Wywiady

środa 20 marca 2019 08:54:58

Gmina Bochnia: wójt o inwestycjach, Lemie i ważnych dla gminy sprawachGmina Bochnia: wójt o inwestycjach, Lemie i ważnych dla gminy sprawach

Wokół spraw związanych z wydarzeniami w gminie Bochnia wiele razy było głośno. Decyzje Marka Bzdeka, wybranego podczas ostatnich wyborów samorządowych po raz drugi na urząd Wójta Gminy Bochnia, powodowały niemałe zamieszanie, mnogość prasowych publikacji i komentarzy. Udało nam się ostatnio dotrzeć do wójta i zapytać o szczegóły spraw, często personalnych, które miały miejsce w Proszówkach, Cikowicach czy w Rejonowym Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym.

czwartek 15 grudnia 2016 09:13:26

Pod jego skrzydłami wyrosły mistrzynie krajuPod jego skrzydłami wyrosły mistrzynie kraju

Asp. sztab. Grzegorz Maj, na co dzień policjant Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w październiku tego roku, jako trener dwóch zawodniczek T.S. MOSiR Bochnia, osiągnął wielki sukces, prowadząc swoje zawodniczki do tytułu mistrzyń Polski młodziczek i młodzików w judo. Zawody odbyły się w Opolu, gdzie trenowane przez Grzegorza Oliwia Wątorek i Wiktoria Żabczyńska zdobyły mistrzostwo w swoich kategoriach wagowych.

niedziela 13 listopada 2016 13:53:39

Marek Bzdek- Gmina Bochnia ma się dobrzeMarek Bzdek- Gmina Bochnia ma się dobrze

Zmiana podczas ostatnich wyborów samorządowych na stanowisku wójta Gminy Bochnia, spowodowała, że po wielu latach zasiadania na stanowiskach urzędowych, wiele osób musiało się rozstać ze swoją dotychczasową pracą. Przez ostatnie dwa lata ciągle słyszymy echa  tamtej zmiany. Można je usłyszeć w postaci różnorakich komentarzy, które często przybierają oznaki jawnej niechęci czy oskarżeń o nieudolność obecnie urzędującego wójta.

sobota 09 lipca 2016 00:52:29

Radny Marek Gruca - dlaczego zagłosował inaczej niż klub?Radny Marek Gruca - dlaczego zagłosował inaczej niż klub?

Ostatnia sesja Rady Miasta przyniosła dość zaskakujące wydarzenie. Po raz pierwszy w historii burmistrz miasta nie otrzymał aprobaty radnych w sprawie udzielenia absolutorium. Przeciwny był m.in. klub Prawa i Sprawiedliwości, którego radni głosowali przeciw zgodzie na absolutorium. Jedynym radnym tego klubu, który nie podzielił opinii kolegów, był Marek Gruca.

środa 02 marca 2016 08:59:52

Funkcję się pełni, a człowiekiem jest się całe życieFunkcję się pełni, a człowiekiem jest się całe życie

Czas Bocheński: - Panie prezesie, pan  jeszcze nie przejął swoich obowiązków?
Zbigniew Rojek: - Nie, swoje obowiązki mam przejąć od 1 marca (wywiad został przeprowadzony jeszcze w lutym - przyp. red.)

sobota 04 kwietnia 2015 23:49:28

Wielkanocny uśmiech polskich dzieci na LitwieWielkanocny uśmiech polskich dzieci na Litwie

- Nasz pobyt u Polaków na Litwie dobiegł końca, zostało nam tylko do wykonania ostanie zadanie, już tu w Bochni – powiedział w wywiadzie dla naszego portalu pan Stanisław Dębosz po powrocie z kolejnego przedsięwzięcia charytatywnego. - Poproszono nas, abyśmy w imieniu wszystkich obdarowanych przekazali podziękowania oraz życzenia świąteczne wszystkim, którzy okazali się tak hojni - co niniejszym staramy się uczynić.

wtorek 20 stycznia 2015 11:37:45

Wywiad z Andrzejem Dudą. Tylko u nas!Wywiad z Andrzejem Dudą. Tylko u nas!

Po niedzielnym spotkaniu z Andrzejem Dudą poprosiliśmy jeszcze, bardzo zmęczonego po długim dniu kandydata na prezydenta RP, o krotką rozmowę.

niedziela 11 maja 2014 01:26:02

Wzrasta liczba przestępstw młodocianych w powiecieWzrasta liczba przestępstw młodocianych w powiecie

Wielu bocheńskich licealistów zamierza studiować prawo,  marzy o wykonywaniu zawodów prawniczych. Sędzia Piotr Sajdera w wywiadzie udzielonym uczniom klasy dziennikarskiej II LO przybliżył prawdziwy obraz pracy sędziego polskiego sądu. Spotkanie zorganizowała Wiktoria Stachoń.

wtorek 29 kwietnia 2014 00:00:20

Jan Balicki: pomyślmy o bibliotece na Pl. Bolesława WstydliwegoJan Balicki: pomyślmy o bibliotece na Pl. Bolesława Wstydliwego

W czwartek 24 kwietnia jednym z punktów obrad Rady Miasta był temat rewitalizacji Bochni z uwzględnieniem terenów pokopalnianych. O dziwo, praktycznie jedynym, który poruszył ten temat, był radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości Jan Balicki, który zaprezentował nieszablonową, ciekawą koncepcję budowy nowego gmachu biblioteki publicznej na Placu Bolesława Wstydliwego (dla słabo znających Bochnię - teren powyżej przychodni zdrowia przy ul. Floris).

czwartek 24 kwietnia 2014 23:23:49

Ewa Drzyzga spotkała się z młodzieżą II LOEwa Drzyzga spotkała się z młodzieżą II LO

Ewa Drzyzga - trzykrotna laureatka Telekamery, nagrodzona statuetką Wiktora w kategorii "osobowość telewizyjna", uhonorowana Złotą Telekamerą - spotkała się z uczniami II LO.

  1 2 3  Starsze » 

REKLAMA