Z życia Kościoła

wtorek 21 października 2014 00:37:24

Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie

Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie rozpoczął kolejny rok akademicki. Podczas piątkowych uroczystości w auli Wyższego Seminarium Duchownego miał miejsce wykład inauguracyjny, immatrykulacja nowych studentów oraz wręczenie dyplomów magisterskich. W inauguracji wziął udział biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz przedstawiciele parlamentu, władz miasta, innych wyższych uczelni, a także służb mundurowych.

piątek 17 października 2014 01:23:39

Niedziela Misyjna Niedziela Misyjna

Misyjny marsz w intencji pokoju i prześladowanych chrześcijan przejdzie w niedzielę, 19 października ulicami Tarnowa. Kapłani i wierni będą szczególnie modlić się o uwolnienie tarnowskiego misjonarza ks. Mateusza Dziedzica. W tym dniu Kościół pamięta o misjach i wspiera dzieło ewangelizacji. Na całym świecie Ewangelię głosi ok. 250 osób pochodzących z diecezji tarnowskiej. To kapłani, zakonnicy, siostry zakonne i świeccy. Kolejne osoby już wkrótce dołączą do tego grona.

poniedziałek 13 października 2014 14:14:46

Awans Jana Piotrowskiego na biskupa w KielcachAwans Jana Piotrowskiego na biskupa w Kielcach

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z nominacją księdza  biskupa Jana Piotrowskiego na biskupa diecezji kieleckiej:

wtorek 30 września 2014 00:44:07

Biskup Tarnowski odwiedził Białoruś Biskup Tarnowski odwiedził Białoruś

„Kościół na Białorusi rozwija się, ale ciągle trzeba szukać katolików i zapraszać na Msze święte” - mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż, który odwiedził ten kraj. Podczas wizyty, która trwała od 18 do 26 września odbywały się spotkania z biskupami, kapłani i wiernymi.

wtorek 30 września 2014 00:42:08

Bp Andrzej Jeż apeluje o obronę rodziny Bp Andrzej Jeż apeluje o obronę rodziny

„Dziś nie może zabraknąć głosu sprzeciwu, gdy pojawiają się zagrożenia dotyczące rodziny, ludzkiego życia, świętości małżeństwa i odpowiedzialności za wychowanie dzieci i młodzieży” - apelował biskup tarnowski Andrzej Jeż, podczas 30. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Na Jasnej Górze biskup Jeż mówił o współczesnych dążeniach do zajęcia miejsca należnego Bogu i podważania ustanowionych przez Niego praw. Ordynariusz diecezji tarnowski prosił, by reagować niezwłocznie, przede wszystkim blokując wprowadzanie ustaw prawnych, które uderzają w prawo Boże i zarazem prawo ludzkie.

sobota 27 września 2014 12:04:28

W tarnowskiej kurii powstał Wydział ds. Nowej EwangelizacjiW tarnowskiej kurii powstał Wydział ds. Nowej Ewangelizacji

Warsztaty, koncerty, kongresy, ewangelizacja parafii, miast i wsi, niestandardowe działania w mediach społecznościowych - to plany Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Ma on swoją siedzibę przy ul. Zbylitowskiej 5 na terenie parafii w Mościcach. Takiego Wydziału dotychczas w diecezji tarnowskiej nie było.

wtorek 23 września 2014 12:20:46

Rodziny jadą na Jasną Górę Rodziny jadą na Jasną Górę

Biskup tarnowski Andrzej Jeż będzie przewodniczył Mszy św. podczas XXX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Odbędzie się ona w  sobotę i niedzielę (27-28 września) w Częstochowie pod hasłem „Rodzina pierwszą i najważniejszą drogą Kościoła”. Do udziału zaprasza Duszpasterstwo Rodzin

środa 17 września 2014 20:58:48

Powstała Diecezjalna Komisja KanonizacyjnaPowstała Diecezjalna Komisja Kanonizacyjna

Biskup tarnowski Andrzej Jeż powołał Diecezjalną Komisję Kanonizacyjną. Będzie ona gromadzić świadectwa życia ludzi - świadków Chrystusa. Niekoniecznie muszą to być przyszli kandydaci na ołtarze, ale w niektórych miejscowościach diecezji tarnowskiej są kapłani, osoby zakonne i świeccy, którzy dali świadectwo przynależności do Chrystusa. Może staną się w przyszłości patronami szkół, ulic i placów?

czwartek 26 czerwca 2014 15:36:51

Ruszają szkolenia liderów młodzieżowych przed ŚDMRuszają szkolenia liderów młodzieżowych przed ŚDM

Rozpoczynają się szkolenia liderów i animatorów młodzieżowych, którzy włączą się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Pomogą oni w organizacji spotkań modlitewnych, kulturalnych i samym przyjęciu gości z całego świata. W 2016 r. diecezja tarnowska spodziewa się ponad 100 tysięcy młodych ludzi. W szkoleniach weźmie udział ok. 140 osób (86 dekanalnych animatorów i 43 dekanalnych duszpasterzy młodzieży).

wtorek 17 czerwca 2014 20:52:32

Kapłani pojadą tam, gdzie Polacy proszą o duszpasterzyKapłani pojadą tam, gdzie Polacy proszą o duszpasterzy

Norwegia, Niemcy, Stany Zjednoczone i Kazachstan – to kraje, w których posługę duszpasterską rozpocznie dziesięciu kapłanów diecezji tarnowskiej. Bp Andrzej Jeż posłał ich do pracy w tamtejszych parafiach. Aż pięciu duchownych pojedzie do Norwegii.

« Nowsze  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  ... 26  Starsze » 

REKLAMA