Bochnia wydarzenia

piątek 21 grudnia 2018 19:23:38

W rocznicę śmierci Leopolda OkulickiegoW rocznicę śmierci Leopolda Okulickiego

24 grudnia to rocznica śmierci legendarnego „Niedźwiadka”, gen. Leopolda Okulickiego na sowieckiej Łubiance w Moskwie - napisali przedstawiciele Urzędu Miasta w zaproszeniu na uroczystość zorganizowaną z tej okazji. W tym dniu przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz władz samorządowych Miasta i Powiatu oddadzą hołd gen. Leopoldowi Okulickiemu w 72. rocznicę jego śmierci.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 pod pomnikiem Okulickiego na placu jego imienia. Władze miasta serdecznie zapraszają wszystkich.
Komu jednak władze miasta będą oddawać hołd? Zdrajcy? Nieświadomemu, naiwnemu współpracownikowi NKWD? Autorowi śmiałej samowolki i nawiedzonemu przedstawicielowi tzw. bohaterszczyzny? Bohaterowi i wizjonerowi? Nie wiadmo. W Bochni kontrowersji i niejasności wynikających z niewyjaśnionej historii Leopolda Okulickiego się nie zauważa.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

miała być korekta historii względem zdrajców

2018-12-22 06:50:20
Po ujawnieniu ciemnych stron życiorysów spiż opadł,z pomnikowych postaci Lecha Wałęsy (Bolka) oraz prałata Henryka Jankowskiego . Tak samo winno być z nielicznymi w Polsce (na szczęście) pomnikami Leopolda Okulickiego. Mity nie mogą zdominować faktów , nawet gdyby mity związane były z Bochnią. Zakłamywanie historii to najwieksza zbrodnia potomnych.
pop

2018-12-22 16:14:40
Weszliśmy w bardzo niebezpieczny okres czasu dla Polski ,masowo stawiane są pomniki osobom ,które odpowiadają za przestępstwa w stosunku do narodu, są odpowiedzialne za śmierć współrodaków, krzywdy dzieci, łamanie procedur i konstytucji, fałszowana jest historia.....dokąd zmierzamy........
X

2018-12-23 11:04:19
Wzywam administratora do zastosowania art. 24 § 1 k.c. w powiązaniu z przepisem art. 14 ust. 1 u.ś.u.d.e. WYROK SN.
JAN

2018-12-23 13:34:22
Jeśli są niejasności to trzeba ludziom wyjaśnić - historycy nie lękajcie się opublikowania rzeczywistej prawdy.
leon

2018-12-27 20:20:26
przy takim burmistrzu to wszystko możliwe
REKLAMA