Bochnia wydarzenia

poniedziałek 06 maja 2019 23:46:48

Rozpoczęły się egzaminy maturalneRozpoczęły się egzaminy maturalne

Choć jeszcze do niedawna odbycie się egzaminów maturalnych stało pod znakiem zapytania rozpoczęły się one jednak bez przeszkód. Nauczyciele postanowili zawiesić strajki. Dziś od godziny 9.00 absolwenci bocheńskich szkół średnich rozpoczęli egzamin z j. polskiego.

 

W sumie w sześciu szkołach średnich powiatu bocheńskiego chęć zdawania egzaminu maturalnego zadeklarowało 741 uczniów. W I Liceum Ogólnokształcącym do matury przystąpiło 273 uczniów, w tym dwóch poprawiających maturę i 47 absolwentów poprawiających wyniki.  W II Liceum Ogólnokształcącym jest 54 absolwentów w tym 11 z ubiegłego roku. W największej szkole powiatowej Zespole Szkół Nr 1 (Mechanik) egzaminy rozpoczęło 202 maturzystów oraz 24 osoby które poprawiały wyniki zeszłoroczne. W Zespole Szkół Nr 2 (Budowlanka) przystąpienie do egzaminu maturalnego zadeklarowało 76 obecnych uczniów.  Poprawiających wyniki było 14. 115 uczniów rozpoczęło egzamin w Zespole Szkół Nr 3 (Ekonomik). 14 osób poprawia wyniki zeszłoroczne. W Łapanowie chęć zdawania matury wyraziło 21 uczniów, a 24 osoby poprawiały wyniki z zeszłego roku. Jednak aż 26 osób zrezygnowało ze zdawania egzaminu dojrzałości. W II LO liczba tych którzy zrezygnowali to 2 osoby, w ZS 1 – 8, w ZS 2 – 20, w ZS 3 – 14 osób.

Foto: Łukasz Chojecki -UM

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA