Z życia Kościoła

wtorek 02 czerwca 2015 23:22:53

Bierzmowani w Starym SączuBierzmowani w Starym Sączu

Młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowaniam spotka się 6 czerwca przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Będzie to już trzecie diecezjalne dziękczynienie za przyjęty sakrament.

czwartek 21 maja 2015 18:40:56

Afryka prosi o misjonarzyAfryka prosi o misjonarzy

Kościół w Afryce prosi o misjonarzy. Potrzebuje też pomocy w budowie szkół i placówek medycznych. Potwierdza to ks. Krzysztof Czermak, który wrócił z Kamerunu i Republiki Środkowoafrykańskiej. Ks. Krzysztof usłyszał także wiele podziękowań dla diecezji tarnowskiej za wymierne wsparcie w dziele misyjnym. Podczas wizyty na Czarnym Lądzie, wikariusz biskupa tarnowskiego ds. misji wręczył złoty medal Dei Regno Servire misjonarce świeckiej Ewie Gawin. Natomiast w Bagandou odbyło się przekazanie szpitala w ręce nowej dyrektorki placówki.

piątek 27 marca 2015 23:59:17

Młodzi wypełnią TarnówMłodzi wypełnią Tarnów

Na rok przed spotkaniem w Krakowie, serce naszej diecezji – Tarnów, wypełni się kilkoma tysiącami młodych serc pragnących spotkania z Jezusem.

wtorek 10 marca 2015 10:12:40

Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnychDzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Osoby rozwiedzione, żyjące w nowych związkach będą miały swój dzień skupienia. To okazja do modlitwy, a także do rozmowy z kapłanem pracującym w Sądzie  Diecezjalnym w Tarnowie. W tym spotkaniu mogą też uczestniczyć osoby spoza diecezji tarnowskiej.

piątek 06 lutego 2015 13:26:18

Diecezjalny Zjazd KSMDiecezjalny Zjazd KSM

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zaprasza wszystkich druhów, druhny oraz księży asystentów do wzięcia udziału w Zjeździe Diecezjalnym, który odbędzie się 7 lutego w DCP „Opoka” w Starym Sączu.

piątek 06 lutego 2015 13:20:04

Światowy Dzień ChoregoŚwiatowy Dzień Chorego

11 lutego, w dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić XXIII Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody odbędą się w Jadownikach Mokrych, gdzie znajduje się  Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ośrodek działa już od 14 lat i pomaga niepełnosprawnym organizując m.in. turnusy rehabilitacyjne i prowadząc szkoły specjalne.

środa 14 stycznia 2015 16:08:50

Uroczysta Gala Dekanalnych i Diecezjalnych Animatorów oraz Duszpasterzy MłodzieżyUroczysta Gala Dekanalnych i Diecezjalnych Animatorów oraz Duszpasterzy Młodzieży

Pierwsza grupa młodzieży i kapłanów zakończyła już szkolenia i jest gotowa podjąć wyzwanie dalszych przygotowań - w swoich okręgach i dekanatach - do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Jest to prawie setka młodych ludzi i czterdziestu trzech duszpasterzy młodzieży. W sobotę, 17 stycznia, biskup tarnowski Andrzej Jeż pośle ich do pracy w swoich okręgach. Młodzież wraz zaproszonymi gośćmi przejdą wspólnie ulicami Tarnowa. Będą promować ideę i przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

czwartek 11 grudnia 2014 10:55:21

Dzień Skupienia dla Samorządowców Dzień Skupienia dla Samorządowców

Prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, starostowie, radni oraz inni pracownicy samorządowi będą mieli swój Adwentowy Dzień Skupienia. Będzie to okazja do modlitwy, możliwości skorzystania z sakramentu pokuty oraz do wspólnego spotkania.

poniedziałek 17 listopada 2014 15:40:28

Święto Patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Święto Patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zaprasza wszystkich Członków i sympatyków KSM na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przypadającą 23 listopada.

środa 29 października 2014 09:36:02

Akcja „Apostołuj z Bł. Karoliną"Akcja „Apostołuj z Bł. Karoliną"

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zachęca do wzięcia udziału w internetowej akcji „Apostołuj z Bł. Karoliną”.

« Nowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 26  Starsze » 

REKLAMA