Z życia Kościoła

środa 14 października 2015 15:49:26

Marsz, filmy i modlitwa z okazji Niedzieli i Tygodnia MisyjnegoMarsz, filmy i modlitwa z okazji Niedzieli i Tygodnia Misyjnego

Misyjny, kolorowy marsz w intencji pokoju i prześladowanych chrześcijan przejdzie w niedzielę ulicami Tarnowa. 18 października, Kościół obchodzi Niedzielę Misyjną. Rozpoczyna ona cały tydzień modlitwy w tej intencji.

wtorek 13 października 2015 14:50:20

Mężczyźni są zaproszeni do ZabawyMężczyźni są zaproszeni do Zabawy

Zapracowani, przytłoczeni problemami, a także spełnieni i szczęśliwi - mężczyźni w każdym wieku są zaproszeni w niedzielę do Zabawy. Panowie powinni też przywieźć ze sobą kamień. Obok modlitwy będzie też spotkanie z wyjątkowym gościem ze Stanów Zjednoczonych. Donald Turbitt, bo o nim mowa, jest emerytowanym strażakiem i biznesmenem, a także mężem, ojcem i dziadkiem.

sobota 03 października 2015 23:33:54

L4 – niezwolnieni z modlitwyL4 – niezwolnieni z modlitwy

- To nie jest jednorazowe wydarzenie – słyszymy wciąż z ust organizatorów Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Co zrobić, aby faktycznie takim nie było? Odpowiedź jest prosta - solidne przygotowanie duchowe.

piątek 02 października 2015 14:43:00

Radiowo-Internetowe Studium BiblijneRadiowo-Internetowe Studium Biblijne

Biskup tarnowski Andrzej Jeż zaprasza do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym. Rozpoczyna ono kolejny rok działalności od pierwszej niedzieli października.

środa 23 września 2015 22:37:49

Pierwsze powakacyjne "Spotkanie z Biblią"Pierwsze powakacyjne "Spotkanie z Biblią"

W środę, 23 września, w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Bochni miało miejsce pierwsze po wakacyjnej przerwie "Spotkanie z Biblią". Poprowadził je ks. dr Marek Mierzyński - asystent Stowarzyszenia.

poniedziałek 21 września 2015 07:57:13

Diecezja tarnowska podziękowała za peregrynację w Krakowie-ŁagiewnikachDiecezja tarnowska podziękowała za peregrynację w Krakowie-Łagiewnikach

Ok. 5 tys. osób wzięło udział w pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. W sobotę, 19 września, diecezja tarnowska dziękowała w Sanktuarium za peregrynację obrazu „Jezu, fam Tobie”. W bazylice modlili się wierni z całej diecezji, a także biskupi, kapłani, osoby konsekrowane i klerycy. Uroczystej Mszy św. przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

piątek 18 września 2015 21:02:38

Maturzyści z diecezji tarnowskiej modlili się na Jasnej GórzeMaturzyści z diecezji tarnowskiej modlili się na Jasnej Górze

- Kościół liczy na Was, gdyż nieustannie potrzebuje waszej żywej wiary, entuzjazmu, twórczej miłości i dynamizmu nadziei -  mówił do maturzystów biskup tarnowski Andrzej Jeż. Młodzi z diecezji tarnowskiej razem z biskupem diecezjalnym, katechetami i wychowawcami modlili się w piątek, 18 września, na Jasnej Górze

środa 24 czerwca 2015 10:48:50

Papieskie odznaczenie dla tarnowskiej misjonarkiPapieskie odznaczenie dla tarnowskiej misjonarki

Tarnowska misjonarka p. Ewa Gawin, pracująca w Kamerunie, otrzymała odznaczenie Benemerenti, przyznane przez papieża Franciszka za wyjątkowe zaangażowanie w służbie Kościołowi. Medal wręczył jej biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas spotkania z misjonarzami w Czchowie.

czwartek 18 czerwca 2015 23:42:08

Wykład biblijny w Civitas ChristianaWykład biblijny w Civitas Christiana

W środę, 17 czerwca, w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Bochni odbyło się kolejne w tym roku spotkanie biblijne. Poprowadził je ks. dr Marek Mierzyński - asystent stowarzyszenia.

wtorek 09 czerwca 2015 18:52:15

Diecezja tarnowska żegna obraz „Jezu ufam Tobie”Diecezja tarnowska żegna obraz „Jezu ufam Tobie”

W diecezji tarnowskiej kończy się  peregrynacja obrazu „Jezu ufam Tobie” oraz relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Uroczystości, na które zaproszeni są wszyscy diecezjanie, odbędą się w sobotę, 13 czerwca w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

« Nowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 26  Starsze » 

REKLAMA