Z życia Kościoła

piątek 24 marca 2017 08:20:38

Marcowe „Spotkanie z Biblią” w Civitas ChristianaMarcowe „Spotkanie z Biblią” w Civitas Christiana

"Biblijna wizja odkupienia Narodu Wybranego" - to temat środowego (22 marca) wykładu ks. dra Marka Mierzyńskiego, którego można było wysłuchać w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Bochni.

- Zbawienie w Starym Testamencie oznacza wolność od zagrożeń egzystencjalnych, wywoływanych przez ziemskie niebezpieczeństwa i siły, szczególnie jednak przez grzech i oddalenie od Boga. Zbawienie oznacza posiadanie trwałego życia i zapewnione bezpieczeństwo (biblijny powrót do Boga). Według biblijnych wyobrażeń człowiek jest spokrewniony z Bogiem, ostatecznie sam Jahwe jest traktowany jako ten, który uwalnia i wykonuje, uwalnia bądź pojedynczego człowieka, bądź też cały lud. Ostatecznie ta nadzieja przekracza granice śmierci - mówił asystent stowarzyszenia.

Prelekcji ks. dra Marka Mierzyńskiego, wygłoszonej w ramach cyklu "Spotkanie z Biblią", wysłuchali członkowie i sympatycy stowarzyszenia.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA