Bochnia wydarzenia

wtorek 22 lipca 2008 09:15:41

Wspomną pamięć majora "Bacy", przeprowadzą kwestę na ratowanie Mateuszka

Za dwa tygodnie, w niedzielę 3 sierpnia już po raz 15 odbędą się uroczystości, przypominającego tragicznie zmarłego oficera AK. Na jubileuszowy Memoriał złoża się imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym. Znajdzie się też miejsce na przeprowadzenie kwesty na ratowanie ciężko chorego Mateuszka Rynducha.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

piątek 18 lipca 2008 10:24:26

Pierścień św. Kingi - "Od giermka do rycerza"

Kolejna niedziela pod znakiem średniowiecznej przygody. Tym razem zapraszamy do Dębna. Na terenie wspaniale zachowanego, późnogotyckiego zamku zostanie rozegrana gra terenowa ?Od giermka do rycerza?. Jej uczestnicy przejdą prawdziwy rycerski trening. Jednak aby zostać pasowanym na rycerza nie wystarczy być silnym. Trzeba będzie także wykazać się zręcznością i? nauczyć się tańców dworskich.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

piątek 18 lipca 2008 08:39:03

Hotspot x 7

Starostwo Powiatowe w Bochni uruchomiło w powiecie bocheńskim 7 punktów dostępu do bezprzewodowego internetu. Hotspoty działają w Bochni, gminie Trzciana i Drwinia. Mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Bochnię będą mogli surfować na bocheńskim Rynku, Plantach Salinarnych oraz na placu Turka. Mieszkańcy Drwini mogą sprawdzić elektroniczną pocztę w dwóch miejscach: w okolicach Urzędu Gminy oraz w Grobli w pobliżu Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Drwinia.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

czwartek 17 lipca 2008 09:03:55

Kamienicy ciąg dalszy

Toczy się postępowanie w sprawie kamienicy przy Placu św. Kingi. Wczoraj podczas posiedzenia Rady Burmistrz miasta przeczytał orzeczenie sądu, które mówi o braku zgody sądu na wydanie depozytu pieniężnego. Z tekstu wynika, że dowody prawa własności, jakie dostarczyli Panowie Władysław Włodarczyk i Jerzey Migdał do Sądu Rejonowego w Myślenicach były niewystarczające, by wydać im pieniądze.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

niedziela 13 lipca 2008 08:27:21

Zapalmy znicze

Trwają uroczystości ku czci bezbronnej ludności polskiej, pomordowanej 65 lat temu na Wołyniu oraz ku czci ofiar ludobójstwa dokonanego w latach 1939 - 1947 przez faszystów z OUN - UPA na Polakach, Żydach i Ormianach oraz na części narodu ukraińskiego. Szczególnie pamiętajmy o tych szlachetnych Ukraińcach, którzy zginęli tylko za to, że pomagali Polakom.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

niedziela 13 lipca 2008 08:00:10

Zrobieni w PKO SA

?Za czym kolejka ta stoi? na bocheńskim Rynku? - można by zapytać, trawestując piosenkę z czasów stanu wojennego. Czy Bank PKO SA oferuje ostatnio jakieś wyjątkowo korzystne kredyty? A może oprocentowanie oszczędności jest tam tak wysokie, że ludzie nie wahają się stać w kolejce na piekącym słońcu, byle tylko tu właśnie otworzyć rachunek?

Czytaj więcej... Komentarze (0)

środa 09 lipca 2008 09:40:27

Czas dla rodziny, czas dla historii

Mało jest tak ciekawych możliwości spędzenia czasu z rodziną jak wczorajsza gra terenowa, zatytułowana ?Rzemieślniczy warsztat?. Gra została zorganizowana w ramach obchodów ?Pierścienia św. Kingi? i nasze miasto jako pierwsze gościło jej uczestników. Następne etapy odbędą się w kolejne weekendy w Starym Sączu, Dębnie, Krościenku nad Dunajcem i Wieliczce.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

czwartek 03 lipca 2008 04:37:00

Zbyt gorąco w ochronce

Na ostatniej sesji Rady Mieskiej radny Maciej Fischer zaproponował, aby miasto sfinansowało klimatyzację dla Ochronki. Był to efekt wizytacji, przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną w tej placówce. "Byliśmy pod wrażeniem wspaniałej działalności zarówno pracowników etatowych jaki i wolontariuszy i ich oddania dla dzieci z trudnych rodzin". Ale temperatura w pomieszczeniach na poddaszu dochodzi tam do 40 stopni!

Czytaj więcej... Komentarze (0)

« Nowsze  1 ...  301 302 303 304 305 306 307 308 309 310   

REKLAMA