Wywiady

czwartek 18 lipca 2013 16:13:33

Jarosław Kycia: urodziłem się w tym szpitalu  Jarosław Kycia: urodziłem się w tym szpitalu  

Jarosław Kycia, od ośmiu miesięcy dyrektor Powiatowego Szpitala w Bochni, po raz pierwszy zdecydował się na udzielenie wywiadu mediom.

wtorek 25 grudnia 2012 13:19:42

13 wyjazdów na Litwę13 wyjazdów na Litwę

O ludziach z pasją pomagania drugiemu człowiekowi można pisać długo. Spalają się dla innych, nie licząc na poklask, często nawet stojąc w cieniu. O panu Stanisławie zrobilo się głośno po Bocheńskim Dniu Świętego Mikołaja, gdy został poproszony o opowiedzenie o swej akcji pomocy Polakom na Litwie. Poprosiliśmy go o podsumowanie swej półtorarocznej działalności, która juz przynosi piękne owoce.

czwartek 22 marca 2012 16:42:28

Katarzyna Mateja: staramy się być dobrzy i to się może nie podobać Katarzyna Mateja: staramy się być dobrzy i to się może nie podobać

Kto jeszcze wystąpi w Bochni, jak rozwija się kultura w mieście, czy gaże dla artystów są jawne i ile będą kosztować koncerty, na jakich umowach pracują instruktorzy, czy pracownicy nadal nie mogą się porozumieć, kto gra życiem prywatnym w urzędniczych potyczkach i czy MDK to nowoczesny impresariat?

środa 21 marca 2012 23:43:59

Czy należy powtórzyć wybory? Czy należy powtórzyć wybory?

Coraz głośniej mówi się o groźbie unieważnienia wyborów. Informacje na ten temat pojawiły się już chyba we wszystkich mediach. Chodzi o odmowę zarejestrowania Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego przez Państwową Komisję Wyborczą mimo, że Kongres wypełnił wszystkie warunki jakie do rejestracji są potrzebne.  Zapytaliśmy Pawła Wieciecha, który jednocześnie reprezentuje partię KNP na bocheńszczyźnie i jest także naszym redaktorem o tą sprawę.

wtorek 20 marca 2012 23:59:48

Zaczęło się od MaguZaczęło się od Magu

Z Kazimierzem Budkiem, właścicielem firm Profit i Inwest Service, założycielem i byłym właścicielem palarni kawy „Mag”, jednym z największych bocheńskich przedsiębiorców rozmawiają Wojciech Tobiasz i Paweł Wieciech

wtorek 20 marca 2012 23:59:37

Via Regia Antiqua Natura Via Regia Antiqua Natura

Szlak Via Regia Antiqua wyrasta ostatnio na jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych okolic Bochni. Jego promotorzy zwracają uwagę na piękno tutejszego krajobrazu oraz na ponadprzeciętne walory kulturowe, które stały się już przedmiotem niejednej publikacji.

wtorek 20 marca 2012 23:59:24

Marzenie z dna sercaMarzenie z dna serca

Z Michaliną Pięchową, autorką książki „Świat sercem malowany” rozmawiają Elżbieta Bachmińska i Paweł Wieciech.

wtorek 20 marca 2012 23:59:08

Łatwiej pisać podręcznikiŁatwiej pisać podręczniki

Z Ryszardem Rozenbajgierem, przewodniczącym Rady Powiatu Bocheńskiego rozmawia Paweł Wieciech

wtorek 20 marca 2012 23:58:55

Gramy do jednej bramki Gramy do jednej bramki

Chciałbym, żeby na mecze przychodziły całe rodziny, żeby była rodzinna, radosna atmosfera, przypominająca tę z meczu z Wisłą Kraków, kiedy przyszło 2 tys. ludzi. To jest piękne – rozmowa ze Stanisławem Bukowcem, nowym prezesem Bocheńskiego Klubu Sportowego.

wtorek 20 marca 2012 23:58:05

Życie barwne, z grobowcami w tleŻycie barwne, z grobowcami w tle

O dzieciństwie, spędzonym na cmentarzu, wspomnieniach o rodzicach, zwłaszcza ojcu, najsłynniejszym bocheński grabarzu z Zofią Trzeciak-Groblicką i Markiem Groblickim, potomkami Henryka Groblickiego, rozmawia Ireneusz Sobas

REKLAMA