Bochnia wydarzenia

piątek 12 października 2018 20:29:06

Krzysztof Kokoszka na osiedlu Św. JanaKrzysztof Kokoszka na osiedlu Św. Jana

Na dzisiejszym briefingu prasowym Krzysztof Kokoszka, kandydat na Burmistrza Miasta Bochnia wraz z kandydatami do Rady Miasta Bochnia przybliżali postulaty programowe dla mieszkańców osiedla św. Jana. Dawny komendant PSP w Bochni aa konieczne uznał  wykonanie na wysokości osiedla zjazdu z DK94, który następnie zostałby połączony z ul. Brzeźnicką, budowę nowej siedziby przedszkola, co zwiększyłoby dostępność do oferty przedszkolnej o nowe miejsca, połączenie ul. Św. Jana od ul. Murowianka z ul. Widok i „uwolnienie” tym samym terenów budowlanych, wykonanie nowego plac zabaw, który służyłby najmłodszym mieszkańcom.

piątek 12 października 2018 20:13:40

Wybory samorządowe 2018: Jak głosować?Wybory samorządowe 2018: Jak głosować?

Taką ściągę dostaliśmy z Urzędu Miasta: Wybory odbędą się w niedzielę 21 października 2018 roku. Wybierać będziemy burmistrza, radnych powiatowych i miejskich oraz sejmiku Województwa Małopolskiego. Głosowanie rozpocznie się o godz. 7:00 i zakończy o 21:00.

czwartek 11 października 2018 19:45:26

Spotkaj się na Rynku z premieremSpotkaj się na Rynku z premierem

W niedzielę 14 października przybędzie do Bochni Prezes Rady Ministrów RP, p. Mateusz Morawiecki, by na rynku naszego miasta spotkać się z jego mieszkańcami.

czwartek 11 października 2018 19:37:08

Civitas Christiana: sesja o nauczycielach wolnościCivitas Christiana: sesja o nauczycielach wolności

W dniu 15 października 2018 r. godz. 11.00, w Oratorium Św. Kingi w Bochni będzie miała miejsce kolejna Sesja Papieska poświęcona nauczaniu Naszego Wielkiego Rodaka. Tegoroczna sesja nosi tytuł: „JAN PAWEŁ II i PRYMAS TYSIĄCLECIA – NAUCZYCIELAMI WOLNOŚCI”

czwartek 11 października 2018 12:25:26

Brzydka strona kampaniiBrzydka strona kampanii

Demokracja, którą tak wielu ceni i poważa, nie oznacza nic innego jak wojnę wszystkich ze wszystkim w wyborach powszechnych, czy to do samorządu, czy sejmu. Wojnę nie na żarty ale na poważnie. Chodzi przecież o byt samorządowców i niemałe pieniądze.

środa 10 października 2018 19:36:09

Windą do MagistratuWindą do Magistratu

9 października w Urzędzie Miasta otwarto nowo wybudowaną windę, która ma ułatwić życie niepełnosprawnym interesantom. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Stefan Kolawiński – burmistrz Bochni, Izydor Puścizna – prezes Małopolskiego Związku Osób Niepełnosprawnych w Bochni oraz Jan Palej – właściciel Zakładu Usługowo-Remontowo-Budowlanego, wykonawca inwestycji.

wtorek 09 października 2018 23:11:41

Krzysztof Kokoszka o inwestycjach, bezpieczeństwie, kierunkach rozwojuKrzysztof Kokoszka o inwestycjach, bezpieczeństwie, kierunkach rozwoju

Kampania wyborcza trwa już od kilku tygodni i zbliża się ku końcowi. Redakcja Czasbochenski.pl zadała kandydatom ubiegającym się o stanowisko burmistrza Bochni 5 pytań własnych z różnych dziedzin - 6 pozostawiając otwarte - by jeszcze lepiej przybliżyć ich plany i zamysły dotyczące przyszłości miasta.

poniedziałek 08 października 2018 22:10:23

Wojsko na Uzborni, czyli 100-lecie BatalionuWojsko na Uzborni, czyli 100-lecie Batalionu

100 lat minie niebawem od czasu kiedy austriacki batalion zapasowy 32 austriackiego pułku obrony krajowej, stacjonujący w Bochni, został opanowany przez służących w nim  Polaków i przemianowany na 2 Pułk Strzelców Podhalańskich.

poniedziałek 08 października 2018 21:02:14

Co proponują kandydaci z Bocheńskiego Porozumienia?Co proponują kandydaci z Bocheńskiego Porozumienia?

Młodzi i bardzo młodzi chłopcy obok zażywnych  panów z doświadczeniem zawodowym i samorządowym i pań w wieku emerytalnym – tak zaprezentowało się wczoraj na swojej konwencji KWW Bocheńskie Porozumienie. W istocie jest to porozumienie pomiędzy rożnymi pokoleniami i rożnymi środowiskami.

sobota 06 października 2018 12:51:45

Stefan Kolawiński: Skupiamy się na rzeczach, które zabezpieczają życie ludziStefan Kolawiński: Skupiamy się na rzeczach, które zabezpieczają życie ludzi

Bochniacy dla Bochni odbyli swoją przedwyborczą konwencję. Podczas spotkania przedstawiono  historię Komitetu Bochniaków, przedstawiono program wybroczy oraz radnych poszczególnych okręgów wyborczych. O inwestycjach tych realizowanych i planowanych mówił Stefan Kolawiński, kandydat komitetu na burmistrza Bochni. Podczas swojego wystąpienia obecny burmistrz wymienił kilka ciekawych propozycji jak ośrodek sportowo rekreacyjny nad Rabą, urządzenie dźwigowe do parkowania samochodów – smart parking, park linowy na kolejce, park rekreacyjny na Smykowie i os. Niepodległości czy skorzystanie z programu Mieszkanie Plus – to tylko niektóre z propozycji przedwyborczych.

REKLAMA