Z życia Kościoła

poniedziałek 16 czerwca 2014 15:21:31

Diecezja tarnowska dziękowała za kanonizację św. Jana Pawła IIDiecezja tarnowska dziękowała za kanonizację św. Jana Pawła II

Rodziny z całej diecezji dziękowały za kanonizację św. Jana Pawła II. Sobotnie uroczystości w Starym Sączu zgromadziły także ….osoby duchowne, siostry zakonne, samorządowców, wolontariuszy i darczyńców Caritas. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Józef Michalik.

piątek 13 czerwca 2014 11:35:50

Miasteczko Modlitewne zaprasza Miasteczko Modlitewne zaprasza

Młodzi z całej Polski są zaproszeni do Zabawy, gdzie od 28 lipca do 3 sierpnia przy Sanktuarium Bł. Karoliny powstanie Miasteczko Modlitewne. Uczestnicy nocować będą w namiotach, rozłożonych przy sanktuarium. Będą wspólnie się modlić i bawić.

wtorek 10 czerwca 2014 23:49:57

Zjazd Szkolnych Kół CaritasZjazd Szkolnych Kół Caritas

12 czerwca do Dębicy zjadą z całej diecezji najmłodsi członkowie Caritas, by wykazać wdzięczność za kanonizację Jana Pawła II.

czwartek 05 czerwca 2014 00:19:37

Nowy dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w TarnowieNowy dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie

Ks. prof. Janusz Królikowski został wybrany dziekanem Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Rada Wydziału dokonała też wyboru dwóch prodziekanów. Zostali nimi: ks. dr hab. Marek Kluz i ks. dr Leszek Rojowski.

wtorek 03 czerwca 2014 15:54:35

Diecezjalne Spotkanie BierzmowanychDiecezjalne Spotkanie Bierzmowanych

Młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania jest zaproszona na spotkanie w Starym Sączu. Przy Ołtarzu Papieskim spotkają się też uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, którzy przeżywają pierwszą rocznicę przyjęcia „sakramentu  dojrzałości chrześcijańskiej”. Uroczystości odbędą się w sobotę, 7 czerwca. W programie Diecezjalnego Spotkania Bierzmowanych są m.in. koncerty ewangelizacyjne i Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

piątek 30 maja 2014 10:50:02

Bp Wiesław Lechowicz w ojczyźnie papieża Franciszka Bp Wiesław Lechowicz w ojczyźnie papieża Franciszka

Spotkania z mieszkańcami Argentyny polskiego pochodzenia, osobami duchownymi i zakonnymi oraz wspólna modlitwa dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II wypełniły pobyt bp. Wiesława Lechowicza w ojczyźnie papieża Franciszka.

czwartek 29 maja 2014 19:36:49

Święcenia kapłańskie w sobotę 31 maja w TarnowieŚwięcenia kapłańskie w sobotę 31 maja w Tarnowie

Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzieli w sobotę, 31 maja święceń kapłańskich 31 diakonom. Uroczystości poprzedzają rekolekcje zamknięte w Błoniu. Prowadzi je ks. Andrzej Pękala. To dla diakonów czas ciszy i modlitwy.

środa 14 maja 2014 13:56:59

Młodzi u bł. KarolinyMłodzi u bł. Karoliny

17 i 18 maja młodzi z całej diecezji spotkają się w Zabawie i Wał - Rudzie. W sanktuarium bł. Karoliny odbędzie się Diecezjalne Forum Młodzieży, jubileusz setnej rocznicy męczeńskiej śmierci dziewicy i męczennicy. Będzie to także dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II.

środa 16 kwietnia 2014 14:38:56

W Wielki Piątek wspieramy Ziemię ŚwiętąW Wielki Piątek wspieramy Ziemię Świętą

Podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek, będzie można pomóc chrześcijanom z Ziemi Świętej. Ks. prof. Piotr Łabuda, wykładowca Nowego Testamentu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie i znawca Ziemi Świętej zwraca uwagę, że większość zabytkowych miejsc w Ojczyźnie Jezusa wymaga remontów.

środa 02 kwietnia 2014 15:52:32

Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

W sobotę, 5 kwietnia w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej "ARKA" w Gródku nad Dunajcem organizowany jest dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. To propozycja dla osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach.

« Nowsze  1 ...  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  ... 26  Starsze » 

REKLAMA