Z życia Kościoła

czwartek 20 października 2016 22:03:05

O miłosierdziu w Civitas ChristianaO miłosierdziu w Civitas Christiana

W czwartek, 20 października, w bocheńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" odbyło się kolejne w tym roku "Spotkanie z Biblią". Poprowadził je tradycyjnie ks. dr Marek Mierzyński, asystent Stowarzyszenia.

wtorek 18 października 2016 15:33:15

Rusza Nowenna do bł. KarolinyRusza Nowenna do bł. Karoliny

W ramach przygotowań do przypadającej w przyszłym roku 30. rocznicy beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej wychodzi z propozycją włączenia się w 9-miesięczną Nowennę do tej niezwykłej błogosławionej.

czwartek 13 października 2016 11:46:12

Bp Andrzej Jeż z wizytą u kapłanów i wiernych na UkrainieBp Andrzej Jeż z wizytą u kapłanów i wiernych na Ukrainie

Biskup tarnowski Andrzej Jeż odwiedza tarnowskich kapłanów, pracujących na Ukrainie. Podczas swojej wizyty duszpasterskiej dokona m.in. dedykacji kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Morszynie.

czwartek 22 września 2016 20:27:08

Wrześniowe "Spotkanie z Biblią" w "Civitas Christiana"Wrześniowe "Spotkanie z Biblią" w "Civitas Christiana"

W środę, 21 września w bocheńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie "Spotkanie z Biblią". Poprowadził je tradycyjnie ks. dr Marek Mierzyński, asystent stowarzyszenia.

środa 14 września 2016 14:49:50

50. rocznica koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej w Limanowej50. rocznica koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej w Limanowej

W niedzielę, 18 września odbędą się główne obchody 50. rocznicy koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Mszy św. sprawowanej na placu koronacyjnym o godzinie 11.00 będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Będzie to nawiązanie do wydarzeń sprzed lat, bo 50 lat temu limanowską Pietę koronował ówczesny metropolita krakowski, kard. Karol Wojtyła. Niedzielna Msza św. będzie połączona z diecezjalnymi obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski.

sobota 10 września 2016 22:33:29

Ogólnopolskie sympozjum o liturgii w Tarnowie  Ogólnopolskie sympozjum o liturgii w Tarnowie

Okołó siedemdziesięciu liturgistów z całej Polski przybędzie na tarnowskie sympozjum poświęcone liturgii. Trzydniowe obrady od 13 do 15 września  zgromadzą biskupów i wybitnych znawców tematu. Będą to polscy wykładowcy w dziedzinie liturgii, pracujący na wydziałach teologicznych, uniwersytetach i w seminariach duchownych. Przyjadą także polscy studenci z Instytutu Liturgicznego w Rzymie.

piątek 09 września 2016 22:28:54

Diecezja tarnowska podziękowała za kanonizację o. Stanisława PapczyńskiegoDiecezja tarnowska podziękowała za kanonizację o. Stanisława Papczyńskiego

Diecezja tarnowska podziękowała za kanonizację świętego Rodaka - ojca Stanisława Papczyńskiego. Uroczystości odbyły się 8 września w Podegrodziu - rodzinnej parafii nowego Świętego.

piątek 29 lipca 2016 13:55:50

Viva il Papa, Papa Francesco Viva il Papa, Papa Francesco

Tysiące ludzi gromadzących się w okolicach Stadionu Cracovii. Kraków czeka na przyjazd Ojca Świętego, cały świat czeka na Jego powitanie. Koło godziny 17:15 nadjeżdża papieski tramwaj. Następnie Papież przejeżdża papamobile wśród zebranych. Przed rozpoczęciem rozważania Papieża przedstawiciele różnych stron świata występują przed Ojcem Świętym w ramach Festiwalu Młodych. Śpiewem i charakterystycznym wyglądem reprezentują swoje kraje. Następnie widowiskowa prezentacja wizerunków świętych z różnych państw.

piątek 29 lipca 2016 13:49:15

Miłosierdzie jak kotwicaMiłosierdzie jak kotwica

Światowe Dni Młodzieży to czas stawiania wielu pytań. Pod takim ostrzałem młodzi, w tym tarnowscy diecezjanie, stawiają prowadzących katechezy biskupów.
-  Ci, którzy – obrazowo mówiąc – dotykają dna, szukają ratunku i miłosierdzie jest właśnie tą kotwicą, ostatnią deską ratunku, której mogą się z złapać! Takim jest Bóg - odpowiadał na pytania zgromadzonych biskup Henryk Ciereszko.

środa 27 lipca 2016 17:24:09

Świat nas uczy pokory - relacja uczestniczki ŚDMŚwiat nas uczy pokory - relacja uczestniczki ŚDM

Nie należę do grona osób cierpliwych, zwłaszcza gdy czekam na coś z myślą, że tracę czas. Stanie przez osiem godzin w kolejce po pakiet pielgrzyma nauczyło mnie jednak pokory. Choć z początku był lekki bunt i jakaś złość, przerodzona potem w rezygnację, to pod koniec zrozumiałam, że są pewne sprawy, których nie da się przeskoczyć, a które trzeba „wziąć na klatę”. Pogodzenie się z rzeczywistością – tak rodzi się pokora.

« Nowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 26  Starsze » 

REKLAMA