Bochnia wydarzenia

czwartek 17 stycznia 2019 19:43:35

Zmiany w organizacji Urzędu Miejskiego w BochniZmiany w organizacji Urzędu Miejskiego w Bochni

Konferencja prasowa burmistrza i zastepców

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, której tematem głównym były zmiany organizacyjne w Urzędzie Miasta Bochnia. Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński na wstępie wyjaśnił powody zmian.

Jakie zmiany zaszły w UM Bochnia?

Najważniejsza z nich to powołanie drugiego zastępcy burmistrza. Stanowisko to objął Gustaw Korta. Nie jest to osoba nieznana w magistracie. Pan Korta, pełnił już funkcję z-cy burmistrza w okresie 2007 – 2010, podczas kadencji burmistrza Bogdana Kosturkiewicza.

Równolegle z tą zmianą, przeprowadzono także podział dotychczasowego Wydziału GKiŚ na dwa wydziały tzn. Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – podległy burmistrzowi Gustawowi Korcie – i Wydział Inwestycji, Rewitalizacji Miasta i Funduszy Zewnętrznych – podległy burmistrzowi Robertowi Cerazemu. Jako główny powód, burmistrz Stefan Kolawiński podał konieczność rozdziału inwestycji długofalowych od bieżących i remontów, co ściśle łączy się z dużymi projektami prowadzonymi obecnie przez miasto, związanymi z rewitalizacją. Jednoczesnie wzrastają zadania bieżące Miasta.

Po wystąpieniu burmistrza głos zabrali jego zastępcy obrazując bardziej szczegółowo zakres swoich kompetencji i stojących przed nimi zadań. Nowy schemat organizacyjny Urzędu Miasta, zakresy obowiązków i zakres działania nowych Wydziałów umieszczony jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Bochnia.

Co interesowało dziennikarzy? Pytano o drogę tzw. KN2 – uzyskano odpowiedź, że w najbliższych tygodniach powinna być otwarta, ponieważ jest już decyzja Wojewody Małopolskiego, będąca odpowiedzią na protest jednej z rodzin, która w zasadzie nie zmienia w jakiś szczególny sposób tego, co zostało zrobione. Pytano o to co stanie się z kostką brukową z Rynku? W odpowiedzi burmistrz Robert Cerazy poinformował, że kostka zostanie zmagazynowana i będzie wykorzystywana sukcesywnie tam, gdzie zajdzie taka potrzeba, jako materiał własny inwestora. Pytano także o kilka innych pomniejszych spraw dotyczących inwestycji, remontów, a także zmian personalnych.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

etc

2019-01-19 17:51:29
skoro jest dwóch zastepców bo burmistrz sobie nie radzi i nie nadaje się to w sumie jest niepotrzebny i powinien odejśc jeśli ma ambicję i honor a nie przytulać kase za marazm i brak decyzyjności ..
Abc

2019-01-20 05:13:40
Kostka granitowa z rynku nadaje się tylko na gruzowisko . Który ,,mądry" ma chęci i zamiar obijać i czyścić to z betonu ? Efekt będzie mizerny tylko roboty w cholere.
REKLAMA