Bochnia wydarzenia

niedziela 14 października 2018 21:01:06

Premier Morawiecki na bocheńskim RynkuPremier Morawiecki na bocheńskim Rynku

Padały zaskakujące słowa

Dziś na bocheńskim Rynku gościł premier Mateusz Morawiecki. Przybył by wesprzeć kampanię kandydata lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Kokoszki oraz propagować i zachwalać działalność partii Jarosława Kaczyńskiego. Premier wygłosił również mowę propagandową do zebranych na rynku Bochnian dając do zrozumienia jednocześnie, że jeśli nie wygra kandydat Prawa i Sprawiedliwości sprawa łącznika może nie być szybko załatwiona.

 

Podczas przemówienia Mateusz Morawiecki trzykrotnie podkreślał, że Krzysztof Kokoszka jest kandydatem na burmistrza Bochni strzelonym w dziesiątkę i najlepiej się na to stanowisko nadaje. Oprócz jednak wspierania wyborów swoich partyjnych kolegów premier, w swej propagandowej mowie, poruszył również wiele innych tematów. O czym mówił?

Politykę poprzedników porównał do kręcącego się w kółko po rondzie samochodu zachwalając politykę Prawa i Sprawiedliwości, która miała polegać na dużym przyspieszeniu i pojechaniu do przodu. Zachwalał szczególnie programy socjalne skierowane do polskich rodzin, poziom bezrobocia, rosnące pensje, obniżkę wieku emerytalnego, powstające miejsca pracy. Wspomniał o firmie Mabuchi, która zainwestowała w Bochni dzięki Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Premier wspomniał o rolniczym handlu detalicznym i skrytykował działania PSL, działacze którego w 2011 zakazali sprzedaży produktów detalicznych w miejscu ich wytworzenia i karali za to karą grzywny. Premier popatrzył też w przyszłość i wspomniał, że pomoże w budowie domów dla seniora, na budowę których PiS przeznaczył kilkakrotnie więcej pieniędzy niż rządzący poprzednicy.

Premier Morawiecki dał wyraźnie do zrozumienia, że z dobrym gospodarzem, a miał na myśli Krzysztofa Kokoszkę, którego przyjechał wesprzeć, załatwiona będzie sprawa łącznika autostradowego.

Na pewno z dobrym gospodarzem szybko pozwolenia będzie można zrealizować wszelkiego rodzaju. Przyspieszymy z budową tego łącznika. Odciążymy Bochnię i będzie to na pewno kawałek infrastruktury bardzo ważny dla rozwoju waszego pięknego miasta – mówił premier.

Tym samym dał do zrozumienia, że jeśli wygra inny kandydat od Krzysztofa Kokoszki, którego zachwalał jako najlepszego kandydata, sprawa łącznika może nie być szybko zrealizowana, a pozwolenia  nie będą realizowane w odpowiednim tempie. Posunął się więc do swego rodzaju szantażu. Podobnie wypowiedział się o obwodnicy przy os. Niepodległości którą „z dobrym gospodarzem PiS zamierza dokończyć” oraz o rekreacyjnym Parku Rozrywki nad Rabą.

Premier wspominał także o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, który ukrywał się w Bochni, a o którym jeszcze do niedawna nikt nie słyszał. Premier uwypuklił tym samym ważność prawdy historycznej, którą Prawo i Sprawiedliwość ma za priorytet. Niestety, prawda historyczna o innych wydarzeniach historycznych np. Jedwabnym nie jest jednak szanowana gdyż rząd Prawa i Sprawiedliwości do dziś podtrzymuje wstrzymanie przez Lecha Kaczyńskiego śledztwa i ekshumacji w tej bulwersującej Polaków sprawie.

Premier Morawiecki podczas przemówienia co chwila wypowiadał zaskakujące słowa:

„… czcimy swoją niepodległość i patrzymy w przyszłość z optymizmem, z wiarą, z nadzieją…” – mówił premier.

Skoro od lat prawo obowiązujące w Polsce uchwala Komisja Europejska w Brukseli, a od niedawna wpływ na kształt ustaw sejmowych ma Waszyngton i Izraelski Kneset – patrz szybkie wycofanie się z artykułu 55a ustawy o IPN pod wpływem tych państw – to o czyjej niepodległości mówił premier i z czyjej niepodległości mamy się cieszyć? – bo Polacy tej niepodległości przecież nie mają.

Podkreślając kandydaturę Krzysztofa Kokoszki jako bardzo dobrego kandydata premier podkreślał, że będzie on najlepszym gwarantem realizacji programów Prawa i Sprawiedliwości dla samorządów.  Są nimi  m.in. program ocieplania budynków – Ciepły Dom, oddawania dla samorządów więcej pieniędzy z puli państwowej, poprawa atrakcyjności rynków, dworców, wznawiania połączeń PKSowych, repolonizacja przedsiębiorstw np. odkupienie i ponowne spolonizowanie Polskich Kolei Linowych. Premier podkreślił, że w odróżnieniu od poprzedników z PO która nie miała pieniędzy i musiała wyprzedawać majątek narodowy, PiS te pieniądze na politykę społeczną, rozwojową i wzrost wartości polskiego kapitału w polskiej gospodarce ma. Pieniądze te pochodzą z polityki uszczelniania podatków i walki z mafiami  podatkowymi.

Przypomnijmy jednak, że deficyt budżetowy wciąż jest ogromny i w zeszłym roku wynosił rekordowe 59,3 mld zł.

Tematem o którym premier wypowiedział się na końcu była reforma sądownictwa, gdzie wprowadzono ostatnio zasadę losowej dystrybucji spraw sądowych. Premier wspomniał aferę Amber Gold by pokazać nieprawidłowości i patologię funkcjonowania ówczesnych sądów.

Paweł Wieciech

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nowicjusz

2018-10-15 12:24:58
W Straży Pożarnej sobie nie porodził i według PIS się nie nadawał,został odwołany ze stanowiska,a teraz według tego samego ugrupowania czyli PIS mianuje go na Burmistrza i nagle został tak oświecony,że się nadaje.To jakaś szopka i robienie z ludzi idiotów.Nic dodać nic ująć.Myślę,że mieszkańcy to sobie przemyślą.Ponadto przypomina mi się PRL,gdzie osoby na stanowiska były z góry ustalone,nie ważne czy miały kwalifikacje czy nie.
Jerzy Leon I Wielki

2018-10-15 13:50:17
Bocheńskie taśmy prawdy z udziałem Lysego! https://www.youtube.com/watch?v=5LzlrOwIFNY
MIeszkanieca1

2018-10-15 15:38:32
Pan Krzysztof naszym Burmistrzem. Ma Pan mój głos i całej mojej rodziny. Ja uważam że Pan Krzysztof był wspaniałym komendantem Straży. Byłam dumna ,że mamy takiego komendanta. Ale zawsze znajdą siè osoby zazdrosne,które będą krytykować,bo tylko to potrafią nic więcej. Panie Krzysztofie liczę na Pana wygraną
Mieszkaniec Bochni

2018-10-15 20:00:07
Raz go odwołują z komendanta straży potem to samo ugrupowanie PiS go popiera , potem jednak nie , poczym znowu go popierają co za żenująca komedia. Pytanie inne a ważne jaka jest cena poparcia przez PiS , stołki zastępcy , sekretarza , prezesów spolek komunalnych dla lokalnych działaczy PiS ?
do wyżej

2018-10-15 20:19:26
;; ludzie są tacy głupi ,że to działa..... naprawdę''
Aldoro

2018-10-15 22:39:19
PIS - żydowska agentura w Polsce
AP

2018-10-16 07:17:50
By dojść do władzy sprzedją nas USraelowi... tak jak PO Berlinowi. Będą za to rozliczeni!
Skorpion

2018-10-16 07:31:18
Było elegancko. Bochnia się pięknie pokazała. Popatrzcie na zdjęcia. Bądźcie dumni, program wyborczy jest bardzo dobry. Nikt nie jest idealny. Ale pracowici ludzie budują wspólne dobro, a zawiść jak zwykle, może Bochni zaszkodzić. Bochnianin w większości to mądrzy wyborcy, ważne zagłosujcie, nie oddajcie wyboru zawistnym.
Coś o Sądach

2018-10-16 12:32:19
A gdyby każdy, kto chce zmiany odwołał się do UE, że nie chce być sądzony przez PRL sędziów i kastę
monika do skorpiona

2018-10-16 12:54:27
Popłakałam się z wzruszenia.
Organ B

2018-10-16 13:14:13
Pracowici ludzie już dawno prowadzą własne interesy - sklepy, fabryki, małe czy większke zakłady, usługi. Przez to, że na polityce i głupocie wyborców można zarobić pchają się tam najczęściej ludzie - którzy za bardzo pracowici nie są albo nic innego robić nie potrafią. Obetnijcie wypłaty w samorządach to zostaną Ci którym zależy, a nie Ci, którzy chcą tam kasę tylko zarobić i przewalać się z jednego stołka na drugi, organizują tą czy inną sitwę.
Ferdynand Jarmułka

2018-10-16 13:16:10
Mateusz przyjechał bez Jonny Danielsa?
Jadwiga

2018-10-16 14:50:15
Przyznaję, było bardzo ładnie i podniośle, ale dobry nastrój mi popsuł widok pana Bukowca. Kto wpuścił tam człowieka Lysego! Ludzie opamiętajcie się. Swoją drogą to trzeba mieć duży tupet w wykonaniu tego pana, kiedy tak przykleja się do PiSu. Wyborcy wnioski wyciągną.
Do Jadwigi vel mariuszka

2018-10-16 16:55:17
Droga jadwiniu vel mariuszku , Stachu Bukowiec jest szefem wojwewodzkich struktur parti Gowina koalicjanta PiS , ot co . Pytanie co robi tam "derektor" i szeregowy radny powiatowy który nawet nie jest jedynka w PiS-ie ??!!
Pociąg do koryta

2018-10-16 17:22:27
Czy komendant straży pożarnej jako burmistrz oraz podrzędny urzędnik Starostwa Powiatowego - ten który kiedy był tam szefem edukacji to trzeba było wzywać ludzi by mu pomóc ogarnąć stanowisko, będzie dobrym wiceburmistrzem? Wolne żarty. Narzekacie, że Stefan nie nadąża. Tak, oni nadążą... z pewnością! Jakoś nie uwierzyłem.
KKKL

2018-10-16 17:32:33
Tytuł powinien brzmieć - polski Macron przyjechał do Bochni. Albo facet bez jaj zawitał do Solnego Grodu.
Jadwiga

2018-10-16 18:38:57
Stachu lub Jurek (dla nas jesteście jak jedno ciało): jakich struktur szefem jest Bukowiec ??? - gdzie jest ta partia Gowina, no gdzie jest - widział ją ktoś gdzieś w Bochni lub okolicach? No chyba, że chodzi o jednoosobową partię Bukowiec &Lysy. Śmich ogarnia jak się patrzy na Bukowca z logo PiS.
ros

2018-10-16 19:06:32
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego na rynku pełno było transparentów "Polska jest jedna", skoro jeszcze nie tak dawno prezes tej partii mówił na niektórych Polaków "gorszy sort"?
Front

2018-10-17 09:58:22
Czas powiedzieć Bochni prawdę... Rozpoczynające się inwestycje tj. rewitalizacja rynku Bocheńskiego, budowa tężni czy dalszy etap budowy KN-2 pochłonie kilka milionów złotych z budżetu miasta przez najbliższe lata które są przeznaczone na inwestycje komunalne. Doprowadzi to do tego, że w latach 2019-2020 inne inwestycje do realizacji na terenie miasta zostaną w sposób drastyczny zmniejszone. Dlatego też aby miasto mogło się rozwijać będą potrzebne środki zewnętrzne. Czy Pan Kolawiński, Lysy, Gondek będą w stanie pozyskać takowe z przyszłego Sejmiku Wojewódzkiego? czy ze środków Rządowych??? Mam co do tego poważne wątpliwości!!! Rząd chce przeznaczyć 5 miliardów złotych na 2019r. na drogi gminne. Proszę się zapoznać z programem finansowym na lata 2019-2020. Z resztą chodzą po Urzędzie Miasta informacje gdzie Pani Skarbnik skrytykowała takie obciążenia finansowe na lata 2019-2020. Podobno dostała odpowiedź od obecnego burmistrza- "nie martw się to będzie już po wyborach"... !!! Pan Kokoszka jako jedyny dba o możliwości rozwojowe Bochni
Obserwator

2018-10-17 15:46:51
Co do łącznika to mija się z prawdą bo dzisiaj już wiadomo że przetarg na budowę już jest ogłoszony i bez łaski Pana Premiera się rozpocznie realizacja tego zadania. Przecież on przejechał do Bochni żeby tradycyjnie jak wszędzie rozdawać wirtualne pieniądze , przykład łącznika który się już realizuje. Kto mu przygotował dane np o potrzebach Bochni. Może by dał pieniądze dla Kopalni Soli tak jak to zrobił w Wieliczce. To wszystko zagrywka pijarowska przed wyborami , które mimo jego zaangażowania okażą się wielką porażką dla Niego.
REKLAMA