak na marginesie.
zaw

2015-03-25 15:14:50
Siedem osób w Wydziale Promocji?. To chyba o połowę za dużo. Kiedyś miasto nie miało takiego Wydziału a dzisiaj aż tyle osób zatrudnia?. Oby efekty były widoczne!.
bochniak

2015-03-25 15:20:58
Ludzie , litości, przecież to się opowiada same głupoty, a wynagrodzenia wysokie i 7 osób zatrudnionych. Czy wreszcie w naszej Bochni coś się zmieni na mądre?
pomysł nr 1 - wymienić burmistrza !!!!

2015-03-25 17:51:49
Banały , pustosłowie, pozorowanych działania. Tak jest w Bochni od 5 lat !!!! Najważniejszy pomysł na rozwój gospodarczy i kulturalny naszego miasta to wymiana burmistrza !!!!!! Nie czekajmy 3 lata i 9 miesięcy !!!! Szkoda czasu !!!!! Zróbmy to po wakacjach !!!!!
K.

2015-03-25 18:41:19
Domagam się powrotu pana Macieja Piątka. To był naczelnik z ikrą, ale niestety, polityka, polityka i jeszcze raz polityka!
kpina

2015-03-25 19:27:36
co ten gość za głupoty pisze mysli ze jak poprawi stronę internetową i wyśle maile to sie inwestorzy i turyści rzucą? i na to potrzeba 7 osób ?
prawda

2015-03-26 16:49:06
" promujmy Bochnię" nie jedni już byli co wiele zrobili dla Bochni, a laury zbierało miasto - jest dużo kreatywnych osób w naszym mieście, ale wy czujecie się na tych stanowiskach jak bogowie i podcinacie ludziom skrzydła i dlatego mało kto chce z wami współpracować
jawa

2015-03-27 22:09:21
Żenada!!! ZERO PROFESJONALIZMU :-( Szkoda mojej Bochni.... :'(
kate

2015-03-27 22:10:03
Wolę Macieja Piątka. Duża strata dla wydziału i głupota władz miasta. Panie radny Kosturkiewicz, cieszy się pan, że w ramach przepychanek politycznych PiS, zdegradowano świetnego i kreatywnego naczelnika?
do kate

2015-03-28 01:03:00
jak by byl kreatywny to by cos wykreowal a tylko glupek moze pisac ze to kogos cieszy
do do Kate

2015-03-28 18:04:27
Nie głupek, tylko obserwator obrad Rady Miasta. Pan radny Kosturkiewicz z PiS bezpardonowo atakował wydział promocji miasta, domagając się jego redukcji. Tymczasem chodziło o redukcję urzędnika, który kandydował z listy PO. Taka jest właśnie mentalność rządzącej koalicji pod dyktatem PiS - wyrzucić obcych, przyjąć swoich. Nie liczy się człowiek, jego profesjonalizm i dokonania, liczy się potrzeba spłaty politycznych długów.
do do do kate

2015-03-28 21:35:06
żona Piątka znowu znalazła winnych. Teraz jest Kosturkiewicz i PIS który nienawidzi PO
do do do .. Kate

2015-03-28 23:38:00
glupkowata to ty jestes jak i te twoje wpisy... Kosturkiewicz jest inteligentny raczej b.trudno wcisnac mu kit jak ty tu usilujesz wcisnac swoje wypociny... szkoda ze nie jest burmistrzem bo Bochnia dzisiaj wygladala by inaczej i niech zlikwiduje ta promocje co nic nie promuje same lenie albo praca po znajomosci i widac ta prace wlasnie jacy kreatywni ze nadaja sie tylko do likwidacji.......
do Kate

2015-03-28 23:55:24
Wszędzie widzisz spiski. Przecież PiS w łyżce wody utopiłby burmistrza jakby mógł, a piszesz o jakimś układzie. Maciej P. sam się "zwolnił" z funkcji naczelnika, ale chyba dalej tam pracuje na stanowisku inspektora. Niech się wykazuje również tam a nie tylko prowadząc szkółkę nauki jazdy. Broni mu ktoś?
k.

2015-03-29 14:08:30
A co zazdrościsz Piątkowi, że jest zaradny i przedsiębiorczy? Mimo, że jest magistrem i urzędnikiem, to po pracy potrafi zakasać rękawy, aby utrzymać rodzinę. To jest facet na medal. Szkoda go. Gdyby startował z PiS to nadal byłby naczelnikiem. Ale na układy nie ma rady. Każda władza jest taka sama i robi to samo, ale zwala na innych.
do k.

2015-03-29 20:01:32
Czego mam zazdrościć? Degradacji ze stanowiska, braku kompetencji czy traumy z powodu przegranej PO? "Mimo, że jest magistrem i urzędnikiem" - to znaczy, że magistrzy i urzędnicy to mają nic nie potrafić? "Gdyby startował z PiS" - przecież to PiS jest w opozycji. Weź się pozbieraj i trochę pomyśl...
do do k.

2015-03-31 22:07:59
PiS ma większość i PiS decyduje oraz wywiera skuteczne naciski na burmistrza. Atak radnego PiS Bogdana Kosturkiewicza na wydział promocji nie był dziełem przypadku. A brak kompetencji i rozumu to masz ty, a nie pan Piątek. A co ty potrafisz? Obrażać innych ludzi, degradowć i wyrzucać, żeby robić miejsce dla partyjnych kolegów. Żałosny jesteś. Obłudny i zakłamany. Pan Piątek był jednym z lepszych naczelników w Urzędzie Miasta i nikt Mu tego nie zabierze. Ludzie wiedzą swoje. Nie są głupi.
do k.

2015-04-01 10:07:16
Nikogo nie obrażam, tylko podaję suche fakty. Jak się tak będziesz spinać to Ci żyłka pęknie. Kosturkiewicz tak już ma, że atakuje wszystko i wszystkich, wszędzie widzi spiski i przekręty. Poza tym PiS w Bochni to nie moja bajka. O swój rozum się nie martwię. Zachowaj obiektywizm, bo pisanie - Piątek to, Piątek tamto, Piątek jedyny, Piątek niezastąpiony - jest właśnie żałosne i śmieszne. Robisz mu krzywdę przeginając w drugą stronę ustawiając jako cierpiętnika, a tak naprawdę nic się nie stało. Przecież dalej pracuje w promocji miasta, może mu wzięli parę stówek, ale chyba może się realizować? Niech pokazuje te swoje jedyne i niepospolite pomysły, wprowadza je w życie i zbawia dalej świat. Broni mu ktoś?
do do k.

2015-04-02 11:42:08
Nie odwracaj kota ogonem. Sam jesteś śmieszny i żałosny, jeśli uważasz, że bochnianie są tacy głupi, że nie wiedzą o co chodzi. Zawsze chodzi o to samo - o politykę. A pana Piątka bronię, bo jest tego wart. Płacę wysokie podatki i chcę mieć dobrych urzędników. Piątek nim był i nadal powinien mieć kierownicze stanowisko.
do k.

2015-04-02 14:33:31
Totalne zero konkretów, brak jakichkolwiek argumentów, pustosłowie, emocje, inwektywy i pomówienia. Kończę tą bezsensowną polemikę stwierdzeniem: bochnianie nie są tacy głupi i wiedzą o co chodzi ... o ambicje i utracony stołek, a nie politykę czy kompetencje - te może pokazać również na obecnym stanowisku i oby pokazał. Przy tej całej teorii spiskowej, to "dobry burmistrz" powinien mu od razu podziękować. Pewnie jak poczyta parę twoich wpisów o swojej głupocie, to się zreflektuje i "nadrobi zaległości".
prawda w oczy kole

2015-04-03 22:31:17
Jeśli jesteś taki konkretny - to dokładnie i szczegółowo opisz, jakie macie zarzuty pod adresem Piątka. No jakie? Macie tylko jeden - Piątek nie jest po linii politycznej. Podobnie, jak dobry prawnik, pan Przybyło.
do k.

2015-04-04 13:52:52
Nie pisz do mnie "macie" bo nie jestem "towarzyszem" a do Piątka żadnych "zarzutów" nie mam. Konkretnie chodzi o to, że Bochnia miała i ma słabą promocję. Ani mnie ziębi, ani grzeje linia polityczna. Widzę co w mieście się działo, a właściwie nie działo... Dlatego śmieszy mnie wychwalanie jednych pod niebiosa i atakowanie wszystkich, którzy tylko przyjdą na myśl. Prawda jest taka, że każdy pracodawca ma PRAWO do oceny działań podwładnych i jak ocena jest niska - do wyciągnięcia wniosków. Widzę, że wnioski wyciągnięto, Piątek jest inspektorem a nie naczelnikiem i tyle... Nie zrobiono go referentem, czy pomocą administracyjną, spadł z I na II miejsce i co? Pytam po raz kolejny: co takiego się stało i czy ma problem w pokazywaniu swojej aktywności?
REKLAMA